Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 75516
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۹۷ - ۰۵:۰۸

پوران فرد بیان کرد: در مهم ترین تصادف روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با خودروی پژو ۴۰۵ در محور یاسوج به بابامیدان ، یک نفر کشته و چهار نفر مصدوم شدند.

یک کشته و ۴۰ مصدوم حاصل تصادفات روز جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد

فصلی نو ؛رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دنبال بارندگی های شبانه روز گذشته و لغزندگی جاده ها، در حوادث جاده ای استان یک نفر کشته و ۴۰ نفر مصدوم شدند.

جلال پوران فرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: بارندگی ۲۴ ساعت گذشته در کهگیلویه و بویراحمد ۱۵ فقره تصادف به دنبال داشته است.

وی افزود: شهرستان بویراحمد و دنا با ۱۰ فقره تصادف با ۲۴ مصدوم و یک کشته بیشترین میزان تصادفات ۲۴ ساعت گذشته را در استان به خود اختصاص داده است.

پوران فرد بیان کرد: در مهم ترین تصادف روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه کامیون با خودروی پژو ۴۰۵ در محور یاسوج به بابامیدان ، یک نفر کشته و چهار نفر مصدوم شدند.

وی عنوان کرد: همچنین برخورد خودروی سمند با خانم عابر پیاده و کودک ۶ ساله در منطقه شرف آباد واقع در شهر یاسوج یکی دیگر از این تصادفات امروز است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تصادفات دیگری نیز در نقاط مختلف استان از جمله چرام، گچساران، لیکک و دهدشت روی داد که در مجموع تصادفات روز جمعه گذشته ۴۰ مصدوم در پی داشتند.

حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این تعداد فوتی های ناشی از سوانح رانندگی در ۱۰ ماه گذشته سال جاری در این استان را ۱۵۰ نفر ذکر کرد که ۱۵ نفر از این تعداد تنها در کمربندی یاسوج حدفاصل دشت روم و تنگاری بوده است.

بر اساس آمار پزشکی قانونی کشور سال گذشته ۱۶ هزار و ۲۰۱ نفر در حوادث رانندگی و ترافیکی کشته شده اند.

همچنین این میزان تصادفات بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان هزینه برای کشور در بر داشته است.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

این استان با داشتن کمتر از ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان های خطرناک در زمینه سوانح و حوادث رانندگی است.

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
پربازدید ها
عکس