Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 75286
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۹۷ - ۱۸:۱۲

وی افزود: پیشنهادات مردمی، درخواست ها و شکایات جهت بهبود شرایط بهداشتی در مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی، ارتقا بهداشت فردی و اخذ کارت بهداشت و گواهینامه آموزش بهداشت اصناف برای متصدیان از برنامه های کنترل بهداشت مواد غذایی است.

نظارت شدید بر عرضه مواد غذایی و بهداشتی در ایام نوروز

فصلی نو ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نظارت بر عرضه محصولات غذایی و بهداشتی این استان در ایام نوروز تشدید می شود و با متخلفان در این زمینه برخورد می شود.

به گزارش فصلی نو ،ابراهیم نعیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده نواقص بهداشتی در خصوص صنف خوار و بار فروشی، سوپر مارکت و فروشگاه های عرضه مواد غذایی با مرکز ملی پاسخگویی ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس حاصل نمایند.

وی افزود: پیشنهادات مردمی، درخواست ها و شکایات جهت بهبود شرایط بهداشتی در مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی، ارتقا بهداشت فردی و اخذ کارت بهداشت و گواهینامه آموزش بهداشت اصناف برای متصدیان از برنامه های کنترل بهداشت مواد غذایی است.

نعیمی ابراز داشت: عرضه و استعمال مواد دخانی (قلیان و سیگار) در اماکن عمومی و فروش مواد دخانی به افراد زیر ۱۸ سال کاملا ممنوع است.

وی تصریح کرد: نگهداری نامناسب و حمل و نقل غیر اصولی مواد غذایی و در شرایط غیر بهداشتی، عرضه مواد غذایی فله ای یا بسته بندی شده صنعتی با تاریخ مصرف مخدوش یا تاریخ مصرف گذشته، وجود جسم خارجی در مواد غذایی، زنگ زدگی و بادکردگی در غذاهای کنسرو شده می تواند سلامت مصرف کننده را به خطر بیندازد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: کنترل بهداشت ابزار و تجهیزات، تهیه و آماده سازی مواد غذایی، استفاده مواد فسادپذیر در یخچال و فریزر و سردخانه در دمای استاندارد، استفاده از ظروف کاملا بهداشتی، تهویه مناسب های انبار و محل های پخت کنترل بو و آلودگی های محیطی می تواند از بروز بیماری های منتقله از راه آب و مواد غذایی جلوگیری نماید.

نعیمی بیان کرد: رعایت بهداشت فردی، بهداشت ساختمان و فضای کار؛ رعایت بهداشت در ابزارآلات و تجهیزات و اصول مناسب در پخت، نگهداری و توزیع مواد غذایی از الزامات حفظ بهداشت است.

معاونت بهداشت دانشگاه یاسوج بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی، ۷۰ مرکز بهداشتی درمانی، ۳۵۰ خانه بهداشت روستایی، ۵۰ پایگاه بهداشتی و بیش از ۱۳ مرکز تسهیلات زایمانی شبانه روزی یکی از حوزه ها در راستای تامین سلامت مردم در استان است.

این استان با داشتن ۲۵۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه، ۷۵۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران نوروزی است.

حرم بی‌بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع)، آبشار یاسوج، چشمه بلقیس چرام، گردنه شلال دون، رود رونه، آبشار کمردوغ، برم الوان، بافت تاریخی دهدشت و سواحل سد کوثر از مهمترین جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است.

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
پربازدید ها
عکس