کد خبر: 55841
تعداد نظرات: ۱۹۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۹۷ - ۲۳:۳۹

فصلی نو _ مطلبی را که در زیر می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین فصلی نو است و انتشار آن بمعنای رد یا تایید آن نیست.

ضعیف ترین هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی در سه دهه ظهور، تحقیر اساتید و کارکنان و افول خدمت

فصلی نو _ اردلان دانا

با تودیع دکتر رضا چمن و معارفه دکتر اورنگ ایلامی بذر تخریب و شکستن شأن دانشگاه علوم پزشکی و نظام سلامت استان کاشته شد و طی هیجده ماه گذشته با تنزل بی سابقه ای رعایت حرمتها مخدوش، باورها معیوب، امیدها کم رنگ، بهاران خدمت خشک و تابستان های شک و شبهه به جهنم سوزان تبدیل شد.
وکلای مردم در استان سرمست از عزل دکتر چمن، معارفه دکتر ایلامی را جشن گرفتند در حالی که شأن سلامت را شکستند و نور دانشگاه را کم نور کردند.

به طمع کوبیدن میخ دوام و پایداری خود، اجرای سیاستهای پوپولیستی و جذب مردم به ستادهای خود، پیکر نیمه جان خدمت رسانی به سلامت مردم را نابود و روحیه نصفه نیمه ایثار و کار را در حوزه سلامت معدوم کردند.
دکتر ایلامی در سال نود و دو برای مدت کوتاهی خود را به دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتقل کرد، ولی به دلیل حاکمیت قانون در آن دانشگاه برگشت را به ماندن ترجیح داد و دندان طمع را برای کرسی ریاست تیز کرد و با اغوای وکلای مردم، اینان نیز با ارعاب مدیران وزارت لنگر دانشگاهی را در دست ایشان سپردند.

بعد از یک سال و نیم رمقی برای حرکت در خدمت رسانان این حوزه نمانده است. وی جایگاه تسکین الام و درد مردم را با نازلترین قیمت با وکلای مردم معامله کرد، حرمتها را شکست و با انتخاب هیأت رئیسه ای کم تجربه و غیرشایسته ضعیف ترین تیم سیاستگذار دانشگاه را تشکیل داد.

با دخالت نابجا و غیر آکادمیک خود در حوزه های مختلف دانشگاه معاونین پست طلب خود را مسخ شخصیت کرد.
رفته رفته نهال تخریب قوت گرفت و سکوت عقلا، اندیشمندان و خبرگان حوزه سلامت مزید بر علت شد.

حواشی بر متن چیرگی یافت، میزها به صندوق های رأی فروخته شد، حرمتها شکست و ریاست دانشگاهی جای خود را به مالکیت دانشگاهی تغییر داد.

جعل اسناد شروع شد، گزارشات جعلی به وزارت ارسال شد. دوندگی ها برای حفظ ظاهر فزونی یافته تا پوششی بر چیرگی سلیقه شخصی و غیر کارآمد دکتر ایلامی بر نقض مکرر قوانین و آئین نامه ها و انتخاب معاونین ضعیف ایجاد کند.

زیر پوست این حوزه دملی چرکین سر باز کرده است. نقل بوی بی صداقتی و خیانت در رأس حوزه تسکین دهنده آلام مردم به تمامی محافل سرایت کرده است.
دکتر ایلامی با بروز رفتارهای ناشی از شک و پارانویا از مذاکره با بدنه کارشناسی دانشگاه پرهیز و هرگونه انتقادی را با بداخلاقی و پرخاش پاسخ می دهد.

رویه عدم شفافیت و مرموزی دکتر ایلامی این حوزه را به لبه پرتگاه سقوط برده است و سلیقه شخصی خود را بر قانون و آئین نامه غالب کرده است. برای رضایت صاحبان قدرت و حفظ میز خود شبانه روز از هیچ کوششی دریغ نکرده و دائم در حال پایش حواشی بوده و متن را به فراموشی سپرده است.
ایشان حضور افراد خبره را در هیأت رئیسه تهدیدی جدی برای خود می داند و سازمان خدمت رسان به مردم را به بنگاهی برای معامله گری بدل کرده است.
در تاریخ سه دهه ای راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی و تشکیل تقریباً هفت هیأت رئیسه به عنوان تصمیم گیران کلان دانشگاه، امروزه کمترین میزان تحصیل و فرهیختگی در هیأت ریسه دکتر ایلامی را شاهد هستیم. به اعضای هیأت رئیسه تفویض اختیار کمتر از پنجاه درصد هم صورت نگرفته است.
برای اولین بار است که عدم شفافیت و مرموزگری به این حد بر رأس این سازمان خسته حاکم شده است. سازمانهای غیر رسمی با پچ پچ و آه و افسوس از سرنوشت حوزه متولی سلامت در اطاقها و محفل ها به شکل غیر رسمی شکل گرفته است.
باشد که تصمیم سازان به خود آیند و حق و حقوق مردم، کارکنان حوزه سلامت و اساتید دانشگاه را بیش از این ضایع نکنند. شاید هم با این چند صد کلمه بغض دردمندان بترکد و اقدام به کاری کنند که آب رفته به جوی را برگردانند.

خدایا از بنده حقیر در ماه مهمانی خودت قبول بفرما.

منتظر مکتوبه های بعدی باشید.

 

اردلان دانا

191
دیدگاه بگذارید

191 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
عضو هیأت علمی پایه 30

سلام بر دوستان و زنده باد نویسنده چیره دست و نکته بین. خدمت شما دوستان که کامنت گذاشتید باید عرض کنم که بعضی از شما از بحث اصلی خارج شدید. در این خبر کسی که باید جواب دهد رئیس دانشگاه جناب دکتر ایلامی است و بعد از ایشان افرادی که ایشان را حمایت کردند. شکی نیست که نویسنده هیچ غلوی نکرده و حقیقت را بیان کرده است و طی این مدت نه چندان کوتاه اثرات منفی شدید و ناامیدی را در دل اساتید پزشکان و کارکنان داشته است. ایشان فردی بسیار خودخواه بوده و غیرآکادمیک رفتار کرده اند. باید دکتر… بیشتر »

بدون نام

درود بر عضو هیات علمی پایه ۳۰ که حق مطلب را ادا کردند عزیزان دانشگاهی که سابقه سی سال گذشته دانشگاه را دارند اتفاق نظر دارند که دکتر سید وحید حسینی و دکتر رضا چمن قویترین مدیران تاریخ دانشگاه بودند و معاونین و مدیران تسلیم اونها بودند و نه خودمختار. اما بهتر است که به بحث فعلی بپردازیم چرا بعضی سعی دارند همه مشکلات استان در طول تاریخ تا الان را به پای خانواده بزرگ دکتر یزدانپناه بزارن. یکی از بهترین معاون درمانها تا حالا بی شک پرویز یزدانپناه بوده. بگویید این دانشگاه فعلی چرا دارد به فنا می رود… بیشتر »

همکار هبات علمی

کاملا با شما موافقم
دوستان اصلا نباید این دوره را با دوره های قبل مخصوصا دوره عظمت و اقتدار قبل مقایسه کنند.
این دوره حتی با دوره مدیریت زورکی دکتر نیک بخت قابل مقایسه نیست.
باید جوابگوی سوالات این همکار پایه ۳۰ باشند

بدون نام

بنظر من م…… م…….باعث بدبختی اورنگ ایلامی شده و همین گزارشات شبنامه مانندی که خودشون با نام مستعار رضا حسین پور و غیره در دفاع از خودشون بصورت غلو و اغراق دارند در سایت های مختلف منتشر می کنند این نشونگر زوالشون هست.

در جواب ناشناس

عزیز بزرگوار حرف از زوال میزنی اگر کمتر از یکسال دکتر ایلامی ماند هر چه میخواهی بگو ایشان کلی گروه سیاسی و توسط هر سه نماینده حمایت می شود شاید فشار زیادی بهت آمده باشه با آمدن شخصی مانند بابویی که البته حق دارید اما پایه دکتر ایلامی قوی است

در جواب هیات علمی پایه 30

با عرض سلام و ادب شما یک فرد آکادمیک هستید بفرمائید با چه تستی روانشناسی و چه حجم نمونه ای پی به این نامیدی بردید آیا این نا امیدی در بحث کلان ایجاد شده یا فقط در این دانشگاه پس مهم میباشد به خود فکر کنید چون ایشان در عملکردشان از شما مشورت نگرفتند خودخواه هستند یا شما که توقع دارید ایشان در تمام امور با شما مشورت کنند حتما انتطار داشتید مدیران دوره های قبلی که حق مدیریت و استفاده از خودرو و تمام امکانات دانشگاه بدونه هیچگونه نوآوری و عملکرد خاص ،فقط به دلیل اینکه کلاسه مدیریتی داشتند… بیشتر »

شهروند ياسوجي

رياست بيمارستان شهيد بهشتي را حاج زارعي نماينده بويراحمد به دكتر چمن پيشنهاد داد و كانديد دكتر يزدان پناه براي رياست بيمارستان يك متخصص جراح عمومي بود . رياست بيمارستان امام سجاد( ع ) را نيز دكتر چمن پيشنهاد داد . رياست بيمارستان امام خميني دهدشت را نيز رييس شبكه ( دكتر موسويان) پيشنهاد داد . رياست بيمارستان شهيد رجايي گچساران نيز در زمان دكتر نبوي زاده انتخاب شده بود .دكتر يزدان پناه هيچكدام از فاميل هاي خود را به مقامي منصوب نكرد . هيچكدام از مديران معاونت درمان از فاميل هاي ايشان نبودند . اگر منتقدين يك مدير فاميل… بیشتر »

کارمند علوم پزشکی

دکتر ا…….واقعا گند زدن، آدمی که از عناصر بیرون دانشگاه حسابی ترس داره و از عناصر داخلی دانشگاه اصلا حساب نمیبره و فقط دنبال راضی کردن بالا دستی های خودش هست، کسی که بتونه از بالادستی هاش نترسه باید بیاد یکی مثل دکتر یزدانپناه

درجواب شهروند یاسوجی

درجواب شهروند باید بگم اینایی که گفتین برا یک فرد ای کیو پایین قابل قبوله نه مردم فهیم ما.اگه نمیدونی به عرضتون برسونم دکتر سعیدی شوهر داماد خاله ودکتر وفایی پسرخاله یزدانپناه هستن واینا بازی باکلماته.
از دم در بیمارستان شهید بهشتی تا حراست ومدیر وروسای بخشها وواحدهای مختلف بیمارستان همه اقوام یا هم طایفه ای یزدانپناه هستند مستند برین ببینین. توی کلینیک هم همینطور هست که هنوز هم همه هستم

در جواب شهروند یاسوجی

دوست بزرگوار
کسی که اخلاق نداره و فحاشی میکنه و اعصاب نداره به درد مدیریت نمیخوره هر قدر هم خودسر باشه در ضمن آن زمان پوران فر دکترا قبول نشده بود و بر اساس آشنایی با چمن که قبلا در یک دانشگاه بودن با هم بودند بکار گمارده شد حالا هر کدام از مدیران انتخاب شخص دیگری بود که به یزدانپناه سفارش شده بود مدیران بیمارستان یکیش از صادرت محمودی و دیگری از سی سخت بود

کارمند درمان

در دوره یزدانپناه به دلیل عدم پرداخت هماهنگ کارانه در بیمارستانها باعث اعتراضات زیادی شده بود و این عدم هماهنگی بخاطر ترسی که از بعضی نمایندگان داشت
ای کاش یک دوره ریاست دانشگاه را بر عهده میگرفت به دو دلیل ۱ )به آرزویش که ریاست است برسد
۲ ) مردم بویراحمد بهتر میشناختنش

کارشناس بویراحمد

اخ سی بویراحمد یک نفر از روستای چین میاد همه رو میزاره سر کار با نشان دادن حامی بویراحمد بعدش هم فقط بدنبال منافع فامیلش هست

کارشناس

در هر صورت بویراحمد مظلوم هست چه مسو ل گچسارانی باشه چه دهدشتی چه اهل چین هدف پر کردن جیب خودشونه و منافع خودشون مهمه

هیأت علمی

دوستانی که دکتر نیکبخت را نقد کردند. دقت بفرمایید که بنده عاشق نقد شدن و نقد کردن هستم و باور دارم یکی از بهترین شیوه های رشد بخصوص در نظامهای دموکراتیک نقد کردن و نقد پذیرفتن هست. ولی دقت نمایید که هیأت رئیسه دکتر نیکبخت چه وزن بالایی داشته است.
هیأت رئیسه دکتر نیکبخت
معاون پشتیبانی: دکتر قربانی و حاج زاده باقری
معاون آموزشی و پژوهشی: دکتر صادقی
معاون بهداشتی: دکتر چمن و دکتر نبوی زاده
معاون دانشجویی: دکتر چراغ زاده
معاون درمان: دکتر هاشمی و دکتر ایزدی
معاون دارو و غذا: دکتر افشار

ککارمند علوم پزشکی

متن زیبایی که در مورد دانشگاه نوشته شده به هیچوجه از توسط دکتر یزدانپناه و فامیل بزرگ یزدانپناه و نیک اقبال نوشته نشده است زیرا آن بزرگان آنقدر شهامت دارند که علنا و در خضور همه بزرگان موارد و نظرتشان را بیان دارند مناسفیم برای دانشکاهی که اینقدر شان اون پایین اومده که چنین دسته بندی و دشمنی توسط فامیل ایلامی و وابستگان آن که امروزه سرنوشت دانشگاه را در دست دارند در آن رواج پیدا کرده است از همه دلسوزان و کارکنان شریف و اعضای محترم هئت علمی دانشگاه درخواست میشود ضمن رعایت احترام متقابل هم به آنچه در… بیشتر »

كارشناس درمان

در جواب كارمند درمان، كارانه بيمارستان ها بر اساس درآمد هر بيمارستان ها مي باشد . با توجه به درآمد بيمارستان هاي مركز تروما از ماده ٩٢، معمولا ٢ الي ٣ ماه از ساير بيمارستان ها جلو مي باشند .بنابر اين عدم پرداخت هماهنگ كارانه بيمارستان ها ارتباطي به معاونت درمان ندارد بلكه تابع درآمد بيمارستان مي باشد. بهتر است شما كه كارمند درمان هستي اطلاعات بيشتري در مورد نحوه پرداخت ها ودرآمد بيمارستان ها كسب كني ،

دانشگاهی

برای من این سوال مهم مطرح است که این هایی که الان همه کاره دانشکاه هستند چرا اینهمه از دکتر یزدانپناه وحشت دارند
مگر مشکلی در دانشکاه هست که اینقدر از یک مقاله میترسند و میکوشند برای خودشان دشمن فرضی بتراشند
اینمه در استان ما خانواده هایی وجود دارند که با پیشرفتهای علمی خود بال و پر گشوده اند مایه افتخار استان و کشور ماست
ما مصرانه از مقامات مسئول درخواست میکنیم سریعا به بررسی آنجه بر دانشکاه میکذرد بپردازند
حتما خبری هست مه چنین اینها آشفته شده اند و به در و دیوار میتازند
والا
آنکه حساب پاک است
از محاسبه چه باک است

در جواب دانشگاهی

یزدانپناه بنده خدا کجاش وحشتناک تا کنون هر ریسی میخواستند بگیرند یزدانپناه رو بعنوان سیاه لشکر همراهش به تهران میفرستاند این مدت بازیچه سیاسی بوده حالا هم هست بعدا خواهد بود البته خودش دوست دارد مطرح باشه حالا هم دوست دارد مطرح باشه.

دانشجو

دوست بزرگوار
یزدانپناه عاشق پست و ریاست هستش و حالا هم بیکار میباشد فکر کنم این کامنتها رو خودش میفرسته تا بتونه
خودشو نشون بده که منم هستم شما نگران نباشید دلسوز و نگران زیاد داره

کارمند دارو و غذا

یزدانپناه نباید خودشو ……چند نماینده بکنه آخه پست آنقدر ارزش داره که اینکار رو با خودش می کنه

سهراب

یزدانپناه حق داره اینجوری عصبی و پرخاشگر باشه با این کارهایی که سرش آوردند فقط بدنبال انتقام میگرده اگر قسمت بود و آمد میدونه چیکار کنه تمام دهدشتایا گچسارانیا ونورابادیا وغیر بومیا را از دانشگاه میندازه بیرون و
دمار همشون رو در میاره

احمد پور

دکتر یزدانپناه با این ویژگی باید از نیروهای آله کرم باشه تا اصلاح طلب یا میتواندسر گروه چماقداران اصلاح طلب باشه
اتفاقا به سبیل مبارکشون میاد

بويراحمدي

هر رييس دانشگاهي پايگاه بين پرسنل و اعضا هيات علمي نداشته باشد همه را رقيب و دشمن خود مي بيند . كساني كه به عنوان رقيب ايشان مطرح هستند اگر اهل زد و بند و معامله با نمايندگان بودند شانس بيشتري از رياست كنوني دانشگاه براي مديريت بردانشگاه داشتند .

دانشگاهی

اولین و عاجلترین اقدام درخواست بازرسی از اقدامات و خلافهای مالی و اداری و اقدامات غیرقانونی است که در دانشگاه در حال انجام است و سپردن متخلفین به دست قانون میباشد
مهمترین خلاف دامن زدن به اختلافات قومی و سو استفاده از گرایشهای ایلی و طایفه ای و رواج اقدامات فامیلی و طایفه ای است
مدیریت دانشکاه باید پاسخگوی همه این اقدامات خلاف قانون و هتک حرمت هایی باشد که انجام داده است

دهدشتی

از یکی از عزیزانیکه از خانواده ها شناخت دارد خواهشمند است رابظه فامیلی افرادیکه توسط ایلامی و مدیرانش پست داده شده اند و یا بکار گرفته شده اند را اعلام تا سایر عزیزان بدانند در دانشگاهشان جه خبر است و بخصوص رابطه آنها را با شخص رییس دانشگاه اعلام نمایید

در جواب دهدشتی

اینجا بحث در مورد بهبود شرایط دانشگاه هستش یا پست ندادن به مدیران دوره قبل که خیلی بهشون خوش گذشته بود عزیز بزرگوار نه تنها دانشگاه بلکه کل کشور با شرایط خاصی دست و پنجه نرم میکند دیگه خبری از اون بخور بخورهای زمان چمن نیست در این شرایط باید بدنبال مدیران با مرام و حفظ کننده حرمتها باشند این پستی که براش هزاران تهمت و توهین می کنید هیچ چیزی توش نیست خودتون رو اذیت نکنید

کاردان اتاق عمل

دوست عزیز
چرا در مورد وحید محمد حسینی نمی نویسی که چند نفر از اعضای خانواده اش رو در دانشگاه جذب کرده

اصلاح طلب واقعی

جنابی که در جواب دهدشتی مطلب نوشته ای اگر اوضاع اعتبارات مملکت الان خوب نیست برای همه دانشگاههاست چرا دانشگاه ما از همه عقبتر هست و اصلا کاری به این حرفا نداریم مشکلی که اینجا بحث شده این انتصابات فاجعه هست و این ضعف ها و پسرفتها و… که اکثرا هم می بینید خواهان تغییرات اساسی هستند. دوما آره جون خودت این پستها چیزی توش نیست و شما هم فقط دنبال کار خیرید تو گفتی و ما هم باور کردیم؟ بس کنید آقا کاری نکنید که طومار بعضی نیومده در هم بپیچه. الان هم افکار عمومی از اشخاص کارکشته میخواد… بیشتر »

بدون نام

این معاون جدید پشتیبانی ماهیتش برای همه شناخته شده هست اما مطمئن باشید که اجازه رسیدن به هدفهای پلشت را به اونها نمی دهیم.صد رحمت به استوار و وحید محمدحسینی.

ا

آره معاون پشتیبانی که بابویی باشه نمیدونم طرفدار کدوم طیف هست اصول گرا و یا اصلاح طلب
ولی به هر حال بزرگترین ضربه ای که ایلامی خورد با آوردن بابویی بعنوان معاون پشتیبانی هست.
جناب ایلامی سریع نیروی جایگزین بابویی رو معرفی کن و علوم پزشکی رو نجات بده

در جواب دهدشتی

جنابی که نام خودتان را دهدشتی گذاشتی فکر نکنم دهدشتی باشید شما با نام محمد حسینی بر اشفتید اشکال نداره این بیانیه ها بعد از اخراج محمد حسینی شروع شده ما همگی طرفمان را کاملا میشناسیم هر جوری هم خواستید کل دانشگاه را زیر نظر داشته باشید دکتر بابویی با این عملکرد نشان داد خیلی توانمند هست کاری که هیچ مدیری نتوانست انجام دهد ایشان انجام داد دستشان درد نکند درود بر دکتر بابویی

هیأت علمی

دکتر ایلامی در انتصاب سه معاون اخیر خود اشتباهات خود را به اوج رساند و نشان داد که مدیری است که تسلیم قدرت هاست و در راستای رسالت دانشگاه که نقش مهمی در جامعه دارد نیست. به بهانه انتخاب یک زن درهیأت رئیسه خانم دکتر حسینی را انتخاب کرد که صرفا یک انتخاب قومیتی از شهرستان ممسنی بود. ایشان در سوابق مدیریتی خود صرفا نقش یک کارشناس معمولی را داشته است و تبحر یا تجربه ای در اسناد بالادستی وزارت بهداشت ندارد. اعضای هیأت علمی پذیرش ایشان را به عنوان معاون آموزشی ندارند. از ظرفیت فکری خلاقیت و کاریزمای لازم… بیشتر »

جویای کار و سردرگم

ده نفر از متقاضیان کار بودیم که در مهرماه ۹۶ از طرف ریاست دانشگاه به آقای دکتر روزبهی در مرکز مطالعات و توسعه آموزش معرفی شدیم. معرفی برای آموزش کارشناسی تولید محتوای الکترونیک و کارشناسی مرکز آزمون دانشگاه بود. مقرر گردید که بعد از اتمام دوره از ما امتحان بگیرند و دو نفر را انتخاب کنند. دوره از اواخر مهرماه شروع گردید و اوایل اردیبهشت تمام شد. در این مدت کلی مطالب مشکل به ما آموزش داده شد و تکالیف طاقت فرسای زیادی داده شد که واقعا همه بچه ها خوب راه افتادند. این دوره برای ما هزینه زیادی نیز… بیشتر »

منصف

جناب هیات علمی درود بر شما بسیار دقیق و علمی و مستدل بیان فرمودید واقعا موجب شرمساری است که با وجود اساتید بزرگی که از همه قومیت ها داریم و فارس زبانان و محققین شایسته ای که هست بابویی و حسینی و قاعدی و زندی استفاده شود

بنده خدا

برادران اصلاح طلب یادتان هست که چقدر ما اصولگرایان را تضعیف میکردید حالا اوضاعتان اسفبار شده بابویی امور دامی و زندی و حسینی و قاعدی مدیران دانشگاه شدند یاد چراغ زاده و ذولالعدل و صادقی و محرابی و ……. بخیر وچمن و…..وخرامین و….و یاد اصلاح طلبان مستقل و فرهیخته

سجاد

سعادت فر خدا میداند کوچنت اینوره!!!!!!

سجاد

جناب هیات علمی اولا که خانم دکتر حسینی، بویراحمدی و دختر حاج محنا حسینی از بزرگان ریش سفید بویراحمدی اهل چنارستان علیا می باشند، در ضمن جناب هیات علمی عزیز، شما رو چه به سیاست، برو کش تو بساب، با کدخدازاده شوخی نکن

هبباق

افرادی که بر علیه امین بابویی، حرف ایزنیت، ار وسط ایخیت بچاکید، که یک جوان دهه شصتی سر تو حکومت ایکنه، انشالله که به زودی خواهید ترکید

ناشناس

در جواب کاردان اتاق عمل
برید بپرسین خانواده وحید محمدحسینی همه سابقه کاری بالاتری از ایشون دارند برین بررسی کنید متاسفم بابت دیدگاهتون

در جواب دهدشتی

وحید محمدحسینی فقط نخواست زیر بار ننگ بمونه .‌نخواست یه باشتی بهش دستور بده . توچرا ذوق میکنی . دکتر بابویی قولی بهت داده

سردار از مون تنبل

اخ منجونوم ما اصلا از قافله عقب وبودیم مگر دانشگاه روی گنج بود که اینقدر سر وصدا بلند کرده دعوا سر چنه بابا کارگر یخوییت .سهم ما فراموش نشه پس بگو چه خبر بوده که هرکس بهش چسبیده مثل چسب سه قلو میچسبید ول نمیکرد ای داد وبیداد

پربازدید ها
عکس