Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 75226
تعداد نظرات: ۱۵ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۹۷ - ۱۷:۰۰

وقتی دولتی که با پشتیبانی مردم و روحیه وگفتمان اصلاح طلبی آنها بر سر کار آمد، شاید خیلی زود گفتمان اصلاح طلبان رو فراموش کردند،

آنهایی که به محمدعلی وکیلی خرده میگرفتند ، چرا الان زبان نمی گشایند و سکوت پیشه کرده اند

فصلی نو-   اسماعیل رضازاده

در روزهای که اقتصاد کشور دچار بیماری مزمن و کهنه ای است. و سفره مردم نه تنها رنگ باخته بلکه کوچک هم شده است. عده ای درگیر این‌موضوع بودند چرا نمایندگان فراکسیون امید به دیدار رئیس جمهور سابق اصلاحات رفتند.
وقتی دولتی که با پشتیبانی مردم و روحیه وگفتمان اصلاح طلبی آنها بر سر کار آمد، شاید خیلی زود گفتمان اصلاح طلبان رو فراموش کردند، و حتی در مواقعی به جریانهای بها میداد که در زمان قبل و بعد انتخابات به شدت به انتخاب و ،رای مردم‌می تاختند‌.

حال اکنون که از‌معدود نمایندگان فراکسیون امید که هنوز بر ثبات و عهد اصلاح طلبی خویش مانده، در تذکری به سخنرانیهای تند برخی از نمایندگان جبهه پایداری، حال و هوای هر دو رئیس جمهور اسبق کشور را به طور مختصر و درست بیان میکند و در حالی که در آنتن زنده ناگهان همگان شاهد تاخت و تاز جناب ذولنور و قدوسی به محمدعلی وکیلی بودند ، باید از آنها پرسید گفتمان شما به راستی چیست؟!
شما نه فقط به اصلاح طلبان بلکه به اصولگرایان معتدل هم حمله ور میشوید!
و حتی در برخی موارد از سخنرانی لاریجانی رئیس مجلس هم جلوگیری میکنید! این چه نوع رویکردی است !
غیاث اللغات شما به کجا رفته است!؟
واین چه نوع اتحادی است! که حتی رهبری هم بارها به مسئولین آن را گوشزد کرده است؟

اما آنهایی که محمدعلی وکیلی را در برخی مقاطع مورد هجمه قرار میدادند، آیا الان هم در صحنه حضور دارند!
صحبت من وکیلی نیست ! صحبت من مطهری هم نیست!
صحبت من رویکرد امثال وکیلی و مطهری هاست…
اینها تا کی باید تنها جلوی این گرو های تندرو بایستند!
برخی از دوستان اصلاح طلب چه در استان ما چه در بیرون گویی دونبش و گاهی در مجامع و میتینگ ها سه نبش هم ظاهر میشوند.
آیامحمدعلی وکیلی هم‌نمی توانست مثل برخی فقط نظاره گر و علی السویه
باشد؟!
آیا ایشان نمی توانست برای خود و اطرافیانش دردسری اینجاد نکند؟!

کاش آنهایی که گاهی به بهانه های ازجمله حسد به برادران لر تبار خود حمله میکنند اکنون هم واقعیت را ببینند و سکوت نکنند.

به واقع میشود دید وکیلی دارای گفتمانی است ، که خیلی از چهره های اصولگرا را به مناظره دعوت کرده است.
آیا این شهامت را برادران دیگر که سکوت اختیار کرده اند دارند؟

کاریزمای که محمدعلی وکیلی از خود نشان داده باعث خوشحالی دوستان واقعی اصلاح طلب و خشم افرادی که احساس خطر میکنند ،شده است. اما هر آنچه باشد وکیلی این روزها اخبار محافل سیاسی شده است.

نقل قولی است که یکی از وزرا در مجلس گفته بود وکیلی پیده است و ای کاش اقتصاد را هم‌به او می سپردند! اما‌گویا این‌صحبت به مذاق بعضی ها خوش نیامد. او که خود سخنگوی دولت در انتخابات بود شهامت این را دارد ، بیشترین انتقادها را به دولت داشته باشد و در کلام سریع اللهجه بگوید نقطه قوت این دولت این است که دولت رئیسی نیست، اما بعضا کسانی که تا روز آخر حتی معلوم نشد در کدام جهت هستند اکنون هم یک بام و دو هوا و استاندارد دوگانگی را در پیش بگیرند. اتفاقا اگر جای روحانی بودیم ، واگر وکیلی می پذیرفت باید ایشان را دعوت میکردیم تا سخنگوی دولت، بی سخنگو میشد!چه بسا رویکرد و نقطه قوتی اگر داشت در پس پرده ابهام باقی نمی ماند.
رغم ذالک میشود این استنباط را داشت که وقتی در بهارستان زمزمه ای به گوش می رسد که دولت به این‌ نتیجه رسیده باید تکیه به همان‌اصل خویش در انتخابات کرد و گویی زمزمه های از حضورمحمدعلی وکیلی در مقام عالی فرهنگ کشور به گوش میرسد ، حاکی از آن است که گفتمان جدیدی بنام محمدعلی وکیلی در حال شکل گرفتن است.
و این برای لرهای باغیرت که بخوبی میدانند، محمد علی وکیلی وقتی به عنوان‌دبیر هیئت رئیسه مجلس در سه دوره متوالی با بالاترین رای انتخاب شد، به فکر ثروت اندوزی نبود و هیچ مسئولی را نمی‌توان یافت که وکیلی درخواستی خارج از محدوده کاری از کسی داشته باشد، لاکن با تمام توان پیگیری مطالبات و مشکلات حوزه انتخابی خود و البته ترقی و حمایت فرزندان لر بوده ، که شاید آخرین آنها دکتر غریب پور”معاون وزیر صمت (ایمیدرو) ،جناب سیاوش شهریور “فرماندار شمیرانات،جناب محقق “مشاور وزیر و مدیر روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی بوده و هرگز ابای هم نداشته که فرزندان زاگرس رو حمایت کند ،برخلاف کسانی که شاید ترس از دست دادن جایگاه در قلمروشان هیچگاه در سطح ملی هم استانیهای خودرا آنگونه باید وشاید مورد حمایت قرار نداده اند.

درآخر تشکر وسپاس بی پایان مخصوص خداوندی است که بشر را آفرید وبه او قدرت اندیشیدن داده تا راه و مسیر سعادت را بنگرد و انتخاب کند .
عاقبت به خیری خود و دیگران را از درگاه ایزد منان خواستارم.

اسماعیل رضازاده

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

15
دیدگاه بگذارید

avatar
11 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
لرتبارتاته مزکیخطاب اصلاح طلب مستقیم به وکیلینوذر امیریایمان Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
فیاض
Guest
فیاض

آفرین بر جناب رضازاده .مطلب بجای بود.
دکتر وکیلی از مفاخر استان میباشد و نباید اینگونه و به آسانی مورد تخریب قرار بگیرد

برائی
Guest
برائی

احسنت عموی عزیزم
و درود بر دکترمحمدعلی وکیلی

همشهری
Guest
همشهری

دکتر رضازاده آنجا که دولت باید از دکتر وکیلی استفاده کند موافقم

همکار
Guest
همکار

برادرگرامی هردوشون …… هستنددارن تاوان تفکرغرابگرایشون میدن

د.ارجمند
Guest
د.ارجمند

بسیار عالی،جامع و تیز بینانه بود و البته نرود میخ آهنین در سنگ

بویراحمدی
Guest
بویراحمدی

درود بر وکیلی وامثال وکیلیها که افتخار ایران و ایرانی هستند اونایی که سکوت کردند به یادبیارن زمانی راکه به اسم اصلاحات رای میارن و در عمل سر وکیلیها را به زیر میارن

بررسی وضعیت مناطق لُر
Guest
بررسی وضعیت مناطق لُر

سپاس از این موارد و مطالب.
ولی منافع جنگ و جدل وکیلی با اصولگرا یا اصلاحات را چه کسانی استفاده می کنند؟ کدام یک از وزیران منتسب به دولت یا معاونین ایشان با این قدرت از این دولت دفاع کرده است؟ چند وزیر از استان کهگیلویه و بویراحمد در این دو کابینه یا حتی کابینه های قبل داشتیم؟ بعد از بازنشسته شدن افشانی شهردار تهران قانون بازنشستگان در کدام فایل و کشو بایگانی شد؟ چند درصد از مدیران ارشد کشوری و لشکری از این استان هستند؟

ناامید
Guest
ناامید

فقط دلم میخواد بدونم این رضازاده کی دکتر شد قطعا اگراین کاروکیلی قابل تمجید بود حتما امثال سیدباقر،غریبپور،رضا عسکری یادکتر بهرامی حمایتی از ایشون میکردند جناب وکیلی خواست بخاطر حرفهای هفته های گذشتش دل اصلاح طلبان رابدست بیاره والا بخدا این گروه باخودشون هم روراست نیستند پای چپشون کلاه میذاره سرپای راستشون درضمن این رضازاده اینقدرنیست که بخواد بیانیه بده برای کسی خدا وکیلی این افراد خیلی به وکیلی ضربه میزنند اصلاح طلب،اصولگرا دیگه تمومه ماجرا

ایمان
Guest
ایمان

آقایون چرا نمیفهمید کجایی کار وکیلی خوب بود خیلی بد بود مگه خاتمی باعث فتنه نبودند چرا حرف چرند میزنید خاتمی خائن هست باید محاکمه بشن

نوذر امیری
Guest
نوذر امیری

سلام ببخشید نه اصول ونه اصلاح برای مردم نان نمیشود اقای وکیلی هم فقط حرف سیاسی زدن بنده بعنوان یک لری که میفرمایند به ایشان رای دادم ولی پشیمان هستم فقط چون خانواده شان را میشناسم و مورد قبول هستن احترام میگزارم در جای که خیای از نماینده ها سراسر کشور برای پرسنل وزارت جهاد کشاورزی کمک کردن ایشان نامه نوشت که قابل ارسال هم نبود واین اقای هم که میفرماید ان که در جهادکشاورزی روابط عمومی شدن یک کارمند جز است وفقط بخاطر خطی ودر روز نامه ایشان شاید این کار کرد اگر برای مشکلات مردم قدم برمیداشت قبول… بیشتر »

خطاب اصلاح طلب مستقیم به وکیلی
Guest
خطاب اصلاح طلب مستقیم به وکیلی

سلام و خداقوت یادت هیچ گاه نرود اصلاح طلبی و ادامه روند سیاسی در مرکز و بیانات جناب رضازاده و از این دست یک طرف و ظاهر قضیه واما و اما قبضه تمام ارکان استان بدست تاجگردون و منتصبان و فامیل و اطرافیانش روندی شوم است که دلیل محافظه کاری تاجگردون و ملون و چند وجهی و متغیر بودنش همین است جایی گفته بود دوره نماینده گی تموم میشه میخواهم استان همیشه تو چنگم باشه

پربازدید ها
عکس