Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 75529
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۹۷ - ۱۸:۴۵

زارعی گفت : در حوزه بهداشت و درمان خوشبختانه در مرحله ای قرار گرفته ایم که اعزام بیماران به بیمارستان های استان های همجوار به کمترین حد ممکن خود رسیده است و تلاش داریم این آمار در آینده ای نزدیک به صفر برسد .

زایشگاه بیمارستان امام سجاد یاسوج افتتاح شد /زارعی: اعزام بیماران به استان های همجوار را به صفر می رسانیم

فصلی نو ، با حضورز استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زایشگاه بیمارستان امام سجاد یاسوج افتتاح شد .

به گزارش فصلی نو ، ناینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقریبا تمامی پروژه های بهداشتی و درمانی نیمه تمام دو شهرستان بویراحمد و دنا به مرحله بهره برداری رسیده اند گفت : دو بیمارستان پاتاوه و سی سخت مرحله تخصیص اعتبار آنا انجام شده است و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد .

غلام محمد زارعی ادامه داد : با بهره برداری از بیمارستان بزرگ یاسوج سرانه تخت های بیمارستانی در شهرستان بویراحمد رشد قابل توجهی داشته است که تلاش می کنیم در آینده ای بسیار نزدیک اعتبار وی›ه ای جهت احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت خوابی در یاسوجاجرایی شود .

زارعی گفت : در حوزه بهداشت و درمان خوشبختانه در مرحله ای قرار گرفته ایم که اعزام بیماران به بیمارستان های استان های همجوار به کمترین حد ممکن خود رسیده است و تلاش داریم این آمار در آینده ای نزدیک به صفر برسد .

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکی از درخشان ترین و برجسته ترین دستاوردها و خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید در این سالها بدون شک اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت بوده است.

غلام محمد زارعی افزود: نتایج و دستاوردهای این طرح اکنون و به خوبی برای مردم مناطق محرومی همچون این استان رضایت‌بخش و قابل ملموس است.

وی گفت: همواره یکی از مشکلات و دغدغه‌های اصلی مسئولان و مردم ارجاع روزافزون بیماران به استان‌های همجوار به دلیل نبود امکانات، تجهیزات و پزشکان متخصص بود.

نماینده مردم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: شمار بیماران ارجاعی از این استان به استان‌های همجوار از ۳۰ نفر به ازای هر یک هزار نفر تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت اینک به کمتر از سه نفر نفر به ازای این میزان رسیده است.

زارعی گفت: در برخی بخش های بیمارستانی همچون بخش زنان و زایمان هم اینک ارجاع به صفر رسیده است.

وی افتتاح زایشگاه بیمارستان امام سجاد (ع) به عنوان یکی از ضروری ترین نیازها و دغدغه های مردم و مسئولان در استان و شهرستان بویراحمد را یادآور شد و گفت: این زایشگاه از مجهزترین و به روز ترین بخش های زایشگاهی حتی در جنوب کشور است.

وی گفت: از سال ۹۳ و با شروع عملیات اجرایی آن وعده بهره برداری از آن در سال ۹۸ داده شد که اکنون با پیگیری ها، و اهتمام ویژه وزارت بهداشت و همچنین تلاش فراوان از سوی مسئولان اجرایی استان این مهم محقق شد.

سرپرست بیمارستان امام سجاد گفت : عملیات اجرایی این زایشگاه با زیر بنای ۱۸۰۰ متر مربع در اسفند سال ۹۳ بصورت فاز به فاز آغاز شد .

سجاد حسن زاده ادامه داد : ۱۴ اتاق زایمان ۳ تخت پره اکلامپسی ، یک اتاق زایمان در آب و یک اتاق برای  اعمال اورژانسی زنان در این زایشگاه تعریف شدهاست .

حسن زاده با اعلام اینکه این زایشگاه سالانه ظرفیت ۵ هزار زایمان را دارد عنوان کرد: ۸ پزشک متخصص و فوق تخصص در این زایشگاه فعالیت خواهند کرد .

وی اعتبار هزینه شده برای این زایشگاه را ۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد .

 

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
دکتر Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
دکتر
Guest
دکتر

بشین تا به صفر برسه

پربازدید ها
عکس