Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 78815
تعداد نظرات: ۵۷ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۹۸ - ۱۱:۲۲

تمرکز بر شاخص های عملکردی در حوزه های مختلف: استقرار و استمرار فرایند صحیح ارزیابی عملکرد در دانشگاه علوم پزشکی، علاوه بر فراهم آوردن امکان بازخورد، بهبود کارایی، بهره وری و افزایش انگیزه، رقابت سازنده را بدنبال خواهد داشت.

نامه جمعی از اساتید و کارشناسان ارشد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به یزدان پناه

فصلی نو ، بدنبال عزل دکتر اورنگ ایلامی و معرفی دکتر پرویز یزدان پناه جمعی از اساتید و کارشناسان ارشد دانشگاه  علوم پزشکی یاسوج با ارسال بیانیه ای به سرپرست جدید دانشگاه انتظارات خود را به وی اعلام کردند .

به گزارش فصلی نو در این پیام آمده است:

پس از مدتها کشمکش، سرانجام سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج منصوب گردید. این تغییر فارغ از هر گونه قضاوت فردی، فرصتی را برای ایجاد یک تحول و تحرک تازه در اقدامات و جهت گیری های آن ایجاد نموده است.

دانشگاه علوم پزشکی یک سازمان تخصصی با دو ماموریت اساسی و حساس است. این سازمان هم متولی سلامت مردم است و هم متولی تربیت نسل آینده درمانگران و مراقبان سلامت. در هر دو جنبه، ناتوانی در اجرای مناسب ماموریت تنها به معنای عدم موفقیت یک فرد و یا یک تیم مدیریتی و یا هدر رفت سرمایه ها نیست، بلکه بالاتر از آن می تواند خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد چرا که با جان مردم سرو کار دارد. بر همین اساس انتظار می رود این نهاد تخصصی، به معنای واقعی کلمه “درست” عمل کند تا مردم هم خدمات با کیفیتی دریافت کنند هم به آینده خدمات سلامت خود امیدوار باشند. بنا بر موارد پیشگفت، این نوشتار بر آن است تا بنا بر تجارب پیشین، توصیه هایی مشفقانه جهت بهبود عملکرد آتی دانشگاه ارائه نماید:

• حرفه ای گرایی در انتخاب افراد و اولویتهای اجرایی: اجرای درست هر عملیاتی در وهله اول نیاز به افراد کاردان در حوزه اجرایی و روش های منطقی برای انجام دارد. حرفه ای گرایی در این زمینه به معنای رعایت تناسب حداکثری میان نقش و ایفاکننده نقش است. این تناسب در حوزه نقش های کلیدی اهمیت دو چندانی دارد. عدم توجه به این قاعده در انتخاب افراد و روش های انجام کار قطعا خسارت بار خواهد بود. حرفه ای گرایی، در کنار عدالت محوری و شایسته سالاری از شاخصه های بارز یک مدیریت خوب در حوزه سلامت می باشد. تخصیص منابع مالی و غیر مالی دانشگاه به اولویت های پربازده از جمله تلاش برای حفظ و ارتقاء سلامت جامعه یکی از مبانی حرفه ای گرایی است.

• اجرای سیاست درهای باز برای بهره برداری از همه ظرفیتهای علمی و تجربی درون دانشگاه: یکی از نقاط قوت دانشگاه علوم پزشکی، به عنوان یک دستگاه اجرایی، بهره مندی از نخبگان علمی و اجرایی متعدد است. این ظرفیت در بستری از مدیریت مشارکت جو می تواند حلال بسیاری از مشکلات حال و آینده این سیستم باشد. انتظار می رود مدیریت جدید، ساختار های مناسبی را برای مشارکت و همفکری کارکنان و عضای هیئت علمی در تصمیم سازی و اقدامات اجرایی مستقر ساخته و به آنها وفادار بماند.

• تفاهم و تعامل سازنده با مراجع ذی نفوذ سیاسی و اجرایی در سطح استان و کشور: متاسفانه به دلیل چالش های داخلی و بین المللی کشور، مدیریت جدید دانشگاه با دشواری های بسیاری برای تامین منابع و اعتبارات لازم برای اداره بهینه امور روبرو خواهد بود. عبور از این شرایط بحرانی نیاز به هوشمندی سیاسی بالایی داشته و توقع می رود که مدیریت دانشگاه بتواند در سایه تفاهم فعال و ارتباط مداوم با مراجع تاثیر گذاری همچون نمایندگان محترم و سایر مقامات سیاسی و اداری، ضمن حفظ جایگاه و شان دانشگاه، با حمایت طلبی مناسب زمینه را برای خدمت رسانی مطلوب به جامعه فراهم سازد.

• تمرکز بر شاخص های عملکردی در حوزه های مختلف: استقرار و استمرار فرایند صحیح ارزیابی عملکرد در دانشگاه علوم پزشکی، علاوه بر فراهم آوردن امکان بازخورد، بهبود کارایی، بهره وری و افزایش انگیزه، رقابت سازنده را بدنبال خواهد داشت. میزان انطباق شاخص های عملکردی دانشگاه با برنامه ها، سیاست ها، قوانین، بخش نامه ها، استانداردها و سایر اسناد بالادستی در حوزه های مختلف دانشگاه سبب بالا نگه داشتن پرچم دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها خواهد گردید. این مهم نیازمند سپردن امورات بدست افراد واقف و درگیرسازی واحدهای مختلف عملیاتی می باشد.

• یکپارچگی در سیاستگذاری و اقدامات آموزشی، پژوهشی و خدماتی بر مبنای نیازهای سلامت مردم: فلسفه وجودی دانشگاه ارائه خدمت متناسب با نیاز به مردم است. بر این اساس همه بخش ها و حوزه های تخصصی دانشگاه از جمله آموزش، پژوهش، دانشجویی و . . باید با هدف بهبود کیفیت خدمات و بر محور نیازهای سلامت مردم چیدمان یافته و عمل کنند. این موضوع اگرچه به سیاستهای حمایتی در سطح وزارتخانه نیاز دارد اما در سطوح اجرایی نیز انتظار می رود مدیریت دانشگاه به سمت یکپارچه نمودن فعالیتها حرکت و بر این مهم تاکید نماید.

• توسعه کار تیمی در سطوح مختلف اجرایی: یکی از آفات نظام اداری کشور، تصمیم گیری های فردی مدیران است. تمرکز گرایی، ترس از دست دادن کنترل بر کارها و گاهی اوقات خصوصیات شخصیتی مدیران از دلایل عدم گرایش مدیران به کار تیمی است. این مدیران به همین دلایل اغلب ناگزیر از انتخاب افراد ضعیف در حلقه مدیریتی خود هستند و نتیجه آن نیز ناکامی سازمان است. این در حالی است که تفویض اختیار متناسب با توانمندی اعضای تیم می تواند باعث پیشبرد بهتر امور شود.

• ارزیابی مداوم، توسعه و جانشین پروری در رده های مدیریتی: نقش مدیران در همه رده ها در موفقیت یک سیستم سلامت، غیر قابل انکار است. مدیریت به عنوان یک منبع نیاز به خلق و توسعه دارد. پیشنهاد می شود مدیریت جدید با ایجاد و تاکید بر فرایند ارزیابی و توسعه مدیران فضایی ایجاد نماید که شایسته سالاری در انتخاب مدیران به صورت عملی و مصداقی شکل بگیرد. از طرفی با جانشین پروری و ایجاد بانک اطلاعاتی مدیران آینده، می توان به غنای این منبع مهم در سطح دانشگاه افزود.

به امید سربلندی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در خدمت رسانی به مردم محروم استان
جمعی از اساتید و کارشناسان ارشد دانشگاه

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

57
دیدگاه بگذارید

avatar
46 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
57 Comment authors
سس تگروه ستم دیده گانکارشناس توسعه و نیروی انسانیمهران باقری Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
موسوی
Guest
موسوی

تنها راه موفقیت اقای دکتر یزدانپناه تغییر وتحول در سیستم مدیریت است بعنوان مثال چطور است که اقای فلان دکتر در تمام مناقصات نقش و همه برادران هم بستگان ایشان هستند حتما دستی در کار است.

خسروانی
Guest
خسروانی

به امید تغییر تحول بهتر.انتظار میرود نقص های گذشته تا حدودی رفع شود.هم بستگی ها در پست ها حذف شود و بر اساس معیار شایستگی هر کس جایگاه مناسب خود را داشته باشد.دانشگاه را به سمت مادی گرایی پیش نبریم و دانشجوی پولی را جایگزین دانشجوی با استعداد که باعث سربلندی دانشگاه میشود کنار نزنیم.شهریه ی گرفته شده از دانشجویان در رشته های ظرفیت مازاد مانند سایر دانشگاه ها معقول باشد و بیش از حد انتظار نباشد.
باتشکر

سلام
Guest
سلام

جناب دکتر یزدانپناه مواظب نزدیکان خود باشید.

آریوبرزن
Guest
آریوبرزن

مایه بسی خرسندی است که یکی از فرزندان استان سکاندار سلامت و دانشگاه علوم پزشکی شدند. ارزوی موفقیت برای دکتر یزدان پناه داریم. این موفقیت حاصل نمی شود مگر تغییر مدیریتی در سطوح مختلف بویژه معاونین و استفاده از شایستگان بخصوص توانمندان بومی صاحب دانش و تجربه لازم که بحمدالله دراستان که کم هم نیستند.. با شناختی که از ایشان داریم این مهم محقق خواهد نمود..

علوم آزمایشگاهی
Guest
علوم آزمایشگاهی

من نگران پا گرفتن دکتر بهروز یزدان پناه هستم که در عین توانمندیایی که داره و میتونه ازش استفاده کنه و منکرش نمیشم اما معمولا خودش رو به بدترین شکل ظاهر میکنه و ادما رو از خودش فراری میده
دعا میکنم دکتر پرویز یزدانپناه موفق باشند.

کارمند دانشگاه
Guest
کارمند دانشگاه

من معتقدم اونقدر چرخش امور روابطی شده که جای تفکر و علم و ضابطه خیلی تنگ شده
حالا دکتر یزدانپناه چطوری این معادله رو عوض کنه خدا کمکش کنه.
سیستم اداری ما هدفمند و شایسته سالار نیست. استان ما هم از همه جا بدتر
رستم دستان میخواد باشی تا بتونی عوض کنی ذهن و فکر و عمل یه جماعت کثیر الشکل رو
از همه اینا گذشته شرایط مالی کشور و دانشگاه اونقدر سخت شده که مدیریت کردن توی این وضعیت ریسک بزرگیه

دنا
Guest
دنا

دوستان ازقدیم گفتند عجله کارشیطان است به امید خدا هدف دکتر یزدانپنا خدمت به مردم فقیر است این افرادی که حرف از تغیرتحول می زنند همین افرادهستند که دانشگاه علوم پزشکی را دار ویرانه می کنند افراد بی بظاعت هستند دوست دارن همیشه تنش در دانشگاه باشد ولی کور خوانندن اینها برای همه شناخته شدهستند

دانشجو پزشکی
Guest
دانشجو پزشکی

همیشه در استان ما بخاطر وضعیت زندگی مردم و عشیره ای بودنشان بند پ بسیار فعال است و انتخاب افراد در جایگاه هایشان بر اساس شایستگی نیست(البته اکثرا نه همه)
الان هم که دانشگاه رو کلا مادی گرایی کردند.و دانشجوی خارج کشور براشون با ارزش تر از دانشجوی با استعداد هست که با حق خودش اومده دانشگاه
با وجود اینکه شهریه ای که از دانشجویان ظرفیت مازاد و مهمان میگیرن از اکثر دانشگاه ها بیشتر هست ولی روند بهبودی در امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نبود

مهدی علیپور
Guest
مهدی علیپور

 استاد گرامی  جناب آقاي دکتر یزدان پناه رياست محترم دانشگاه علوم پزشکی یاسوج سلام علیکم انتصاب شایسته ی حضرتعالی را به عنوان ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که بیانگر تعهد ،کارآمدی ،لیاقت و شایستگی‌ های بر جسته شما در صحنه‌های خدمت به نظام و میهن اسلامی است، را به شما و خانواده عظیم دانشگاه صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم. مطمئناٌ مدیریت اثر بخش و توانمند توأم با تجارب برجسته و گرانقدر جنابعالی، موجبات ارتقاء این مجموعه عظیم را فراهم خواهد نمود. از در گاه ایزد منان مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل… بیشتر »

دکتر حسینی
Guest
دکتر حسینی

ملک حسینی رو بردارید در امور مالی مشکلات حل میشود ایشان با نهادها بانک ها و اشخاص حقیقی و حقوقی زد وبند دارد

بویراحمد
Guest
بویراحمد

دکتر هایده حافط قران بهترین گزینه معاونت پشتیبانی میباشد

حمید اصلاح طلب
Guest
حمید اصلاح طلب

خدا کنه که هیچ کس دنبال سهم خواهی نباشه
بهترین راه اینه که بلافاصله از نیروهای هیات علمی و متخصص پزشک و مستقل در مدیریت های کلان استفاده کنه و سریعا هیات رئیسه معرفی کنه. و از نیروهایی که همیشه با وصل به فلان و بهمان نماینده دنبال پست گرفتن بوده اند هیچ استفاده نکنه.

اشکال کارمند
Guest
اشکال کارمند

لطفا مسول مالی دانشگاه و روابط عمومی و دکتر سبز رو تغییر دهید

منصف
Guest
منصف

۱_اولا این جمعی از اساتید و کارشناسان ارشد ابن الوقت تا دیروز کجا بودند مگر امام علی نفرمود از عالمان تعهد گرفته شده که در مقابل ظلم ظالم و بی عدالتی مسول و گرسنگی فقرا اینجا کارمندان مظلوم و بیماران بی کس سکوت نکنند چطور حتی از محرومترین نقاط استان کامنت و مخالفت با ظلم و حزب باد بودن ایلامی را داشتیم تو این دو سال اما سکوت مطلق این جمعی که خدا میدونه کی اند و نیتشان چیه و احتمالا همان کسانی اند که قصد ادامه وضع نا هنجار موجود در این دو سال را دارندد۲_این مطالبی که فرمودید… بیشتر »

سحر
Guest
سحر

تا نماینده ها هستند و دخالت میکنند هیچ مدیری موفق نیست

مطلع
Guest
مطلع

قبل از هر چیز رییس دفتر فنی باید عزل بشه چرا که وزارتخانه کتبا به این اقدام توصیه کرده.

چوپان
Guest
چوپان

درود
چمن رفت.و ایلامی امد.گفتیم صد یاد از چمن.
حالا کی باید بگوئیم هزار یاد از ایلامی.

مطلع
Guest
مطلع

استاد یزدانپناه برات آرزوی توفیق داریم فقط نمک گیر نشو مافیای تجهیزات را از خودت دور کن افراد چاپلوس امثال آروین و …

کارمند دارو و غذا
Guest
کارمند دارو و غذا

با تبریک به جناب دکتر یزدانپناه و آرزوی توفیق برای ایشان.
جناب دکتر شما فرد پاکدستی هستید. اگر به این نامه عمل کنید خیلی برای دانشگاهمان خوب خواهد بود.
حتما یک تیم بسیار قوی تشکیل دهید که مثال زدنی باشد.

پزشک
Guest
پزشک

مشکل اصلی سهم خواهی نمایندگان مجلسه .تقریباتمام مسئولین ادارات ومدیرتن کل رانمایندگان باهم قسمت گردن وطبعابایدمطیع نمایندگان باشند.نمایندگان هم نیازبه رای دارن.اصلااگرازشایسته سالاری بگیم خنده داره.کدوم شایست سالاری.

متخصص
Guest
متخصص

استاد عزیز جناب آقای دکتر یزدانپناه انتخاب شما را به عنوان سرپرست دانشگاه تبریک عرض می نمایم امیدوارم در عرصه مدیریت از افراد توانمند در امر آموزش استفاده نمایید انشالله در خصوص الگوی پژوهش مداری که از معضلات ارتقای سطح علمی اعضای هیات علمی می باشد و متاسفانه در کشور ما عامل ارزشمند نشان دادن افراد بی ارزش شده است، دانشگاه علوم پزشکی یاسوج را از این مقوله خارج کرده و در مسیر رشد دانشگاه از افراد موثر خارج از مسائل سیاسی و قومی بهره ببرید.

دانشگاه
Guest
دانشگاه

حافظ قران که یک پزشک عمومی است.

دانشگاه
Guest
دانشگاه

حاظ قران اگر مدیر خوبی بود اوضاع و احوال شبکه گچساران این طوری نبود. واقعا ان را بدهکار کرده است.

دکتر امرالله روزبهی
Guest
دکتر امرالله روزبهی

سلام بر تمامی همکاران عزیز حوزه سلامت در کل استان کهگیلویه و بویر احمد با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان در ماه مبارک رمضان. دوران پر التهابی را در طی چند ماه اخیر گذراندیم و سکانداری حوزه سلامت به دست دکتر یزدانپناه رسید. با عرض تبریک خدمت ایشان خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر ایلامی و آرزوی موفقیت برای هر دو عزیز. لطفا با احساس مسئولیت و رعایت اخلاق حرفه ای بخصوص در این ماه مبارک و حقوق همکاری و شهروندی تمامی اخبار و اطلاعات مفیدی که در اختیار دارید، کامنتها و پیشنهاداتی که دارید در همین صفحه… بیشتر »

دکتر یدالله زارع زاده
Guest
دکتر یدالله زارع زاده

حاشیه ایی بر نامه اساتید و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به دکتر یزدان پناه سرپرست جدید دانشگاه دوستان نامه را خواندم. خوب نوشته اید و تقریبا هر آنچه همه ما از روسای دانشگاه انتظار داریم را آورده اید. این متن میتواند کمک فکری و راهنمای خوبی برای هر رئیس دانشگاهی باشد. اما یک امای متاسفانه بزرگ وجود دارد. فرض این نامه بر فعال مایشاء بودن رییس دانشگاه است که چنین نیست به چندین دلیل: اول آنکه اصلا و اساسا قرار نیست چنین باشد. اقتضای اداره ی یک سازمان بزرگ _ مانند دانشگاه های چند وجهی علوم پزشکی _ لحاظ… بیشتر »

روانشناس دانشگاه
Guest
روانشناس دانشگاه

طبق اطلاع موثق و بررسی به عمل آمده غیر رسمی یکی از عوامل آشفتگی و هرج و مرج و افت شدید مدیریت صحیح خانم حافظ قران بود زیرا بدلیل مشکلات روحی و روانی که به تایید همکار این جانب در گچساران هم رسیده مدیریت اشتباه هزینه های نا به جا و برخورد های انفجاری و رویه خاله زنکی و اعتقادات غیر علمی باعث مشکلات بسیار زیاد در کل سیستم بهداشت و درمان گچساران شد و به طبع آن بر بودجه کل دانشگاه اثر منفی گذاشت و مشکلات بعدی را در استان و دیگر شهرستان ها بر جا گذاشت و آگر… بیشتر »

دانشگاه
Guest
دانشگاه

پژوهش مداری یک شاخص جهانی است و یکی از گزینه های مهم جهت سنجش توانایی علمی افراد می باشد. والا چند واحد تدریس که هنر نیست. بر پایه همین تحقیقات می باشد که روز به روز راه های درمان بیماری ها شناخته می شود.علاوه بر این پژوهش مهم ترین شاخص سنجش دانشگاه ها و پیشرفت علمی انها در سطح دنیاست.

دانشگاه
Guest
دانشگاه

به نکات خوبی در جلسه هیات رئیسه مطرح شد. اینکه از حاشیه سازی دوری شود. انشاالله تصمیمات دکتر بر اساس شایسته سالاری باشد نه توصیه اطراقین.

مطلع
Guest
مطلع

بررسی و کند و کاو یک دهه گذشته خصوصا سه سال اخیر نشان میدهد که رویه و برنامه حذف و دفع و اذیت و آذار و تضعیف و به حاشیه راندن کارکنان غیر بومی و خصوصا کهگیلویه ای و بویراحمدی و پزشکان در شبکه گچساران و‌بیمارستان های آن روز به روز افزایش داشته بطوری که به جز چند نفر که مجبور به اقامت در گچساران هستند همه این نیرو ها مجبور به انتقال و رفتن به دیگر شهر ها شده اند و در حال حاضر معاون اداری شبکه رامین ملکی و سامان مرادی مسول بهداشت محیط شبکه گچساران و عزیزی… بیشتر »

یاسوج
Guest
یاسوج

با سلام به اموزش فقط در مرکز استان توجه می شود ولی در شهرستان ها با وجود زیرساخت های مناسب درمانی و بهداشتی توجهی نمی شود و به صورت مقطعی است. در صورتی که سایر استان ها در هر شهرستانی یک دانشکده اقماری وجود دارد. انشا الله سرپرست محترم به این هم توجه خواهند نمود.

یاسوج
Guest
یاسوج

امید است دکتر زمینه به کارگیری افراد تحصیلکرده و بیکار را فراهم خواهند نمود.

درد آشنا
Guest
درد آشنا

جناب استاد یزدان پناه یکی از استادان و پژوهشگران و درد آشنایان همه مردم خصوصا قشر محروم جامعه که سالها در سطوح مختلف کار و تلاش و مجاهدت شرافتمندانه کرده است و مورد وثوق و تایید همه اساتید و دانشجویان و مردم و بیماران و کارکنان است جناب دکتر شیر علی خرامین میباشد که علم و تجربه و افکار مثبت و تواضع و تلاش صادقانه و بی ریای وی زبانزد همه همکاران است امید است از وجود سراسر برکت و تجربه و توانمندی وی در جهت پیشبرد اهداف والای دانشگاه استفاده نمایید قطعا جناب عالی در هدایت و پیش بردن… بیشتر »

همکار
Guest
همکار

خدمت ذکتر روزبهی همکار محترم عرض شود که حکم مشاوری شما در زمان دکتر ایلامی زده شد و نیت لیشان هم این بوده که شما از پیشنهادات مجموعه دانشگاه جهت توسعه دانشگاه استفاده کنید. حال سوال این است که چرا این کار را نکردید و الان این کار را انجام داددید؟؟؟.با خواندن کامنت ه ابه این نتیجه رسیدم که دکتر ایلامی خیلی مار در استینش پرورش داد که همه دست اخر مایه دردسر برایش شدند. پس دکتر یزدانپناه هم باید هوشیار باشد. خیلی ها در این دانشگاه حکم هاییی دارند که فقط می خواهند به حکم حقوقی انها چیزی اضافه… بیشتر »

قلندر
Guest
قلندر

اوضاع در شبکه گچساران بد است خیلی بد. رامین ملکی شده همه کاره و معتقد است که هیچ کس نمیتواند ان را از سمتش بر کنار کند.

تامرادی
Guest
تامرادی

بگید یا خدا منو از دست مهندس سیروس محمود زاده نجات بدین ، میگم سلام میگه پول بریز به حساب ، بابا ورشکست کردیم

کارمند
Guest
کارمند

با تشکر از مدیر سایت فصلی نو به خاطر گذاشتن همه کامنت ها روی سایت و سانسور نکردن انها

دکتر روزبهی
Guest
دکتر روزبهی

خدمت همکار گرامی که چند کامنت بالاتر بنده را نقد فرمودند عارضم ابتدا باید از شما تشکر کنم که رویه شفاف سازی را دارید. وقتی بنده حکم مشاوری را گرفتم قریب به دو سال از مدیریت دکتر ایلامی گذشته بود. در همه گوشه و کنارها کلونی های زاویه دار با ریاست دکتر ایلامی وجود داشتند. اصل صفر مدیریت کیفیت اندیکاسیون نداشت. وقایع متعددی در دو سال گذشته اش اتفاق افتاده بود. در طی این مدت چند ماه نشست هایی خدمت دکتر ایلامی داشتم و صحبتهایی هم رد و بدل شد. ولی دیر بود که یک اقدام شبیه این مورد را… بیشتر »

کارمند
Guest
کارمند

با سلام و ضمن عرض تبریک به جناب آقای دکتر یزدانپناه که به سبب حرفه شغلی با درد سروکار داشته و آرزوی موفقیت برای آن سرور گرامی مطالبی را به اختصار عرض میدارد : ۱- چند سال پیش در پاییز و زمستان ۹۵ ، خانم محترمی را در کنار آرامگاه شهدای گمنام دیدم که به مدت چند ماه کتابی در دست گرفته مطالعه میکرد . از برخی اساتید و دانشجویان نام ایشان را جویا شدم . ماجرا را تا دفتر معاونت وقت پشتیبانی و آموزشی جویا شدم . بله ایشان فردی بود که از زمان حضورش در این دانشگاه هر… بیشتر »

دانیال حکیمی فرد دانشجوی پزشکی
Guest
دانیال حکیمی فرد دانشجوی پزشکی

با تبریک خدمت آقای دکتر یزدان پناه
لطفا به موارد زیر توجه بفرمایید:
جاده دانشکده پزشکی نیاز به تعمییر و آسفالت دارد
زیر زمین دانشکده پزشکی بطور دائم بوی نامطبوع فاضلاب میدهد.
در صورت امکان سالن مطالعه دانشکده در روزهای پنج شنبه و جمعه باز باشد
زمین چمن دانشکده سالیان سال نیمه کاره مانده است لطفا پیگیری کنید.
تعداد مولاژ دانشکده پزشکی کافی نیست.

رنجدیده
Guest
رنجدیده

جناب دکتریزدانپناه مسئولین امور عمومی ، کارپردازان ، حراست ، بازرسی ، هیئت تخلفات را دریاب

رنجدیده
Guest
رنجدیده

سلام با عرض تبریک به اقای دکتر یزدانپناه همکار ” رنج دیده ” بیراه نگفت . اینجا دانشگاهی شده با جوی مافیایی که رنج ساختگی و بی دلیل سبب سلب امنیت شغلی شده ، جایگاه کاری فردی بی دلیل عوض میشود و فردی بدون داشتن تجربه ، جایگزین فردی با سابقه میگردد ، زیرا فرد جدید به پیمانکار یا صاحب منصبی وابسته است . هرگونه شکایت یا اعتراضی باعث درگیری های اداری پیچیده میشود که جز با شکایت به دیوان عدالت ، سازمان بازرسی کل کشور و غیره حل نمیشود . جناب دکتر مظلومین را دریاب ، دست ظالمین را… بیشتر »

کارمند 2
Guest
کارمند 2

با سلام و تبریک به جناب اقای دکتر یزدانپناه
جناب دکتر ناظرین بر عملکرد دستگاهها را دریاب که همه تعطیل هستند . حراست ، بازرسی ، تخلفات اداری ، کارپردازان ، مسئولین امور عمومی در دانشگاه . با تشکر

یک نمونه مستند
Guest
یک نمونه مستند

جناب دکتر یزدان پناه این مستند را بخوانید تا روشن شود چگونه زحمات مدیران بالا‌ دستی منجر به خدمات سلامت مفید به مردم نمیشود خانم ماه منیر کامران مسول مرکز شکیبایی گچساران نمونه بارز آن است ابتدا بهیار در بیمارستان شهید رجایی بود با رابطه شد مسول مرکز چهار گچساران آنقدر دور از مدیریت و علم و اصول خدمات بهداشتی و درمانی عمل کرد و از روشهای پرونده سازی و متوسل شدن به نهاد ها و مراکز خارج از شبکه بهداشت و روشهای خاله زنکی و استفاده از هر ابزاری برای رسیدن به هدف سرکوب همه همکاران استفاده کرد که… بیشتر »

مهران باقری
Guest
مهران باقری

با سلام خدمت ریاست جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دکتر یزدانپناه گرامی از سری مشکلات آموزشی دانشکده پزشکی و سایر دانشکده ها کمبود مولاژ برای سالن مولاژ است که باعث میشود عده‌ی کثیری از دانشجویان در امر یادگیری سهیم نباشند. از جنابعالی خواهشمندم که این مشکل کوچک را برطرف نموده و همکاری های لازم را انجام دهید. مشکل دیگری که متاسفانه شاهد آن هستیم آموزش دانشکده پزشکی است که گاها مشاهده شده است که همکاری لازم را دانشجو ندارند و همچون رابطه‌ی ارباب رعیتی با دانشجو برخورد میکنند. خواهشمندم به این مسئله هم توجه بفرمایید. و اما کلام اخر: دکتر… بیشتر »

کارشناس توسعه و نیروی انسانی
Guest
کارشناس توسعه و نیروی انسانی

با درود بر جناب دکتر یزدانپناه جناب دکتر در هیآت رئیسه خودتان از افرادی استفاده کنید که: به پاکدستی شهرت دارند کاربلد هستند و روی مجموعه مربوطه تسلط دارند در حوزه اختیارات خودشان خبره هستند در سطح وزارت نمایندگان قوی برای دانشگاه هستند سواد و اطلاعات کافی برای پیشرفت دانشگاه را دارند افرادی که به عنوان گزینه های انتخابی مطرح هستند توسط افراد تخریبچی در حال تخریب هستند دست بجنبانید و مواظب باشید. نمایندگان افراد ضعیف را به جنابعالی تحمیل نکنند. دست ناپاکی در جامعه رایج شده مواظب باشید. خیلی افراد اهل زد و بند باید تغییر کنند. کسانی در… بیشتر »

گروه ستم دیده گان
Guest
گروه ستم دیده گان

مسولین محترم دانشگاه علوم پزشکی خصوصا نهاد های نظارتی و مدیران شریف و پاکدست و با غیرت در گچساران حراست ۱۸۰ درجه برعکس وظایف قانونی و اداری و شرعی خود عمل میکند بطوری که کارد به استخوان اکثریت کارکنان مظلوم و بی پارتی و بی کس و بی زبان و بیگناه و پاکدست رسیده هر دروغ و بی عدالتی و پرونده سازی جعلی و پایمال کردن حق و حق خوری و تخلفی یک سر و رشته آن به هادی عزیزی حراست شبکه بهداشت وصل است و دیگر کسی نیست که نداند در گچساران و طراح بسیاری از حق کشی ها… بیشتر »

پربازدید ها
عکس