Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 76889
تعداد نظرات: ۱۲ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۹۸ - ۲۲:۲۶

سیل اخیر خسارات زیادی به زیر ساخت های شهری وارد کرد ، از شهردار تقاضا داریم با برآورد خسارت ها ، رقم نهایی را اعلام نماید ، این خسارت ها وظیفه را دو چندان کرده است درامد شهرداری از جیب مردم است و اگر مردم مشکل اقتصادی داشته باشند ، شهرداری هم زیر فشار قرار می گیرد .

در روزی که آشنا و نگین تاجی مدیریت پیشین شهرداری یاسوج را به باد انتقاد گرفتند هدایت اکبری دفاع کرد

فصلی نو ، با حضور شهردار یاسوج ، معاونین  و جمعی از مدیران دستگاهها و سازمان های زیر مجموعه شهرداری، در شورای شهر اولین جلسه رسمی شورای شهر با مدیران مجموعه شهرداری یاسوج در سال جدید برگزار شد .

به گزارش فصلی نو ، در این جلسه محمدرحیم دهراب پور تنها عضو غایب شورای شهر بود و دیگر اعضای این شورا در سخنان آغازین خود  سال جدید همگی از تلاش های مجموعه شهرداری یاسوج در ایام تعطیلات نوروزی و مقابله با آسیب های بارندگی شدید روزهای بعد از تحویل سال قدردانی کردند .

در این جلسه کیوان آشنا و فرشاد نگین تاجی به شدت مدیران سابق شهرداری یاسوج را به باد انتقاد گرفتند اما سیدهدایت اکبری از زحمات مدیران پیشین قدردانی کرد .

متن سخنان اعضای شورای شهر را در زیسر می خوانید .

کیوان آشنا 

شهرداری یاسوج نه در استان حتی در کشور برای مقابله با بحران های اخیر موفق ترین بود – نهضت آسفالت فقط شعار بود

سال ۹۸ طوفانی آغاز شد ، ضمن اینکه همیشه نزولات آسمانی مایه رحمت و برکت است ، اما متاسفانه باران های اخیر لطمات و خسارات های جانی و مالی زیادی در کشور  و به طبع در استان و شهر یاسوج پدید آورد .

مقصر بخشی از این خسارت ها مردم بودند و بخش دیگری به کم کاری و سوء مدیریت گذشته بر می گردد و همین موضوع وظیفه ما را در سال جدید دو چندان کرده است ،

جا دارد تقدیر کنم از زحمات مجموعه شهرداری یاسوج ، بابت تمامی خدماتی که در چند روز گذشته به شهروندان داشته اند ، انصافا شهرداری یاسوج نه تنها در استان بلکه در کشور در ارتباط با حوادث اخیر موفق ترین بوده است .

سیل اخیر خسارات زیادی به زیر ساخت های شهری وارد کرد ، از شهردار تقاضا داریم با برآورد خسارت ها ، رقم نهایی را اعلام نماید ، این خسارت ها وظیفه را دو چندان کرده است درامد شهرداری از جیب مردم است و اگر مردم مشکل اقتصادی داشته باشند ، شهرداری هم زیر فشار قرار می گیرد .

چنانچه نیاز به رایزنی با مدیران و نمایندگان استانی ولو اینکه شاید افرادی همسو با آنان نباشند اما آماده رایزنی در هر حا و مکانی جهت خدمت به شهروندان هستیم .

از معاونت عمرانی تقاضا داریم با توجه به مشکلاتی که در بخش آسفالت معابر وجود دارد و علیرغم همه شعارهایی که در گذشته در ازتباط با نهضت آسفالت داده شد اما در شهر یاسوج هیچ خیابان سالمی دیده نمی شود ، با توجه به اینکه از عمر شورا و شهردار جدید ۱۸ ماه می گذرد و قاعدتا باید عمر مفید آسفالت بین ۸ تا ۱۰ سال باشد اما آسفالت یاسوج هیچ توجیهی ندارد و این به سو مدیریت گذشته بر می گردد نیروهای اجرایی توجه ویژه داشته باشند .

سیدهدایت اکبری

با نقد مدیران گذشته خودتان را اغنا نکنید

متاسفانه سیل اخیر باعث آوراگی تعداد زیادی از هموطنان مان شد ، این سیل هشدار جدی به مجموعه مدیران به خصوص مدیران شهری بود و همه مسئولین کشور تیر پیکان انتقادها را بسمت مدیریت شهری نشانه کرفتند ، اما نباید با نقد گذشتتگان خود را اغنا کنیم ، ما باید از عملکرد خودمان دفاع کنیم ،  ما باید در زمان قضاوت خودمان را با گذشتگان قضاوت کنیم ، الحق و انصاف در ادوار گذشته مدیران متحمل زحمات زیادی شدند که نباید نادیده گرفته شود .

شهر یاسوج بلحاظ زیر ساختی مشکلات زیادی دارد و بخاطر طبیعت خدادادی نام پایتخت طبیعت ایران بخود گرفت ، نه زیر ساخت های شهری  ، بنابراین در اینجا وظیفه ما دوچندان می شود .

اگر شهرداری ۳ شیفت کار کند باید همه پای کار باشند ، ما روستایی بودیم که بزرگ شدیم بنابراین باید بجای نقد گذشتگان ، خودمان آستین ها را بالا بزنیم و تلاش کنیم .

ضمن تقدیر از مجموعه شهرداری بخاطر زحمات روزهای اخیر ، اعتقاد دارم تلاش ها باید ثمر بخش باشد ، چنانچه وضعیت جغرافیایی شهر ما همانند شهرهای خوزستان بود ، شاید وضعیتی بمراتب بدتر داشتیم ، بهتر است تلاش شبانه روزی داشته باشیم .

بارها به مدیران ارشد استانی گفتم حقوق پرسنل شهرداری شاید هم ردیف ضعیف ترین دستگاههای دولتی باشد اما زحماتی که پرسنل شهرداری متحمل می شوند قابل مقایسه نیست .

فرشاد نگین تاجی 

از تهدیدها برای فرصت استفاده کنیم

از زحمات شهرداری بخاطر زحماتی که در بحث بحران سیل داشتند قدردانی می کنم ، اما اعتقاد دارم مدیریت خوبی نبود ، مدیریت خوب زمانی است که تمهیدات لازم قبل از وقوع بحران اندیشه شود تا بتوانیم از بحران عبور کنیم نه اینکه بحران را بعد از وقوع مدیریت کنیم .

در استان یکی از جاههای که واقعا جلوی بحران را گرفت مجموعه شهرداری بود ، سیل یک تهدید است اما اگر بتوانیم به تهدید نگاه ویژه داشته باشیم برای ما به فرصت تبدیل می شود .

اگر دقت کرده باشیم در مناطقی مثل شرف آباد و یا بن سنجان مشکلاتی پیش آمد که آن هم به این دلیل بود که از گذشته در حوزه مدیریت شهری بخوبی مدیریت نشد ، این میراثی بود که از گذشته به ما ارث رسیده است  که همه این ها بر اثر سوء مدیریت بوده است .

مسعود خوبانی 

با فرا رسیدن طبعیت زنگواره های کدورت را از خودمان دور کنیم

سال ۹۷ سپری شد باید آستین ها را بالا بزنیم تا معایب و مشکلات به حداقل برسد ، ما الان مثل پرنده بال شکسته هستیم اما پرواز با بال شکسته هنر می خواهد ، ما از همه توان خودمان استفاده کردیم اما هنوز کارهایی مانده است که باید تلاش کنیم در سال جدید نواقص را به حداقل برسانیم .

با آمدن بهار زنگوارهای کدورت بین ما باید برچیده شود ، تلاش ها و زحمات در سایه همدلی به بار می نشیند که تقاضا داریم تعمل بین مجموعه مدیران ، پرسنل و شورای شهر در سال جدید به بهترین نحو شکل گیرد .

در اینجا لازم است از  تلاش تمامی پرسنل و مدیران شهرداری بواسطه خدمات صورت گرفته تقدیر نمایم هم اینکه مدیران ارشد استانی و شهرستانی از زحمات شهرداری تقدیر نمودند خستگی را تا حدود زیادی از بدنه شهرداری و شورای شهر دور کردند .

علی اکبری تبار

اصلاح ساخنار اداری شهرداریزودتر پی گیری شود

در روزهایی که همه پرسنل بعد از یکسال تلاش بی وقفه انتظار داشتند در ایام تعطیلات نوروزی کنار خانواده های خود در منازل و یا تفریح و دید و بازدید باشند مجموعه شهرداری یاسوج جهت رفاه شهروندان فداکاری ویژه داشت که جا دارد از شهردار پاکدست ، دلسوز و پر تلاش نهایت قدردانی شود .

در بحث سیل بدنبال چندین سال خشکسالی امسال شاهد  نزول بی سابفه  رحمت الهی بودیم تلاش ها در مجموعه شهرداری انجام شد ، تقاضا دارم کارگروهی تشکیل شود تا آسیب شناسی شود  چرا که توجه به آمارهای ارائه شده در چند سال آینده نیز از این نزول رحمت ها داریم .

از شهروندان بخاطر صبر و حوصله فراوان قدردانی می کنیم ، از شهردار محترم درخواست هایی دارم که چند  تقاضا دارم پی گیری شود .

اینکه اصلاح ساختار اداری پرسنل شهرداری پی گیری شود ، به خصوص بحث آزمون پرسنل که تلاشهای زیادی می کنند ، پرسنل داریم که بیش از ۲۰ سال فعالیت دارد مسئولیت های متعددی دارد اما بخاطر بحث تبدیل وضعیت ها که در شعرداری ها گمنام بوده کمرنگ شده و پی گیری نشده است .

در بحث آسفالت و زیر ساخت ها پی گیری شود تلاش های زیادی از طرف معاونت  فنی و مجموعه پرسنل انجام گرفته که حتما ذر اولویت باشد .

در بحث آفرینی که نوید خوبی برای شهر نما است با همان انرژی سال گذشته پی گیری شود در بحث دفاتر پیشخوان و برون سپاری که هدف حذف بروکراسی اداری بود ایرادات زیادی وجود دارد که امیدواریم مشکلات مرتفع شود .

در حوزه ترافیک کارهای خوبی صورت گرفته است توقع داریم حتما  در  حوزه های ترافیک و سرمایه گذاری  تقویت صورت گیرد ، در بحث فرهنگی که دغدغه خودم نیز هست توقع داریم با توجه به تغییرات انجام شده ، در بحث زیر ساخت ها ، مکان فیریکی و همکاری ها با حوزه فرهنگی تعاملات بهتری شکل گیرد .

فرشید احمدی کیش

بجای رفتگر بگویید پیک بهداشت

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مجموعه شهرداری

اعتقاد دارم جای آنهایی که در این مدت زحمات زیادی را متحمل شدند خالی است ، باید اسم رفتگر را که دلسوزانه به شهروندان خدمات ارائه می دهند را تکرار نکنیم بجای رفتگر از واژه پیک بهداشت استفاده کنیم  می بایست نماینده این عزیزان در این جلسه حضور پیدا می کرد  ما وظیفه داریم از زحمات این بزرگواران تقدیر و تشکر نماییم .

در سال جدید تدابیری اندیشده شود که آسیب های احتمالی به حداقل برسد .

خاطر نشان می شود سخنان شهردار یاسوج نیر امروز منتشر خواهد شد .

گزارش تصویری

 

 

 

 

 

 

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

12 دیدگاه

  • از قدیم گفتن عروسی را که مادرش تعریفش میده به درد پسر خالش میخوره. ضعیف ترین شورا و شهردار در این دوره هستن حیف است مفتح بره... بیاد یا فروغ فر بره... بیاد وجاوید بره... بیاد
  • حیف رای که شهروندان یاسوج دادن به شما که هیچ کدومتون نه مدیرین نه برنامه ریز نه مدیریت شهری بلدین نه الفبای مدیریت شهری رابلدین ، یاسوج چهارتا جدول تمیز کردین فکر میکنین شاهکار کردین اگه به خاطر توپوگرافی و شیب شهر نبود خودتون باشهردارتون اب میبرد ، جناب مهندس خوبانی ونگین تاجی لطفا بفرمایید عملکرد شما در این یک سال در توسعه و رفع مشکلات وزیرساختهای شهریاسوج چی بود و چکار کردین ، به کدام عملکردتون مینازید که انتقاد گذشته میکنین
    • حیف شهری که شهروندش تو باشی بجای تقدیر از زحمات مجموعه‌ی شورا و شهرداری محترم باید اینگونه نادیده گرفت.اون موقع که جنابعالی داشتی پوست میوه مینداختی تو خیابون و بغل بخاری لم داده بودی و تخمه و آجیل می‌خوردی همینا بودن که چکمه پا کرده بودن و با دل و جان خدمت میکردن.
      • درطول اینسال جزتمیز کردن همین چهارتاجدول کدام عملکرد مثبت و قابل دفاع را داشتند ، نکنه توقع داشتی کاری که وظیفه ذاتی اونهاست من بیام انجامش بدم . برای عید جز چهارنا پارچه رنگارنگ که به پلهای شهر اویزان بود کدام عملکرد اقای شهردار و شورا بود . کل شهر که خودش شیب داشت نیاز به حضور شهردار نبود جز دو محله که اونم پیششون آب گرفت . عملکرد شورای محترم چی بوده تا حالا . جز متهم کردن مدیران قبلی . وقتی کسی بخواد بی تدبیری خودش توجیه کنه مدیران قبلی متهم میکنه .
  • حاکم شهری که مرغابی بود / بر سر آن شهر چه رسواتی بود . جناب مهندس نگین تاجی و اقای آشنا به کدام طرح ،عملکرد و برنامه طی این یک سال مینازی . هرکس چهار کلاس درس مدیریت شهری خوانده باشد متوجه میشود که در گفتارتان نه از شهر و مدیریت شهری چیزی میدانید ونه ایده و برنامه ای جهت این روستا شهر بزرگ که باد دیدگاه قومی و طایفه ای اون را به قهقهرا بردین و کسی روش نمیشه بگه بچه یاسوجم . لطفا یه لیست بدین بیرون و مثل بقیه شهرها یک گزارش از عملکرد یکساله در حوزه های مختلف عمرانی ، خدماتی ، فرهنگی ، مدیریتی ، طرحهها ، درآمد ، شهرسازی ، مبلمان ، منظر شهری ، شهروندمداری و.... ارائه دهید
  • خوشم فقط به حاج دهراب پور میاد که محکم رو حرف خودش ایستاده و اصلا هیچی رو بنظر نمیاره چون واقعا کار با این شهردار و شورا جز خیانت چیزی نیست واقعا متاسفم برای آقای نگین تاجی که آلت دست آشنا شده
  • بله دیگه اگه اکبری دفاع نکنه چی بگه عامل بدبختی این شهر وجود افرادی مثل اکبری و جاوید هستش
پربازدید ها
عکس