Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 75530
تعداد نظرات: ۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۹۷ - ۱۸:۳۸

فصلی نو ،استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از سه هزار میلیارد ریال طرح بهداشتی و درمانی در یک سال گذشته در مناطق مختلف این استان به بهره برداری رسیده است. به گزارش فصلی نو ، علی محمد احمدی روز شنبه در آیین افتتاح زایشگاه بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج اظهار داشت: بیش از ۴۰ […]

استاندار : سال ۹۷ در حوزه بهداشت و درمان برای استان درخشان ترین بوده است /ایلامی:کاهش ۲۰ درصدی سزارین در بیمارستان امام سجاد یاسوج

فصلی نو ،استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از سه هزار میلیارد ریال طرح بهداشتی و درمانی در یک سال گذشته در مناطق مختلف این استان به بهره برداری رسیده است.

به گزارش فصلی نو ، علی محمد احمدی روز شنبه در آیین افتتاح زایشگاه بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج اظهار داشت: بیش از ۴۰ مورد از این طرح ها تنها در بخش درمان بوده است.

وی با بیان اینکه با افتتاح طرح های درمانی در سطح استان حدود ۵۰۰ تخت به تخت های فعال بیمارستانی در سطح استان اضافه شده، گفت: سال ۱۳۹۷ درخشان ترین سال در حوزه بهداشت و درمان در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

احمدی یادآور شد: کهگیلویه و بویراحمد هم اینک در شاخص بهره مندی از تخت های بیمارستانی به سطح استانداردهای بین المللی رسیده و به ازای هر هزار نفر ۲ تخت فعال بیمارستانی وجود دارد.

وی تاکید کرد که این افزایش میزان تخت ها، سطح خدمات درمانی به مردم و بیماران را نیز افزایش داده است.

احمدی با بیان اینکه ظرف ۲سال گذشته بیش از ۶۰نفر پزشک متخصص به پزشکان استان اضافه شده، گفت: هم اینک افزون بر ۳۵۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف مشغول خدمت به مردم در اقصی نقاط استان هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین تقویت و صیانت از تجهیزات و امکانات پزشکی و درمانی در سطح بیمارستان ها را ضرورتی غیرقابل انکار دانست و گفت: تامین تجهیزات پزشکی و درمانی در شرایط موجود تحریم ها و کمبود شدید منابع یکی از اقدام های ارزشمند دولت در این استان بوده که باید قدردان این خدمت ارزشمند باشیم.

وی همچنین برخی مشکلات موجود در نحوه اجرای طرح تحول سلامت را یادآور شد و گفت: تمرکز بیش از حد بر روی حوزه درمان یکی از ضعف ها و مشکلات مهم در این راستا از نظر کارشناسان است.

وی ادامه داد: آنچه که امروزه مبنای کارآمدی این حوزه به شمار می رود تاکید و تمرکز بر تقویت نظام ارجاع و پزشک خانواده است که به نظر می رسد هم اینک اجرای ناقص آن همچنان مهمترین حلقه مفقوده در بخش بهداشت و درمان محسوب می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به ظرفیت های طبیعی و گردشگری در استان بر ضرورت تامین زیرساخت ها و تدابیر و تمیهدات لازم در زمینه توریسم سلامت نیز تاکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این زایشگاه را افزون بر ۴۰ میلیارد ریال ذکر کرد.

اورنگ ایلامی اظهار داشت: زیربنای ساختمان فیزیکی این زایشگاه بیش از یک هزار و ۴۰۰ متر مربع است.

وی تصریح کرد: این زایشگاه دارای ۱۴ اتاقLDR (اتاق زایمان) است که از این تعداد سه تخت مربوط به LDR پره اکلامپسی (مادران مبتلا به پرفشاری)، یک اتاق زایمان در آب و یک اتاق نیز برای اعمال اورژانسی زنان است.

ایلامی ظرفیت پذیرش سالانه این زایشگاه را افزون بر پنج هزار زایمان دانست و تصریح کرد: به طور میانگین در هر ماه حدود ۴۲۰ مورد زایمان در بیمارستان امام سجاد (ع) انجام می شود.

ایلامی همچنین به کاهش محسوس زایمان های با عمل سزارین در سطح استان اشاره کرد و افزود: میزان سزارین در این بیمارستان امام سجاد (ع) از ۴۶ درصد قبل از طرح تحول سلامت به حدود ۲۶ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه هم اینک هشت پزشک متخصص و فوق تخصص در بخش زنان و زایمان و درمان نازایی در سطح استان فعالیت دارند، گفت: با وجود افتتاح و افزایش میزان تخت های بیمارستانی یکی از نیازهای اساسی در شرایط کنونی تامین امکانات و تجهیزات پزشکی و درمانی در بیمارستان ها و مراکز بهره برداری شده است.

وی بیان کرد: همچنین این زایشگاه دارای یک اتاق تحت نظر چهار تخته ،اتاق‌های LDR تک نفره، سیستم احضار پرستار، سالن انتظار، ۶ ldr فتال مانیتورینگ، ۶ مانیتورینگ علایم حیاتی، ۸ سونوکید، ۶ صندلی تخت شو، ۳ ساکشن پرتابل، ۲ الکتروشوک، ۲ الکتروکاردیوگرافی، یک الکتروکوتر، یک تخت جراح، یک ماشین بیهوشی و یک سونوگرافی داپلر با پروب شکمی و واژینال است.

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
امینامین Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
امین
Guest
امین

تا کو شود هر آنکه نتواند دید

امین
Guest
امین

تا کور شود هر آن‌که نتواند دید

پربازدید ها
عکس