Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 71906
تعداد نظرات: ۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۹۷ - ۰۰:۱۲

فصلی نو ، سومین جشنواره ملی برف از روز گذشته با حضور مدیران استانی و شهرستانی و جمع کثیری از اهالی مشتاق استانی و دیگر استان های کشور در منطقه پیست اسکی کاکان آغاز بکار کرد و ظهر امروز با معرفی نفرات برتر در بخش های مختلف بکار خود خاتمه داد . به گزارش فصلی […]

گزارش تصویری بسیار جالب از سومین جشنواره ملی برفی

فصلی نو ، سومین جشنواره ملی برف از روز گذشته با حضور مدیران استانی و شهرستانی و جمع کثیری از اهالی مشتاق استانی و دیگر استان های کشور در منطقه پیست اسکی کاکان آغاز بکار کرد و ظهر امروز با معرفی نفرات برتر در بخش های مختلف بکار خود خاتمه داد .

به گزارش فصلی نو ، پیست اسکی کاکان در ۱۸کیلومتری شمال شهر یاسوج و در دامنه های سترگ دنا با پوشش برفی متراکم این روزها صحنه نمایش زیبایی هایی از آفرینش و طبیعت سحرانگیز سرزمین برف و آفتاب (کهگیلویه وبویراحمد) است و امروز سومین جشنواره ملی برفی در آن پایان یافت.

پیست اسکی کاکان نزدیکترین پیست به استان های جنوبی کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس است و به همین دلیل شرایط خاصی را برای میزبانی و گذران لحظات خوش برای علاقه مندان به ورزش های زمستانی و گردشگران در جای جای این کشور و حتی گردشگران خارجی داراست.

پیست کاکان به لحاظ اقلیمی، جغرافیایی و موقعیت بکر برای جذب سرمایه گذاری، رونق گردشگری ورزشی ،توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال یکی از مهمترین پتانسیل های یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد محسوب می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه گردشگری محور اول توسعه استان تعیین شده، گفت: کهگیلویه و بویراحمد به علت جاذبه های بسیار قطب گردشگری محسوب می شود و باید از این ظرفیت در همه فصول سال استفاده شود.

مجمود باقری بیان کرد: از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره ملی برفی در پیست اسکی کاکان ایجاد شور و نشاط بین مردم و معرفی توانمندی های حوزه های مختلف کهگیلویه و بویراحمد به گردشگران و سرمایه گذاران است.

وی افزود: ۲۰ هزار نفر گردشگر در جشنواره ملی برفی از استان های یزد، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، فارس و تهران شرکت کردند.

باقری بیان کرد: اسکی، اسنو برد، مجسمه سازی در ۲ بخش حرفه ای و غیرحرفه ای، عکاسی و بازی های بومی و محلی، نقاشی برای کودکان، طرح سوال در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و توزیع غذاهای بومی و محلی در این جشنواره اجرا شد.

وی عنوان کرد: تعدادی از این گردشگران در مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند و در پایان از ۴۰نفر از شرکت کنندگان تجلیل شد.

مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: با توجه به ظرفیت های متعدد، شرایط جغرافیایی و تنوع آب و هوایی کهگیلویه و بویراحمد ، سومین جشنواره برفی دنا فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه های طبیعی و گردشگری این استان است.

وی با اشاره به مزیت برگزاری چنین جشنواره هایی، افزود: طی چند روز اخیر چندین سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در پیست اسکی کاکان اعلام آمادگی کرده اند.

پیست اسکی کاکان در دامنه‌های رشته کوه زاگرس و قله دنا در ارتفاع ۲ هزار و ۶۰۰ متری در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج نزدیک به دهستان کاکان واقع شده است.
طول مفید پیست کاکان ۶۰۰ متر و عرض آن ۱۵۰ متر است.

این پیست یکی از زیباترین پیست های اسکی کشور است که در سال ۱۳۷۳ با نصب یک دستگاه بالابر افتتاح شد و سپس تا سال ۸۴ امکانات آن با سه تله اسکی شامل یک دستگاه بالابر برای افراد مبتدی و ۲ دستگاه بالابر اسکی بازان حرفه ای افزایش یافت.

 

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

2 دیدگاه

  • وحتما رفتار حنجارشکن ودورازشاءن نیروی انتظامی باآن جوان جزع محسنات این جشن بوده وانتظار تشکر وقدردانی هم دارند واقعا آدم شرمش میگرد ازآدم بودنش
  • چرا عکسهای درگیری تو پیست رو نزاشتید توسایت.که همه ببینن خبری از نیروی انتظامی نبوده و همشون رفته بودن تو جشنواره بعدش هم دق دلیشون رو رو اون جوون پیاده کردن
پربازدید ها
عکس