Advertisement
تلگرام
تبلیغات
کد خبر: 80434
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۹۸ - ۲۰:۴۵

فصلی نو، ۵۰ هکتار از کاه و کلش مزارع آبیاری بارانی و قطره‌ای و ۴۰۰ هکتار از مزارع روستایی شهرستان کهگیلویه طعمه‌ حریق شد. به گزارش فصلی نو، دبیر ستاد‌بحران فرمانداری کهگیلویه در گفت‌و‌گو با داشت: آتش‌سوزی از ساعت۱۵ ظهر چهارشنبه از ابتدای گلزار‌شهدای دهدشت آغاز و در ادامه مساحت بسیار زیادی از مزارع روستاهای […]

۴۵۰ هکتار از مزارع کهگیلویه در آتش سوخت

فصلی نو، ۵۰ هکتار از کاه و کلش مزارع آبیاری بارانی و قطره‌ای و ۴۰۰ هکتار از مزارع روستایی شهرستان کهگیلویه طعمه‌ حریق شد.

به گزارش فصلی نو، دبیر ستاد‌بحران فرمانداری کهگیلویه در گفت‌و‌گو با داشت: آتش‌سوزی از ساعت۱۵ ظهر چهارشنبه از ابتدای گلزار‌شهدای دهدشت آغاز و در ادامه مساحت بسیار زیادی از مزارع روستاهای غرب شهردهدشت دچار آتش‌سوزی شد.

سرتیپ خادمی افزود: به‌دلیل شدت و نیز جهت وزش‌باد، بخش‌زیادی از پسماندهای‌زراعی روستاهای برج‌علیشیر، دم‌مهد، سمغان، دهنو، تل‌مر و تل‌زری دچار آتش‌سوزی و طعمه‌حریق شده است.

وی با اشاره به‌همکاری تمام نیروها در کنار نیروهای مردمی تصریح کرد: نیروهای منابع‌طبیعی و نیز نیروهای نظامی در کنار نیروهای مردمی جهت اطفای‌حریق همکاری نموده و باتوجه به حجم‌بالای آتش علاوه بر ماشین آتش‌نشانی دهدشت، خودروی آتش‌نشانی سوق نیز فعالیت بسیار خوبی داشته است.

خادمی درپایان خاطرنشان کرد: در زمان بحران، همکاری و هماهنگی همه دستگاهای عضو مدیریت‌بحران شهرستان لازم است و نباید همکاری تنها به چند اداره معطوف شود.

رئیس منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌کهگیلویه اظهارداشت: در این حادثه ۲‌هکتار از مراتع بادام‌کاری طعمه‌حریق شد و علاوه بر آن، حجم‌زیادی از کاه‌و‌کلش‌ها، صیفی‌جات و نیز لوله‌های پمپاژ‌آب دچار خسارت شدند.

هدایت‌الله آویزش افزود: اعضای مدیریت‌بحران در این حادثه هیچ‌گونه همکاری نداشته و عملکرد مدیریت‌بحران شهرستان بسیار‌ضعیف بوده است.

وی‌ افزود: مصوبات جلسات ستاد مدیریت‌بحران تاکنون درخصوص آتش‌سوزی‌ها عملی نشده و لازم است فرمانداری در این زمینه با ادارات کم‌کار برخوردقانونی داشته باشد.

وی با اشاره به برخورد‌قانونی با افرادمتخلف عنوان کرد: باتوجه به اینکه شروع آتش‌سوزی از مزارع و ناشی از آتش‌زدن پسماندها بوده است لازم است جهادکشاورزی شهرستان با افرادمتخلف برخورد‌قانونی کند.

آویزش بیان کرد: چنانچه در چنین حوادثی با افرادمتخلف به‌صورت قضایی برخورد شود تاحدود بسیار زیادی خسارت ناشی از آتش‌سوزی‌ها کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به عدم امکانات لازم تصریح کرد: در زمینه اطفا‌حریق و مقابله با آتش‌سوزی‌ها امکانات شهرستان بسیار محدود است و لازم‌است این امکانات جهت اعزام به مناطق آتش‌سوزی در اختیار یک نهاد مشخصی قرار بگیرد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان کهگیلویه نیز اظهار داشت: در این آتش‌سوزی ۵۰هکتار از مزارع آبیاری بارانی و قطره‌ای و نیز ۴۰۰هکتار از مزارع روستایی طعمه‌حریق شد.

سیدعمران تقوی افزود: در این آتش‌سوزی معادل ۵۰۰میلیون تومان به تجهیزات مزارع هندوانه و پمپاژهای مزارع آبیاری بارانی خسارت وارد شده است.

وی درپایان خاطرنشان کرد: در این آتش‌سوزی حدود ۳‌میلیارد ریال از پسماندهای کشاورزی و کاه‌و‌کلش مزارع ۸روستا طعمه‌حریق شد.

این آتش‌سوزی اولین مورد آتش‌سوزی با مساحت بالا و نیز ششمین مورد آتش‌سوزی بوده که در سال ۹۸ در شهرستان‌کهگیلویه رخ داده است و باتوجه به شرایط‌موجود احتمال اینکه در روزهای‌آینده دوباره شاهد چنین حوادثی باشیم دور از انتظار نیست.

http://fnkb.ir/wp-content/uploads/rangin-300×147.jpg
تلگرام
تلگرام

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس