Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 74720
تعداد نظرات: ۲۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۹۷ - ۰۰:۱۷

فصلی نو – یادداشتی را که در زیر می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین سایت است و انتشار آن بمعنای تایید نوشته نیست ۰ ضمن اینکه این رسانه به تلاش های مدیرکل ورزش و جوانان اعتقاد دارد ْ نظرات مخاطبین رسانه را در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی درج می کند .

یادداشت ارسالی – روزگار ناخوش ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد

فصلی نو – مخاطب سایت

ورزش در کهگیلویه وبویراحمد از آن حوزه هایی است که اگر بگوییم هیچ گاه آب خوش از گلویش پایین نرفته بیراه نگفته ایم ،شاید همه از مظلومیت فرهنگ دراستان بگویند ولی حقیقت این است به همان اندازه ای که فرهنگ محجور ومظلوم است ورزش نیز تاوان عملکرد مدیرانی را داده که بگم بگم هایشان سر به فلک کشیده ولی وقتی بررسی می کنی متوجه میشوی آن چیزی که مسئولان حوزه ورزش از آن می گویند حکایت همان طبل توخالی معروف است.در زمان مدیریت قبلی حوزه ورزش وجوانان انتقادات ومخالفت های زیادی با نحوه مدیریت ایزدپور وجود داشت و ورزشی ها بواسطه عملکرد ضعیفش تمایل زیادی به رفتن او از سکان ورزش کهگیلویه وبویراحمد داشتند درنهایت این اتفاق به وقوع پیوست و ورزش وجوانان نیز درکانون تغییرات مدیریتی قرار گرفت تا در آذر۹۵ ایزدپور جای خود را به سید محمد تقی علوی بدهد .

علوی که آمد موجی از امید وشادمانی بین ورزشی ها ایجاد شد وهمگان امیدوار بودند تا کشتی به گل نشسته ورزش به حرکت درآید وبر روی موج خبرهای امیدوارکننده سوار شود ولی عملکرد علوی طی دو سال واندی نشان داد ورزش کهگیلویه وبویراحمد بیش از گذشته در کما فرو رفته .آن چنان که جانی پور با سالها تجربه مدیریتی در استان وبه عنوان یکی از کاندیداهای ریاست هیات فوتبال استان در حضور تاج رئیس فدراسییون فوتبال نیز از روز گار ناخوش ورزش درکهگیلویه وبویراحمد گفت.او بیان کرد:آمار وارقام ارائه شده در ورزش کهگیلویه وبویراحمد غیر واقعی است و عملکرد مسئولان در این حوزه زیر صفراست.جانی پور ادامه داد:با وجود همه پتانسیل وظرفیت موجود آسیب ها وچالش های ورزش بسیار زیاد است.

البته شاید عمق این کم کاری وعملکرد زیر صفر را نماینده شهرستانهای چهارگانه کهگیلویه را زودتر از سایرین متوجه شد.معمولا در انتقادهای عدل هاشمی از اداره کل ورزش وجوانان ودر راس آن علوی به این کم کاری ها وشایدبهتر بگوییم هیچ کاری اشاره می شود .او یکبار در شورای برنامه ریزی که شهریور جاری برگزارشد با اشاره به پروژه های این اداره کل علوی را یکی از مدیرانی خواند که به استان خیانت می کند.
تنش وتشنج موجود در محیط اداری ،نامه نگاری کارکنان علیه یکدیگر وناسازگار آنها با یکدیگر و بطور کلی ازبین رفتن جو اعتماد وآرامش لازم بر این اداره کل یکی از چالش های این روزهای ورزش استان است که این امر نتیجه سو مدیریت وناتوانی فردی است که همواره سعی کرده تمام ضعف ها را پشت لبخند معروف ودیوار بلند حاشا پنهان کند،غافل از اینکه اوضاع به آن خوبی که علوی ترسیم می کند نیست وحوزه ای که باید اشاعه دهنده مولفه های اخلاقی وپهلوانی باشد خود آبستن تنش هایی شده که روز به روز تشدید می شود.

حوزه قهرمانی از دیگر حوزه های مهمی است که عملکرد مدیرکل ورزش وجوانان درآن تقریبا هیچ بوده ،علوی در صحبتهایش در حوزه قهرمانی معمولا از قهرمانانی می گوید که هیچ کدام خروجی مدیریت وعملکرد وی یا محصول دوره های آموزشی واستعداد یابی او نبوده ونیستند،بلکه بالعکس کسانی نظیر سامان پاکباز،اسماعیل دژه وطاهره آذرپیوند از قهرمانان صاحب نام استان در دوره مدیریت قبلی هستند که همه مستندات آن هم موجود وغیرقابل انکار است.
بنابراین مانور علوی بر روی نام این قهرمانان موضوعیتی ندارد.دو واترپلوئیست گچسارانی که به عنوان نمایندگان استان در مسابقات آسیایی جاکارتا موفق به کسب مدال برنز در طول چهل سال اخیر برای استان شدند نیز علاوه بر ملی پوش بودن از گذشته، موفقیت خود را مرهون تلاش های شخصی خود ومربی شان می دانند و در همین زمینه مراتب نارضایتی خود از علوی را هم در دیدار با استاندار وهم گفتگو با روزنامه ابتکارجنوب عنوان کردند تا ابعاد این ماجرا برای اذهان عمومی بهتر روشن شود.

البته حوزه جوانان نیز وضعیت بهتری ندارد واگر عنوان شود سایه رکود برآن سنگینی می کند اغراق نکرده ایم.کل عملکرد این حوزه برگزاری چند کارگاه آموزشی با همکاری سمن هایی بوده که باعث نازل شدن این حوزه تا پایین ترین سطح ممکن شده. در صورتی که حوزه جوانان دارای کارکردهای گسترده ومتنوعی است که گویا در اداره کل ورزش وجوانان استان بد تعریف وتفسیر شده است .خانه جوان نیز به متروکه ای تبدیل شده که بجای پویایی صرفا در حد یک نام باقی مانده.

گذشته از همه موارد مطرح شده هیات های ورزشی استان نیز در شرایط نامطلوبی به سر می برند،کافی است بررسی مختصری از وضعیت این هیات هاشود تا مشخص شود اوضاع شان از چه قرار است.بسیاری از هیات ها از روزی در سراشیبی مشکلات دو چندان افتادند که شاهد حضور برخی سیاسیون در راس خود شدند،کسانی که نه تنها ورزشی نبودند بلکه بنابرهر دلیلی دغدغه ودلسوزی چندانی برای این حوزه نداشتند و عملا حضورشان هیچ کارکرد وسودی برای این هیات ها نداشته است ومعلوم نیست دقیقا توجیه حضور آنها بر سکان هیات های ورزشی چه فاکتور و معیار هایی بوده!البته نباید حضور مثبت بعضی از سیاسیون را درخی هیات ها نادیده گرفت که این امر هم به طرز فکر خود شخص برمی گردد وچندان ربطی به اداره کل ورزش وجوانان ندارد.

اما مسئله به همین جا ختم نمی شود بحث دریافتی هیات های ورزشی نیز موضوع سراسر ابهامی است که یک سوال اساسی را پیش روی اذهان عمومی قرار می دهد وآن هم این است که مدیرکل حوزه ورزش بر اساس چه فاکتوری اقدام به پرداختی هیات ها می کند و اینکه چرا برخی هیات ها که مطابق مستندات عملکرد چندانی ندارندباید در بحث اعتبارات پرداختی ویژه تر دیده شوند و در حق سایرهیات اجحاف شود.

آقای علوی پاسخ دهد این تبعیض آشکار از کجا نشات می گیرد. چرا هیات فعالی مانند والیبال باید هم سطح هیات قایقرانی دیده وسنجیده شود درصورتی تفاوت عملکرد این دو هیات فاحش وزمین تا آسمان است.آموزش،استعدادیابی وبرگزاری مسابقات فاکتورهایی هستند که میتوان بر اساس آنها به ارزیابی وسنجش عملکرد هیات های ورزشی پرداخت .حال طبق این فاکتورها بررسی شود کدام هیات ورزشی در استان بر این مدار حرکت کرده ؟

دربحث واگذاری سالن ها هم جناب مدیرکل جواب جامعه ورزش ومردم را بدهند که چرا برخی هیات های عزیز کرده باید از سالن وامکانات برخوردار شوند وبعضی دیگر نه.فلسفه ومعیار این واگذاری ها چیست؟

هیات شنا یکی از هیات های خوب وشاخص استان است ولی با این حال براساس شواهد زمانی که بارون زاده رئیس هیات بنابردلایلی اقدام به استعفا کرد علوی نه تنها مخالفتی نکرد بلکه براین استعفا تاکید ورزید ولی با این حال مخالفت فدراسیون رشته های علوی را در این زمینه پنبه کرد.

اما مسئله مهمتر این است که علیرغم ملی پوش بودن چند تن از شاگردان بارون زاده و مدال آوری دو بازیکن او در بازیهای آسیایی جاکارتا پس از ۴۰سال هنوز این هیات استخری دراختیار ندارد.

ابطال انتخابات هیات وزنه برداری نیز از دیگر مواردمربوط به هیات های ورزشی است که با روشدن تخلفات آن مجموعه ورزش مجبور شدند یک بار دیگر اقدام به برگزاری انتخابات کنند.

اما با همه اینها هیات فوتبال پر حاشیه ترین هیات استان است که هم انتخاب سرپرست وهم رئیس آن جنجال وحواشی زیادی را بدنبال داشته.

به گفته منابع موثق در انتخابات هیات فوتبال چندین تخلف رخ داده که اولین تخلف حضور افشاریان به عنوان سرپرست هیات فوتبال استان بود با این توجیه که وی نایب رئیس هیات فوتبال بوده درصورتی که فردی بنام قاضی فر این مسئولیت را به عهده داشته.

تخلف عنوان شده بعدی عدم برگزاری انتخابات هیات فوتبال در زمان مقرر بوده.به گفته این منابع ۷نفر برای ریاست هیات ثبتنام کردند که ۴نفر به دلیل عدم سابقه مدیریتی رد صلاحیت شدند ومدارک ۳کاندیدای دیگر جهت بررسی به تهران ارسال شدونهایت در مرداد۹۷آقایان دامیده وجانی پور تایید وخداداد افشاریان رد صلاحیت مدیریتی شد وبعد از این اتفاق طبق قانون باید بعد از گذشت ۹۰روز از زمان ثبتنام باید انتخابات برگزار می شد که عمدا اداره کل ورزش وجوانان وهیات فوتبال علیرغمی که باید آمادگی خود راجهت برگزاری انتخابات اعلام می کردند از این کار سرباز زدند و اجازه برگزاری مجمع را ندادند تا افشاریان باهمکاری تاج رئیس فدراسیون فوتبال ویکی از مسئولان استانی پایتخت نشین تایید صلاحیت مدیریتی شود.

البته بنابر صحبتهای منابع خبری ارسال مدارک غیر واقعی مدیریتی دیگر تخلف افشاریان بوده ،وی طبق این مدارک وبا ارائه یک گواهی مدعی شده تا سال ۹۲وبه مدت ۵سال رئیس هیات فوتبال شهرستان باشت بوده درصورتیکه باشت سال ۸۹ شهرستان شده و این امر نشان دهنده تخلف وتناقض آشکار گفته های اوست.علاوه بر این مطابق مستندات افشاریان حتی یک روز هم رئیس این هیات نبوده.

او با ارئه مدارک دیگری هم اذعان کرده که به مدت۵سال رئیس انجمن فوتبال دانش آموزان آموزش وپرورش بوده که این هم یک مدرک غیر واقعی است و تنها یک سال این مسئولیت را برعهده داشته.

مطابق گفته منابع آگاه تخلف بعدی جو فامیلی حاکم بر انتخابات بود. روح الله شریفی به عنوان داماد افشاریان وهمچنین برادر زاده او که در لحظه های آخر وبرای رد گم کنی خط خورد گواهی خوبی براین مدعاست.

داورحاضر در مجمع انتخاباتی نیز باید دارای بالاترین درجه وسابقه داوری در لیگ برتر کشور باشد که مطابق این قانون شریفی تنها در ۷ بازی لیگ برتری حضور داشته ومحمد راهی دیگر داور هم استانی در بیش از۸۰بازی داوری کرده بنابراین وبه لحاظ قانونی راهی باید در مجمع حضور پیدا می کرد، ولی شریفی جایگزین اوشد.

اما همانگونه که اشاره شد حواشی پیرامون هیات فوتبال تمامی ندارد و پس از گذشت چند روز از ریاست افشاریان شاهد درگیری وبرخورد بازیکنان تیم های امید خرم آباد وامید گچساران در چارچوب رقابتهای منطقه ای امیدهای کشور بودیم.مسئله ای که افشاریان در مقابل آن موضع گرفت وگفت این بازی تلفاتی نداشته.البته وی در گفت وگو با خبرگزاری فارس اصل ماجرا یعنی درگیری را رد نکرد ودر این خصوص گفت:این بازی درگیری داشته

ولی تلفات نداشته واین ساخته وپرداخته برخی افراد در فضای مجازی است.

البته معلوم نیست با وجود فیلم و بازیکنانی که در اثر درگیری وشدت مصدومیت روی زمین افتاده ونای بلند شدن ندارند وهمچنین صحبت های مربی تیم خرم آباد در کلیپ منتشر شده،افشاریان قصد سرپوش گذاشتن بر چه چیزی را دارد.

علاوه براین قرار نیست حتما بازی تلفات داشته باشد تا از نظر آقایان مسئول هیات مهم جلوه کند،همین که تیمی به استان ما سفر کرده و این اتفاقات رخ داده ومهمتر اینکه هیچ امکانات وتجهیزاتی برای این بازی ومواجهه با این اتفاقات پیش بینی نشده عمق فاجعه است.

اکنون با استناد به همه این موارد باید پرسید مجموعه ورزش وجوانان طبق کدام خروجی وعملکرد مثبت جز دستگاههای برتر قرار گرفته.وقتی مدیری چیزی در چنته ندارد چگونه وبا کدام پارامتر باید در ردیف دستگاههای برتر استان قرار بگیرد.این روزها ورزش کهگیلویه وبویراحمد نیازمند نسخه شفابخشی است که شاید رفتن علوی بهترین نوش داروی آن باشد،مسئله ای که زودتر ازاین باید اتفاق می افتادومسئولین به واسطه عملکرد نداشته اش از او دفاع نمی کردند.

طی روزهای آینده موارد و اطلاعات بیشتر وجدیدتری در خصوص عملکرد علوی واداره کل ورزش وجوانان منتشرخواهم کرد.

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

21
دیدگاه بگذارید

avatar
17 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
کارtarane15saleدهدشتراضیهعلی Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
سید فوتبال
Guest
سید فوتبال

جناب آقای الهی جنابعالی هیچ اطلاعاتی در خصوص فوتبال نداری که هیچ در هیچ ورزشی نبودی و تخصصی نداری حداقل با عاقلان و صاحب نظران کمی مشورت کن بعد چیزی بنویس تا این موقع شب خواب روی خنده با این مطلبت خواب رو از سرمون نپرونی

امین
Guest
امین

سلام چرت نگو مردک بیخود . علوی بهترین مدیره

ورزش
Guest
ورزش

آقای الهی شیر مادرت حلالیت باشد خیلی واقعیت ها رو گفتی بقیه رو هم بنویس

راحیل
Guest
راحیل

عاااالی حقیقت همیشه تلخه .😂

ورزش دوست
Guest
ورزش دوست

باسلام.هیچ کدام از مطالب بالا واقعیت ندارند و اگر بازیکن گچسارانی مدال در رقابت های جاکارتا آوردذه صرفا مدیون حمایت های ویژه مالی و روحی مدیرکل ورزش و جوانان بوده و خود آنها هم بر این موضوع واقفند و همین قضییه در مورد خانم آذر پیوند و سامان پاکباز صادق است.خود آقای سامان پاکباز حامنی اصلی مدیریت آقای علوی هستند و اونوقت شما ادعای دروغین میکنین.عدل هاشمی اگه حرفی برای گفتن داره اول بره عملکرد ضعیف خودشو در حوزه کهگیلویه پوشش بده و اگه تونست کاری کنه جاده ورودی دهشت فقط آسفالت بشه بره ادعای اعتراض کنه .دقیقا کمتر از… بیشتر »

راحیل
Guest
راحیل

کسانی ک اطلاعات دارن بگن در جواب این متن وجوابگو باشن.درغیراین صورت کامنت پوشالی بیفایدست.کاملا حقایق بیان شده وکاملن مشهوده همه چیز.عاقلان دانند…….

کارشناس ورزش
Guest
کارشناس ورزش

لطفا کمی تفکر و انصاف داشته باشید .و هر ……. را به انتشار نگذاریم.

ورزشی
Guest
ورزشی

آقای الهی واقعیتها را بنویسید و انصاف داشته باشید این اطلاعات را اقای ……. به شما داده بروید از ایشان بپرسید چرا علوی دست رد بر سینه اش زد به چه دلیلی سادگی نکنید خدا را گواه می گیرم مدیرکلی بهتر از علوی در اداره کل ورزش نیومده و نخواهد امد روز قیامتی هم هست به گوش باشید این افراد اطرافت همشون دنبال منافع مالی و شخصی خود هستند و بس.

کار
Guest
کار

آقای الهی .بارون زاده کسی هست که ورزش شنا رو نابود کرد هفت سال چه عملکردی داشته تو تمام مسابقات کشوری تنها غایب استان ما بوده… و تخلفات زیادی انجام داده در صورت نیاز مستندات موجوده .

ورزشکار منصرف
Guest
ورزشکار منصرف

سلام “جناب الهی // …… شما رو گذاشته وسط محرکه و خودش بیرون داره از اب گل آلوده ماهی میگیره . .. هیچ کس یادش نرفته این ادم تا چند وقت پیش هر صبح تو اداره کل کنار دست علوی این طرف و اون طرف میرفت و میگفت علوی عالیه … ولی بدلیل اینکه تو اداره کل تقاضای کار داشت و علوی مدیر کل به حق و طبق مقررات نتونست این اقا را استخدام کنه .. حالا علوی شده ادم بده… متاسفم برای این افراد که فقط فکر منافع خودشون هستند و چیزی از انسانیت حالیشون نیست ….فکر فرداتون نکنید… بیشتر »

حوا
Guest
حوا

اگر آقای علوی میدونست چقدر پاچه خوار داره حتمن بهشون نگاه ویژه تری میداشت😂😂یاد شبهای برره افتادم

آرتیمیس
Guest
آرتیمیس

سلام خدمت منتقدین محترم که انتقادهای خودشون رو به این متن واردکردند.بایدعرض کنم خدمت اساتید که چیزی که عیان هست عملکر نداشته ی آقای دکترعلوی هست.که همه ی کارهای نکرده برای ورزش این استان رو پشت چهره خندان وخنده های معنادارخودش مخفی میکنه.که همه رو بخواد راضی نگه داره .ولی غافل ازاینکه این خنده های کذایی دیگه پاسخگونیست و دست ایشون برای همه رو شده.دیگه بارو بندیل رو بایدجمع کنن و تشریفشونو ببرن تا بدترازاینهاراجع بهشون منتشر نشده که الحق والانصاف من جز صداقت دراین متن ندیدم.تشکر از جناب الهی

علی
Guest
علی

از آقای دکتر احمدی خواهش میکنیم به این قضیه ورود کنید و ببینید ک این موارد درست گفته شده یا نه، ؟ خدا می دونه هر چی گفته شده تو‌متن بالا همه حقیقت بوده ، فقط و فقط سالن و استخر رو بررسی کنید تا متوجه بی عدالتی در اداره ورزش بشید ،آقای علوی خودت قاضی خودت، تا الان چیکار کردی ؟ عملکردت چی بوده ؟؟؟ شما ک میگی بودجه اوردی و تزریق میکنی به هیات ها حاضری با یکی از کارشناسان بودجه سازمان برنامه ریزی استان بشینی و بگی این بودجه رو شخص خودت از تهران اوردی و نتییجه… بیشتر »

راضیه
Guest
راضیه

سلام.درشهر من چندی پیش چمن های ورزشی افتتاح شد ک باسم اداره ورزش بودولی درواقع بودجه ی نفت و پیگیری های آقای تاجگردون بودواداره ورزش هیچ نقشی درزیرساخت و اجرای طرحها نداشت.فقط زمان افتتاح حضور داشتند که بنام خودشون تمامش کنند.ولی این مهم رو همه می دانندکه بودجه ی نفت شهرم وحمایت وپیگیری نماینده ی شهرم مسبب این طرحها وپروژه ها بود.تمام!

دهدشت
Guest
دهدشت

آقای علوی انسان خوبیه وحداقل به حرف ما گوش میده و درواقع شنونده ی خوبی هست .ولی مدیر نیست چرا که راهکاری نمیدن و مشکلی رو حل نمیکنن..فقط وعده و وعید توخالی فقط امیدواری واهی

tarane15sale
Guest
tarane15sale

شاعر میفرمایند
آنانکه به زین اسب خود مینازند
دروقت مسابقه چرا میبازند
دنیاکه شبیهه کوچه بن بست است
با نعل شکسته به کجا می تازند

کنایه از باروبندیلو ببنداین جا دیگه جای تو نیست
توترانه های من جایی واسه حرفهای تونیست
از محسن یگانه😆

کار
Guest
کار

سلام من همه کسانی که به دور از انصاف آقای علوی رو نقد کردن را دعوت میکنم به مناظره .با مستندات .گروهی تشکیل میدهم و همینجا اطلاع رسانی میکنم

پربازدید ها
عکس