Take a fresh look at your lifestyle.

7 میلیارد تومان برای تجهیز مراکز دندانپزشکی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

0

فصلی نو-رئیس مرکز بهداشت کهگیلویه و بویراحمد گفت: مراکز دندانپزشکی این استان با اجرای طرح تحول سلامت با اعتباری افزون بر ۷ میلیارد تومان تجهیز شدند.

ابراهیم نعیمی در گفت‌وگو با خبرنگران اظهار داشت: بحث دندانپزشکی و سلامت دهان و دندان تا قبل از طرح تحول سلامت مغفول مانده بوده که در دولت یازدهم این مهم به طور ویژه در دستور کار دولت و مجموعه وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی عنوان کرد: تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت 25 درصد خدمات دندانپزشکی ارائه می‌شد که با اجرای این طرح این میزان به 75 درصد رسید و امیدواریم روزی شاهد تحقق 100 درصدی برنامه‌های پیش بینی شده باشیم.

نعیمی با تاکید بر اینکه برخی از مناطق سخت‌گذر ، دور افتاده و عشایری استان به طور کامل از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند نبودند، ابراز کرد: با راه اندازی کلینیک‌های سیار دندانپزشکی شاهد ارائه خدمات به مدت 200 روز در طول سال به مناطق محروم هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تاسیس مراکز تجمیعی در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت، فعال سازی و تجهیز واحد دندانپزشکی 12 مرکز روستایی، فعال سازی شیفت عصر 10 مرکز بهداشتی و درمانی، تهیه و تامین 350 آنگل، توربین و ایرموتور، تهیه و تامین 40 دستگاه لایت کیور، تهیه و تامین 45 دستگاه کاویترون(دستگاه جرم گیری) و نوسازی تمام واحدهای دندانپزشکی استان از جمله کارهای انجام شده در حوزه دهان و دندان از آغاز طرح تحول سلامت تاکنون در این استان است.

نعیمی تصریح کرد: در این مدت نیز خدمات دیگری شامل تجهیز تمام واحدهای دندانپزشکی به کامپیوتر برای ثبت خدمات سطح 2، انجام 250 هزار وارنیش فلوراید برای کودکان زیر 12 سال، انجام 95 هزار فیشور سیلانت، انجام 72 هزار ترمیم دندان و انجام 75 درصد خدمات برای گروه‌های هدف نیز انجام شده است.

وی از کسب رتبه سوم کشوری ثبت و ارائه خدمات دندانپزشکی در استان خبر داد و گفت: بیش از 70 میلیارد ریال از محل اعتبار طرح تحول سلامت دهان و دندان در این استان هزینه شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.