شماره : 90110
۲۵ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس؛؛

در ارتباط با اخراج پرسنل بیمارستان شهید جلیل در آینده ناگفتنی ها را خواهم گفت- امیدوارم اهداف انتخاباتی و انتقام جویانه پشت آن نباشد – صراحت و صداقت از ویژگی های سایت “فصلی نو” است

غلام محمد زارعی خاطر نشان کرد: در یک زمان مناسبی مفصل در ارتباط با اخراج این جوانان حرف خواهم زد اما امیدوارم که عملکردها برای رضای خدا و آرامش مردم باشد نه برای این باشد که با هدف انتقام جویی ، سیاسی واهداف انتخاباتی فرصت ها را از مردم بگیریم .؛

فصلی نو ، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که کارشکنی ها علیه مدیران و نمایندگان برای رضایت مندی خداوند باشد .

به گزارش فصلی نو ، غلام محمد زارعی عصر روز پنج شنبه با حضور در غرفه سایت فصلی نو درپاسخ به چگونگی عملکرد ۸ ساله خود در مجلس شورای اسلامی گفت:خدای متعال را شکر گذارم که در مدت زمانی که این مسئولیت را سپری کردم ، با تلاش شبانه‌روزی با یک حرکت بی‌وقفه ، بهره گیری از همه ظرفیت ها خوشبختانه در حوزه‌های مختلف در واقع توسعه و پیشرفت این که مربوط به پیشرفت جامعه و مطالبات اصلی مردم بوده است توانسته ایم گام های خوبی برداریم .

زارعی ادامه داد: مردم آثار علکردها را در عرصه عمل می بینند که اگر من بخواهم به آنها بپردازند تا زمان بسیار زیادی رو نیاز داریم اما خوب در هرمنطقه و حوزه‌ای که اقدامات و رضایتمندی مردم رو می بینیم این بالاترین نعمت است که فکر می کنم خدای متعال طی این مدت به ما عنایت کرده است .

از زارعی در خصوص دلیل اخراج نیروهای بیمارستان شهید جلیل سوال کردیم که جواب داد : من نمی خواستم در ارتباط با این موضوع اظهار نظر کنم و قصد داشتم در وقت دیگری صحبت کنم که الان نیز هم کامل حرفهایم را نخواهم گفت اما میدانم امروز ما برای اینکه بتوانیم یک شغل ایجاد کنیم برای یک شغلی که با اشتغال حداقل یک جوان تحصیل‌کرده خانواده ای را به آرامش برسانیم هزینه‌های روحی و دوندگی های زیادی را متحمل می شویم .

نماینده بویراحمد گفت : متاسفم که یک عده ای بدون در نظر گرفتن این موضوع و با روش‌های حالا غیرقابل قبول سعی می‌کنند که این فرصت های حداقلی از مردم بگیرند ، فکر می‌کنم که باید به جای اینکه وقت و انرژی را برای مقابله با این فرصت های حداقلی مصرف می کنند باید در دست هم دهیم و برای ایجاد فرصت های دیگر تلاش کنیم .

غلام محمد زارعی خاطر نشان کرد: در یک زمان مناسبی مفصل در ارتباط با اخراج این جوانان حرف خواهم زد اما امیدوارم که عملکردها برای رضای خدا و آرامش مردم باشد نه برای این باشد که با هدف انتقام جویی ، سیاسی واهداف انتخاباتی فرصت ها را از مردم بگیریم .

وی اضافه کرد: برخی بد اخلاقی ها علیه مدیران و نمایندگان هم از همان جنس انتقام جویی های سیاسی است ، ما عادت نکردیم که اخلاق مدارانه حرکت کنیم من فکر می کنم اگر ما بعنوان یک دستورالعمل به زندگی بزرگان دینی نگاه بیاندازیم و یک ذره رعایت کنیم با خیلی از این مسایل فاصله می گیریم .

مطابق روال حضور رسانه در نمایشگاه از زارعی در خصوص عملکرد سایت فصلی نو سوال کردیم که در جواب گفت : سایت فصلی یکی از رسانه های آزاده و مستقل است که در جهت تنویر افکار عمومی با صراحت و صادقانه عمل می کند .

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 90110 توسط faslino_sadegh و در روز شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷:۵۸
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89979
۲۵ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۴:۱۷

فرشاد نگین تاجی؛؛

با دید طایفه ای قیر را مصرف کردند – مردم با وجود مقدم امیدی به توسعه شهر نداشته باشند -او من را فریب داد – کیفیت آسفالت پایین است

یکی از دلایلی که من به عنوان عضو شورای شهر منتقد ایشان هستم بحث افکار عمومی است افکار عمومی موافق ایشان نیست مسئولین نظر سنجی کنند تا به گفته های من خواهند رسید در بحث بروکراسی اداری ؛

فصلی نو ، عضو شورای شهر یاسوج روز گذشته با حضور در غرفه فصلی نو ، در خصوص مسایل مختلف شهری و همچنین شورای شهر سخن گفت .

به گزارش فصلی نو ، فرشاد نگین تاجی در این گفت و گو اظهار داشت:

در خصوص سوال شما در ارتباط با بازآفرینی شهری باید بگویم که در بازآفرینی شهری سیاست‌گذاری دولت در بهسازی شهر های ناکارآمد و همچنین محملات ناکارآمد در شهر یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد متاثر از این برنامه نزدیک به ۳۷ میلیارد تومان از محل بازآفرینی برای استان دریافت کردیم که از این مبلغ ۲۱ میلیارد تومان سهم شهر یاسوج شد که در حوزه‌های مختلف اعم از مسائل شهری مسائل توسعه شهری و بیشتر مباحث و موارد در حوزه بازآفرینی شهری و کارامد کردن محلات ناکارآمد مورد استفاده قرار گیرد .

در این حوزه بخشی از اعتبارات به آسفالت معابر محلات ناکارآمد تعلق می گیرد که در شهر یاسوج خود شهرداری کارگروه است اما متاسفانه شهرداری نتوانسته حجم سرمایه را جذب کند و یکی از دلایل انتقاد من بر شهردار همین موضوع است ، قرار است از محله ای بازآفرینی فرصت برای شهر یاسوج فراهم شود که از همین محل ۲ هزار و ۴۳۰ رایگان در اختیار شهرداری قرار گیرد که از این مقدار ۱۶۰۰ تن تحویل شده است .

متاسفانه شهرداری یاسوج بنا به دیدگاه های سلیقه ای و طایفه ای و جریانی در جاهایی که در این تعریف بازآفرینی وجود ندارد هزینه‌کرد که برخلاف دستورالعمل دولت و مصوبات در جایی دیگرهزینه شده است و اگرچه هزینه شده میزان قیر مصرفی برای ما شخص نیست که چقدر استفاده شده و اگر دقت کنید آقای شهردار در مصاحبه با شما گفتند آسفالت با کیفیت است، ولی من می گویماز قضا کیفیت ها بسیار پایین است شهروندان می توانند بررسی کنند .

اینکه بگویند در شهر این کارها شده صحت ندارد ایشان هنوز نتوانستند سرمایه مورد نیاز بازآفرینی را جذب کند هنوز زمین ها در پارک های محلی آماده نیست قرار شد در محله شرف آبادها در یاسوج ۲۲۰۰۰ مترمربع آسفالت کنیم که هنوز شهر داری بیس مربوط به خود را آماده نکرده است و کسی که در این بین ضرر می کند مردم هستند .


در ابتدای شروع کار شورای جدید اعضا ر در دو دسته تقسیم شدند دو نفر تمایل به اقای شهردار گذشته و ۵ نفر مخالف ایشان بودند با جمع بندی هایی که انجام دادیم و فرم هایی طراحی کردیم فرم رابر اساس تعاملاتی که با اعضای شورای شهر تهران و شیراز و شهرهای کلان شهرها داشتیم تعریف شد این فرم ها به نوعی مدرک تحصیلی، تخصص و مواردی از این دست بود ، فراخوانی داشتیم که کسانی به نوعی تمایل به شهردار شدن داشتند را در این فراخوان ثبت‌نام کردند و ما بر اساس این فرم‌ها جمع‌بندی کردیم آقای شهردار که میفرمایند که اول بودند در این دسته بندی در زمره آخرین ها بودند اما به شدت پیگیری کردند با توجه نفوذهای جریانی روی دو نفر از اعضای شورا که داشتند این دو نفر با اعضای اقلیت نشست داشتند و خروجی این توافق نامشروع شورای شهر آقای مقدم شد و آن چیزی که باعث این خروجی و نابسامانی در شهر یاسوج شد برگرفته از این انتخاب ناصحیح بود ما هم توقعی از ایشان نداریم ایشان توان شان در همین حد است .

مردم با حضور آقای شهردار به بهبود وضعیت امیدوار نباشند شهر بدتر خواهد شد که بهتر نمی شود این حرف ها بر اساس غرض نیست بر اساس اعتمادی هست که مردم به ما کردند و رای دادند و الان هم باید تاوان اشتباه دوستان را دهند.

اینکه می گویند شهردار از اول همراه من بودند به این دلیل است که من را فریب دادند سال اول به من برنامه های دادند که در حوزه عمران و شهرسازی کارهایی انجام می دهند ما هم گفتیم چوب لای چرخ شهرداری نگذاریم ،حالا ایشان ما را متهم کردند در حالیکه ما در حیث بحث فنی و حتی روانی از ایشان حمایت کردیم که بعدا متوجه شدیم که ایشان ما را همانند آن ۴ نفر ما را دور زدند .

ما دیدیم اصلا برنامه‌های ایشان اجرایی نیست و این باعث شده که الان بنده به عنوان منتقد و کسی که اعتقاد دارد باید آقای مقدم شهرداری یاسوج رها کند و به فرد تواناتر واگذار کند.


یکی از دلایلی که من به عنوان عضو شورای شهر منتقد ایشان هستم بحث افکار عمومی است افکار عمومی موافق ایشان نیست مسئولین نظر سنجی کنند ببینند چه خبر است تا به گفته های من برسند، در بحث بروکراسی اداری شهرداری شما می بینید که کار ۱ روزه ۲۰ روز طول می کشد شهرداری دچار ولنگاری شده است ، کدام پروژه عمرانی در سطح شهر کار می شود ، رضایت مردم را آقای شهردار در چه می دانند ایشان گفته اند در دوره من شهر پویا تر و زنده تر است من نمی دانم ایشان معنی پویایی را نمی دانند یا به شعور مردم توهین می کنند .

گفته اند ما خواسته داشتیم بگویند تقاضا چه بوده است ایشان گفته اند من آفتابگردان نیستم از قضا ایشان شاخصه آفتابگردان است الان چندین مورد همراه با اقلیت و اکثریت شورا تعویض می شوند و عملا در هیچ دوره شورا این همه تغییر و تحولات در شورا نداشتیم این ها بخاطر نفوذ ایشان در ارنج شورا است هنوز ارنج شورا تغییر نکرده است تا شهردار ارنج مدیریتی خود را تغییر داده است ؛ دقیقا عین آفتابگردان هستند در عین حالی که ایشان کاملا متاثر از ارنج شورا است .

یکی از ایرادات در شورا این است که کسی که بالاترین آرا را آورده است با کسی که در بین منتخبین کمترین را گرفته است برابر است

این اشکال بر دموکراسی حاکم است ولیکن در خصوص بنده بخش عمده‌ای از آرایی که مردم به من دادند بخاطر تخصصم بود ،در شروع کار شورای شهر متاسفانه متاثر از اکثریت و اقلیت ها در سال های اول و دوم حتی اجازه ندادند کمیسیون معماری و شهرسازی به صورت منفک اعمال شود که ما بتوانیم در حوزه‌های معماری و شهرسازی نظر را اعلام کنیم .

بنده بعنوان عضو شورا متلق به همه طوایف هستم اما آقای شهردار که خودشان خروجی طایفه گرایی هستند به جد طایفه ای کار می کنند بیش از ۱۳۰۰ نفر مشغول هستند از این تعداد کمتر از ده درصد از طایفه آقای شهردار هستند اما پست های زمانی که حدود ۲۰ نفر است تقریبا ۵۰ درصد به هم طایفه ای های آقای شهردار رسیده است باز هم به آقای شهردار می گویم به شعور مردم توهین نکنند در عین حرمتی که برای طایفه شما قائل هستم اما هیچ وقت نگویید من طایفه گرا نیستم .

فصلی نو، رسانه ای است که صادقانه خبر و مطلب کار می کند همیشه همراه و همیار مردم بوده است که در راستای روشنگری بسیاری را آزرده خاطر کرده است .

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89979 توسط faslino_sadegh و در روز ساعت ۰۴:۱۷:۲۰
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89988
۲۴ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۵

در برگزاری جشن میلاد مطرح شد ؛؛

روشنفکر: خودمحوری و خودشیفتگی آفت وحدت است-خواص بی خاصیت -دوستان تجدید نظر نکنند ناگفته ها را می گویم+تصاویر

روشنفکر در ادامه عنوان کرد: چون هفته وحدت بود دوستان من تاکید داشتند به ناگفته ها بپردازم اما به احترام هفته و پیامبر مثل گذشته فعلا چیزی نمی گویم و در استانه تبلیغات انتخابات اگر دوستان تجدید نظر نکردند آن موقع و به خیلی از اتهامات و برچسب های نچسب جواب خواهم داد .؛

جشن بزرگ میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با حضور پرشور و گسترده مردم در حسینیه الزاهرا(س) یاسوج و سخنرانی استاد مهدی روشنفکر عضو هیئت علمی دانشگاه برگزار شد.
در این آئین پرویز حقیقت و سید قدرت الله دانش معاون اسبق آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد و جناب آقای نجابت نیز به ایراد سخن پرداختند.
مهدی روشنفکر از فعالان سیاسی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: در چنین روزی کاخ‌های ظلم و جور به لرزه افتاد و زمین آغوش خود را برای پذیرایی از یگانه معلم بشریت باز نمود.
وی عنوان کرد: خداوند اراده فرمود تا بشر سرگردان و غرق در جهالت و کفر را از منجلاب سیاهی، نادانی و خشونت برهاند و کاملترین هدیه آسمانی به زمین فرستاده شد تا راه گم نشود و نور هدایت خاموش نگردد و حجت بر انسان تمام شود و راه سعادت و شقاوت از هم جدا گردد.
روشنفکر خاطرنشان کرد: امروز تمام بشریت در معرض پیام نجات بخش نبوی است و مکتب نبی اکرم(ص) و پیام هدایت بخش ایشان به بزرگترین پیام در جهان کنونی تبدیل گردیده است.
وی ادامه داد: امروز به لطف الهی و با نفس مسیحایی حضرت امام خمینی(ره) و با ایستادگی و جانفشانی‌های ملت ایران آئین محمد و مکتب محمد و سیره و سلوک و پیام محمد رسا تر از همیشه در گوش تاریخ شنیده می‌شود و همه پیامبران دروغین و مکاتب مادی و الحادی و تمام گفتمان‌های غیر انسانی و ظالمانه به چالشی جدی کشیده شده است و یگانه راه نجات و رهایی و رستگاری پیش روی بشر قرار گرفته است.
روشنفکر افزود: وقتی به وضعیت فعلی جهان اسلام نگاه می‌کنیم متاسفانه اغلب مناطق و بلاد اسلامی درگیر در جنگ، خونریزی و برادر کشی هستند.
وی تصریح کرد: خون مسلمانان در خیابان‌های کابل، بغداد، جاما، دمشق و سایر شهرهای اسلامی به زمین ریخته می‌شود و اغلب سرزمین‌های مسلمانان در کوره داغ تعصبات فرقه‌ای و مذهبی می‌سوزد و آبادانی، توسعه، رشد و پیشرفت از بلاد اسلامی رخت بر بسته و سایه شوم توسعه نیافتگی، محرومیت، فقر و گرسنگی بر مناطقی از جهان اسلام سایه انداخته است.
روشنفکر تاکید کرد: جوانان امروزی می‌پرسند اگر نسخه‌های اسلام نجات بخش است پس این تفرقه، خشونت و خودزنی‌ها برای چیست؟ پاسخ این سوال را باید در میزان عمل به نسخه رستگاری متعلق به جهان اسلام جست‌وجو کرد.
وی گفت: به راستی چه میزان نسخه‌های شفا بخش نبی مکرم اسلام در عرصه‌های گوناگون مبنای عمل قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه چه باید کرد بزرگترین پرسش جهان امروز و جوان امروز می‌باشد، ابراز کرد: عده‌ای در داخل کشور به دنبال نسخه‌های بدلی و گه‌گاه دست دوم و سومی وارداتی هستند که هیچ نسبتی با مقتضیات فرهنگی و بستر سرزمینی ما ندارد.
روشنفکر عنوان کرد: اساسآ برخی‌ها معتقدند نسخه شفا بخش را باید از روی دست دیگران کپی کرد.
وی اظهار داشت: تجربه تاریخی ایران در چند قرن گذشته و تاریخ معاصر انقلاب اسلامی نشان داده هیچ مکتب، ایدوئولوژی، گفتمان و برنامه‌ای جز تمسک به قران و اهل بیت(ع) و بازگشت به خویشتن و اتکای به درون و روی پای خود ایستادن برای فتح افق‌های بلند انقلاب اسلامی زیر پرچم ولایت فقیه وجود ندارد.
وی عنوان کرد: تنها راه توسل و تمسک به سیره فردی، اخلاقی، خانوادگی، تربیتی و حکومتی نبی مکرم اسلام می باشد.
روشنفکر گفت: حاکمان، مجریان، قاضیان، موکلان در تمامی رده‌های حکومت اسلامی در هر سه قوه باید خود را بر این آرمان‌های جهانی، انسانی و اسلامی منطبق نمایند تا قله‌های فتح نشده انقلاب در عرصه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به تسخیر درآید.

روشنفکر ادامه داد : تزویر و بدبینی و ترس از وحودت بلای جان جریان های وفادار است باید به سیره رحمت و مهربانی بازگشت .

روشنفکر در ادامه عنوان کرد: چون هفته وحدت بود دوستان من تاکید داشتند به ناگفته ها بپردازم اما به احترام هفته و پیامبر مثل گذشته فعلا چیزی نمی گویم و در استانه تبلیغات انتخابات اگر دوستان تجدید نظر نکردند آن موقع و به خیلی از اتهامات و برچسب های نچسب جواب خواهم داد .

وی افزود : با خود عهد بستم با دوستان صادق باشم و روزهای آتی جفا و ظلم که زمینه انشقاق و دودستگی ها و عدم توسعه استان که ناشی از بعضی از خواص بی خاصیت است می پردازم و وظیفه هر انقلابی بایست بر اساس گام در این مسیر همراه با روشنگری توجیه کند و گول یک سری افراد که باید در ایده خود تجدید نظر کنند را نخورند .

مهدی روشنفکر در ادامه گلایه خود اظهار داشت : کاسه صبر جوانان لبریز شده است ، الان وضعیت و شرایط طوری است که کسانی که به حلقه ندای وحدت پیوستند قابل مقایسه با بقیه جریانات موجود نیست از یک جمعیت بسیار کیفی در سطوح مختلف برخوردار هسستند یقین دارم با این شرایط سالها در نقش مدیریت و اداره استان نقش اول را می تواند اداره کند .
وی اظهار داشت: امروز به تعبیر مقام معظم رهبری تنها راه اصرار بر اقتصاد مقاومتی، اتکای به درون و وارد کردن انرژی بیکران مردمی در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی است.
روشنفکر گفت: عده‌ای صراحتآ مانع ورود توده‌های مردم به عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی می باشند، مردم پای کار اسلام، انقلاب و ارزش‌ها تمام قد ایستاده‌اند، این مسئولان هستند که باید به میدان عمل به پیام نجات بخش نبی اکرم وارد شوند.
وی ادامه داد: هیچ راهی جز مردمی کردن اقتصاد وجود ندارد، سنت پیامبر اکرم ، آموزه‌های اهل بیت، باید در حوزه‌های مدیریتی اجرایی، قضایی و تقنینی حاکم گردد.
روشنفکر خاطرنشان کرد: عزیزان دین زنده است، ارزش‌ها جاذبه دارند و آن شعارهای انقلاب که بر اساس آن انقلاب پیروز شد تنها راه نجات ماست.

وی تاکید کرد: امروز باید سیره و گفتمان نبی اکرم در مجلس دولت، دولت و قوه قضائیه حاکم گردد تا حلاوت و شیرینی اسلام ناب و کارآمدی و توانمندی به نسل جوان منتقل گردد.
روشنفکر گفت: پیامبر در خطبه وداع و آخرین سخنرانی عمر مبارک در جمع مردم فرمود نگذارید پشت درهای بسته حکومت قوی‌ها ضعیف‌ها را پاره پاره کنند.
وی با بیان اینکه نگذارید پشت بسته دولت و مجلس و قوه قضائیه سرمایه داران ضعفا و فقرا را له و لگد مال کنند، افزود: پیامبر فرمود کلو جمعیا و لا تفرقو بخورید اما تنها تنها نخورید حتی سر سفره نیز متفرق نشوید.
این عضو هیئت علمی دانشگاه بیان کرد: این فاصله‌های جهنمی و این شکاف‌های طبقاتی و این کاخ نشینی عده‌ای از مسئولان و کوخ نشینی برخی از مردم هیچ نسبنی با سیره مدیریتی نبی اکرم ندارد و به تعبیر شهید بهشتی تا زمانی که این فاصله‌های جهنمی پر نگردد جامعه اصلاح نخواهد شد.
روشنفکر ادامه داد: پیامبر فرمود هرکس سیر بخوابد و در مجاورت و همسایگی او کسانی گرسنه باشند از ما نیست و به روز قیامت ایمان نیاورده است.
وی عنوان کرد: پیامبر به طبقات ضعیف و کارگرها و انسان‌های سخت کوش احترام می‌گذاشت و در مقابل زالوها و انگل‌ها و دلالان جامعه موضع جدی می‌گرفت.
روشنفکر خاطرنشان کرد: پیامبر فرمود چند گروه که آبرویشان محترم نیست و باید در ملا عام آنها را نهی از منکر و نقد کرد از جمله کسانی که بر مسند قدرت هستند و یا ثروتی در اختیار دارند اما ستم می‌کنند و فرمود مدیرانی که از قدرت سوء استفاده می‌کنند را متهم کنید و نیز توانمندانی که حق الله و حق الناس را در ثروت و سرمایه ادا نمی‌کنند.
وی تصریح کرد: امروز کشور به شدت نیازمند یک نظام مالیاتی دقیق و مبتنی بر عدالت اجتماعی می‌باشد.عده‌ای در حالی که ثروت‌های میلیاردی بادآورده به چنگ می‌آورند هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌کنند.
روشنفکر با تاکید بر اینکه امروز تنها راه مبارزه با فساد و اشرافیت مطبوعات و رسانه‌های مستقل، پاسخگو و عدالت خواه است، خاطرنشان کرد: تنها راه مبارزه با فساد انتقال مدیران به اتاق شیشه‌ای است.
وی با بیان اینکه امروز تنها با یک عزم و اراده عمومی و شفافیت می‌توان به جنگ دیو هزار سر فساد و اشرافیت رفت، افزود: پیامبر فرمود هرجا ستمی بر مردم رود و حکومت بی اطلاع بماند یا مطلع شود ولی مدارا کند نقض پیمان الهی شده است.
روشنفکر عنوان کرد: امروز باید با فرهنگ اشرافیت خزیده زیر پوست برخی از مدیران اجرایی و پدیده آقا زادگی با قدرت تمام تقابل کرد تا عرصه برای جوانان شایسته فراهم گردد.
وی تاکید کرد: ژن‌های خوب، آقا زادگی و یک هزار و ۵۰۰ آقازاده‌ای که در آمریکا زندگی می‌کنند و از منابع دولتی و فرصت‌های مردمی و با رانت خواری و سوء استفاده از قدرت زندگی‌های لاکچری دارند تهدید جدی برای حیثیت دولت و مجلس می‌باشند.
روشنفکر گفت: پیامبر فرمود جامعه‌ای که در آن حقوق ضعیفان از قدرتمندان، صاحبان قدرت، صاحبان ثروت بدون لکنت زبان مطالبه نشود جامعه اسلامی نیست.
وی با اشاره به اینکه امروز باید با تمام توان قوه قضائیه را در مبارزه با فساد و اشرافیت یاری کرد، اظهار داشت: پیامبر در آخرین روزهای عمر شریف جوانی ۱۹ ساله را مامور به فرماندهی سپاه عازم با نبرد با سپاه روم فرستاد.
روشنفکر ابراز کرد: امروز اسامه‌های زیادی در عرصه اقتصادی، علمی و اجرایی وجود دارد که پیرمردهای ۸۰ و ۹۰ ساله اجازه ورود آن‌ها به عرصه‌های اجرایی را نمی‌دهند باید درها را به روی جوانان باز کرد تا قفل اقتصاد به دست جوانان شکسته شود.
وی گفت: پس تمام جناح‌ها و سلیقه‌ها و گروه‌ها باید سنت پیامبر را در عرصه اجرایی و حکومتی مبنای عمل قرار دهند، بیماری‌های جامعه ناشی از فاصله گرفتن از این فرهنگ حیات بخش می‌باشد.
این فعال سیاسی و اجتماعی تصریح کرد: عزیزان هفته وحدت نه تنها شیعه و سنی باید با حفظ اصول باید در کنار هم و بر علیه استکبار جهانی متحد و یکپارچه باشند بلکه تمام گروه‌های وفادار به انقلاب و زیر چتر نظام اسلامی باید با تمام توان روی نقاط مشترک و وحدت آفرین و منافع ملی اجماع نموده و با امید بخشی به جامعه زمینه اصلاح امور را فراهم آورند.
روشنفکر بیان کرد: عزیزان به تعبیر مقام معظم رهبری تمام مشکلات کشور نسخه‌های داخلی داشته و ما هیچ مشکل لاینحلی در کشور نداریم.
وی تاکید کرد: امروز نباید عده‌ای به هر نام و عنوانی بر طبل جدایی و تفرقه بکوبند و با خط کشی و جدا کردن مردم از هم، انسجام ملی را مخدوش نمایند.
روشنفکر افزود: تمام گروه‌های وفادار به انقلاب و آرمان‌های امام و رهبری عزیز باید حول منافع ملی و مصالح مردم اجماع نموده و از هر اقدام نا امید کننده و دادن آدرس‌های غلط اجتناب نمایند.
وی افزود: خودرایی، خودشیفتگی، خودمحوری، خودبرتر بینی، انحصار طلبی، تمامیت خواهی آفت وحدت و همگرایی و اتحاد ملی می‌باشد.

روشنفکر گفت: تکفیر یکدیگر ، اتهام زنی ناروا به دوستان هم سلیقه، بد بینی و ترس از وحدت و میدان دادن به منادیان تفرقه و جدایی بلای جان جریان‎های وفادار به انقلاب می‌باشد.
وی عنوان کرد: باید به سیره رحمت، مودت و مهربانی رسول اکرم بازگشت، آنجا که خداوند فرمود ای پیامبر به برکت رحمت الهی با مردم نرم خو و پرمهر شدی و از تند خو و سخت دل بودی قطعا مردم از پیرامون تو پراکنده می‌شدند.
انتهای پیام/

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89988 توسط faslino_sadegh و در روز جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۵:۵۹
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89976
۲۳ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹

بانک کشاورزی بیش از ۱۲۰۰میلیارد ریال تسهیلات روستایی پرداخت کرد

فره بخش عنوان کرد: بانک کشاورزی حدود ۲ برابر سایر بانک‌ها در زمینه اشتغال روستایی و صنایع تبدیلی تسهیلات پرداخت کرده که پرداخت این تسهیلات نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر داشته است.

فصلی نو- مدیرشعب بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد از پرداخت یکهزار و ۲۷۸ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در دو سال گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش فصلی نو- بهنام فره بخش در آیین تجلیل از جمعی از مشتریان خوش حساب بانک کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: حدود یک هزار و ۲۰ میلیارد ریال از این میزان در سال ۹۷ و ۲۵۸ میلیارد ریال نیز در سال جاری پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: این میزان تسهیلات اشتغال روستایی در قالب یک هزار و ۴۰ فقره پرونده به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده که ۶۲۰ مورد در سال ۹۷ و مابقی نیز امسال بوده است.

فره بخش عنوان کرد: بانک کشاورزی حدود ۲ برابر سایر بانک‌ها  در زمینه اشتغال روستایی و صنایع تبدیلی تسهیلات پرداخت کرده که پرداخت این تسهیلات نقش  مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر داشته است.

وی ادامه داد: عمده سپرده‌های مردم و مشتریان در این بانک در زمینه تولید و اشتعال سرمایه‌گذاری می‌شود.

مدیرشعب بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از محل این سرمایه گذاری‌ها کارگاه های متعدد تولیدی راه‌اندازی و رونق اقتصادی ایجاد شده است.

وی بیان کرد: اگر همراهی مردم و مشتریان در امر قرض الحسنه نبود رونق تولید ایجاد نمی‌شد که امیدواریم این همکاری و همراهی‌ها سبب رفع محرومیت از تمام نقاط استان شود.

 فرح‌بخش عنوان کرد: بنیه مالی مردم استان در بخش کشاورزی است وچنانچه کشاورزان و روستائیان مورد حمایت قرار نگیرند به شهر مهاجرت می‌کنند و وقتی در شهر اشتغال و تولید نباشد اقتصاد استان لطمه می‌خورد.

وی عنوان کرد: بانک وظیفه دارد تا جایی که امکان دارد از کشاورزان و دامداران در جهت رفع محرومیت و رونق تولید حمایت کند.

همچنین در این دوره تعداد ۵ کمک هزینه خرید خودرو ساخت داخل به مبلغ پانصد میلیون ریال به برندگان خوش حساباهداء شد.

جوایز سپرده گذاری این دوره یعنی سپرده های قرض‌الحسنه پس‌انداز سال ۱۳۹۸ شامل ۵۸۶ کمک هزینه خرید خودرو ساخت داخل هر یک به مبلغ یک میلیارد ریال با حداقل موجودی برای شرکت در قرعه‌کشی مبلغ یک میلیون ریال می باشد.

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89976 توسط samaneh kheradmand و در روز پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۹:۰۴
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89973
۲۳ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹

حامیان ۵۵ میلیارد ریال به ایتام کهگیلویه و بویراحمد کمک کردند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک ۱۰ هزار و ۶۷۶ یتیم و فرزند محسنین زیر پوشش کمیته امداد این استان هستند.

فصلی نو – مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: حامیان بومی و غیربومی از ابتدای امسال تاکنون ۵۵ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال به ایتام و فرزندان محسنین این استان کمک کرده اند.

به گزارش فصلی نو – قباد مبشری اظهار داشت: فرزندان محسنین کودکانی هستند که والدین آنها از یکدیگر جدا شده و از سوی مادر سرپرستی می‌ شوند یا پدرشان در قید حیات بوده اما به دلیل بیماری یا زمین گیر بودن قادر به تأمین معاش خانواده نیست. 

وی افزود: این میزان کمک حامیان بومی و غیربومی به ایتام و فرزندان محسنین کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک ۱۰ هزار و ۶۷۶ یتیم و فرزند محسنین زیر پوشش کمیته امداد این استان هستند.

مبشری عنوان کرد: پنج هزار و ۳۱ نفر از این تعداد یتیم و فرزند محسنین زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد دارای حامی و مابقی نیز بدون حامی است.

وی ابراز داشت: تعداد حامیان ایتام و فرزندان محسنین زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد ۶ هزار و ۹۷۵ نفر است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح اکرام ایتام از نیمه دوم سال ۱۳۷۸ و همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شد.

مبشری اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح حمایت از کودکان یتیم و تأمین نیازمندی‌ های آنان در زمینه ‌های معیشت، تحصیل، درمان و سایر موارد است.

وی افزود: در این طرح افراد نیکوکار با پذیرش حمایت از یک یا چند یتیم زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در طول سال اقدام می ‌کنند. 

۱۰۳ هزار و ۷۲۵ نفر در قالب ۴۰ هزار و ۸۲۳ خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89973 توسط samaneh kheradmand و در روز ساعت ۲۲:۰۹:۳۵
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89970
۲۳ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲

با حکم وزیر:؛

مدیرکل ارشاد کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد

آیین تکریم و معارفه سرپرست پیشین و مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد به زودی با حضور جمعی از مسئولان وزارت ارشاد و مدیران اجرایی این استان در شهر یاسوج مرکز استان برگزار می شود.

فصلی نو – سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در حکمی محمدعلی پیرسبزی را به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد منصوب کرد.

به گزارش فصلی نو – در این حکم آمده است: نظر به سوابق فرهنگی و تجربیات ارزنده محمدعلی پیرسبزی به موجب این حکم ایشان به عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد منصوب می شود.

در پایان این حکم عنوان شده است: امید است با استعانت از خداوند متعال، بهره گیری از ظرفیت های موجود و نیروهای کارآمد، تعامل با مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و ارتباط با اصحاب فرهنگ و هنر و مردم فرهنگ دوست و هنرپرور این استان در مسیر رشد فضائل اخلاقی و اعتلای فرهنگ و هنر اسلامی – ایرانی موفق باشید.

محمدعلی پیرسبزی پیش از این معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بوده است. 

آیین تکریم و معارفه سرپرست پیشین و مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد به زودی با حضور جمعی از مسئولان وزارت ارشاد و مدیران اجرایی این استان در شهر یاسوج مرکز استان برگزار می شود.

پس از استعفای رضا دهبانی پور مدیرکل پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در خردادماه امسال با هدف کاندیدا شدن در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امان الله نجفی به مدت پنج ماه سرپرست اداره کل ارشاد این استان بود.

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89970 توسط samaneh kheradmand و در روز ساعت ۱۴:۱۲:۰۵
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89949
۲۳ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۹:۳۰

شهردار یاسوج؛؛

مدعی معوقه حقوق کارگران میراث دار فضای سبز بود – طایفه گرایی جرم نیست اما این برچسب به من نمی چسبد -شاخصه بارز “فصلی نو” انعکاس بدون دستکاری مطالب است

در بحث شهرسازی دنبال این هستیم که قانومنمد کنیم و هر گونه ساخت و ساز خلاف به کمیسیون ماده 100 ابلاغ شود ضمن اینکه سیاست ما پیشگیری از تخلف است و کمتر دنبال هدایت کردن مردم به کمیسیون ها هستیم .؛

فصلی نو ، شهردار یاسوج روز گذشته با حضور در نمایشگاه کتاب و غرفه سایت فصلی نو در خصوص مسایل مختلف شهر و همچنین حواشی پیرامون شهرداری و شورای شهر پاسخ داد .

به گزارش فصلی نو ، نستهن مقدم در ابتدای این گفت و گو ابتدا گزیده ای از عملکرد دو ساله خویش ارائه کرد و بدنبال آن پیرامون مشکلات حوزه تحت مدیریت خود و اختلافات گروههای اقلیت و اکثریت شورای شهر سخن گفت که در زیر مشروح آن را می خوانید .

انجام ۵۰۰ هزار متر مربع آسفالت با کیفیت

بنده حسب وظیفه ای که در شهرداری داشتم بعنوان شهردار شهر کمبود های حوزه زیر ساختی از بحث جدول آسفالت و پیاده‌ روسازی رو به ورود جدی کردیم و توانستیم تا الان هم در دوره کاری نزدیک به تقریباً به ۵۰۰ هزار متر مربع آسفالت با کیفیت در محلات مختلف شهر یاسوج انجام دادیم .

در بحث کانال های آب های سطحی و پروژه‌هایی که دیوارهای حائل مواردی که شهر نیاز داشت زودتر باید تعیین تکلیف شود ورود کردیم ، در بازگشایی احداث خیابان ۴۵ متری شرف آباد تا پل سوم اتفاقات خوبی برای این دور شهرداری یاسوج در پی داشت و تقریبا نزدیک پایان کار هستیم پنج کیلومتری را تقریبا نزدیک به انتهای کار هستیم که عملکرد رو انجام دهیم جای تقدیر و تشکر ابتدا از مردم از مالکین بودند در مسیر رشد و پیشرفت آبادانی دیروز یک هزار و ۲۰۰ متر آزاد سازی داشتیم که با تعاملی که شهروندان از مالکین داشتند که خط پروژه مشخص کردیم و ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین مانند آن عملیات خاکی انجام می‌دهند.

پروژه پل چهارم و همچنین مسیر شهرک جوشکاران و ارائه خدمات مهم در حوزه شرف آباد از دیگر موارد ما در حوزه زیر ساختی بوده است و اخیرا شروع کردیم و انشاءالله در بازآفرینی و همچنین منابع داخلی شهرداری در محمودآباد اکبر آباد نجف آباد،شرف آباد و حوزه مرکزی خدمات متنوع و زیادی رو ارائه کردیم .

پروژه‌های جدیدی را در حوزه‌های مختلف تعریف کردیم و در بحث اصلاح جداول اصلی دره گرم و دره آبشار که ما در سیل گذشته خسارات هایی را متحمل شدیم که طرح هایی تعریف بلاغ شده که در ۸ نقطه شروع عملیات اجرایی آغاز خواهد شد .

در کنار کارهای قبلی و طرح های جدیدی را در بستر پیاده روسازی ادامه بلوار پرواز به سمت پارک بانوان و در حوزه فضای سبز و سیما و منظر شهری در اصلاح چمن ها و هرس درخت ها و تشتک زنی به جد کار شده است را در حوزه سیما و منظر در حوزه زیباسازی ما جشنواره دیوار نگاری انجام شد .

طرح دیوار نگاری را عملا آشتی ب هنرمندان با شهرداری نام نهاد ما بزودی دو جشنواره فراخوان دیگر در در حوزه زیباسازی را بازسازی داریم و تقویت نور در شب را داریم که امسال با هماهنگی شرکت توزیع نیرو برق زیباسازی و المان را دنبال می کنیم .

در بحث شهرسازی دنبال این هستیم که قانومنمد کنیم و هر گونه ساخت و ساز خلاف به کمیسیون ماده ۱۰۰ ابلاغ شود ضمن اینکه سیاست ما پیشگیری از تخلف است و کمتر دنبال هدایت کردن مردم به کمیسیون ها هستیم .

در بحث درآمدهای پایدار شهرداری دنبال ساماندهی جمعه بازار و کاری رو که انشاالله بنا داریم کلید بزنیم برای عزیزان حاضر در این نقطه شهر در کسب و کار و زیبایی شهری کمک شایانی باشیم .

کسی که ادعای حقوق معوقه کارگران را دارد قبل از من میراث دار فضای سبز بوددر بحث بروز رسانی حقوق پرسنل اگر برگشت به عقب داشته باشیم در برخی حوزه‌ها ما عقب ماندگی بالای یک سال داشتیم بویژه در فضای سبزی که به نوعی در تقسیم غنائم قبلی میراث آن فردی بود که الان ادعای حقوق عقب مانده دارد با تغییر مدیریت هایی که انجام شد و کمک های بی سابقه ای که در طول ۵۰ سالبنده به این حوزه داشتم که معوقات بسیار بالایی برای کارگران زحمتکش ما ایجاد شده بود آمدیم معوقه را از ۱۱ ماه به ۴ ماه رساندیم و ادعای ۸ ماه معوقه قویا تکذیب می شود .

ما داشتیم که کارگران عزیزمان توسط شرکت ها که حقوقش پرداخت نشده بود دو سال معوقه داشتند و ما نزدیک به ۶ تا ۷ میلیارد فقط در همین حوزه های کارگری معوقات چند ساله پرداخت کردیم تا بتوانیم معوقات را از ۱۱ ماه و حتی ۱۸ ماه به حداقل برسانیم .

اظهار نظرهای نا پخته و غیر تخصصی برخی از اعضای شورای شهر برای ما ایجاد درد سر کرد

با توجه به مشکلاتی که در بحث درآمد ما داریم زلزله ما در سال گذشته داشتیم بعد سیل هایی که داشتیم بر روی درآمدهای پایدار شهرداری و همچنین اظهار نظرهای غیر تخصصی ناپخته و به نوعی غیر منطقی توسط برخی از اعضای شورا از درآمدهای قانون شهرداری ها هم با مشکل مواجه شد مثلا مصوبه ای که خود شورا تصویب کرده است اصرار داشته برای عوارض شهرداری برای خوراکرسانه ای تشویش اذهان عمومی آن را تخلف شهرداری محسوب کند وظیفه شهرداری لایحه هست لایحه تصویب شد مراحل تایید توسط شورا و فرمانداری انجام شد و برای شهرهای لازم الاجرا است است که ما انجام دادیم .

الان بدلیل رکود در ساخت و ساز و دیگر مشکلات اقتصادی خیلی سخت نیست که پرسنل ستادی ما ۱۸ روز حقوق دریافت نکرده باشند ما بسمتی باید حرکت کنیم که شهرداری ها خودگرانند و باید هزینه و درامد را تعریف کنند و قرار نیست ما بدنبال وام برای پرداخت حقوق پرسنل باشیم .

رسالت برخی از اعضای شورای شهر سنگ اندازی و چوب لای چرخ گذاشتن است

عملا این نوع اظهارنظرها ستم به نیروهای زحمت کش شهرداری است و به جای طرح این موضوعات باید راهکارهای افزایش درآمد شهرداری را ارائه دهند باید کمک کنند در جذب سرمایه گذار و تولید ثروت برای شهرداری، آیا رسالت برخی از اعضای شورا فقط سنگ اندازی و چوب لای چرخ انداختن برای شهرداری است ؟نماینده باید در خدمت بازوی اجرای شهرداری باشد اینکه گذشته را جراحی می کنند هنر نیست من افتخار می کنم به دو سال خدمت خودم در شهرداری که پویا تر از همه سال ها فعالیت می کنند و مردم این پویایی را می بینند نه برای منافع فردی برای گروههای خاص را دنبال می کنند من عامه مردم را می گویم شهروند بالای ۹۵ درصد رمی بینند که شهرداری در حوزه‌های مختلف فرهنگی زیربنایی و خدمات در خدمات ارائه می دهد و شورا اگر بحثی دارد بجای اینکه در بیرون مطرح کند در جای خود و در صحن علنی شورا ارائه دهد و شهر مکلف به پاسخ خواهد بود و اگر پاسخ قانع کنند نبود اقدام های قانونی در پیش رو است .

قوم گرایی جرم نیست اما این برچسب برای من نچسب است

بر چسب قوم گرایی برای من بچسب است من شهر یاسوج را متعلق به ایران می دانم اگر خارج از استان فرصتی برای هم وطنم ایجاد شود باید از ظرفیت او استفاده کرد من در سطح مدیریت که نه در سطح کارگر عادی هم بنده تفکر قوم گرایی نداشتم بنده هیچ نیرویی جذب نکردم من فقط یک نیروی خارج از استانی که ۲۱ سال با من است را بعنوان راننده با خودم آورده ام اگر غیر از این کسی نیرویی از من پیدا کرد اعلام کند که در بین ۹۰۰ نیروی شهرداری بکار گمارده ام ، در بین دوازده مسئولیت کلان شهرداری فقط یک نفر از طایفه من است هم طایفه ای جرم نیست ایشان قبل از من شهردار و یا رئیس سازمان بوده است و رسمی است که به نسبت جمعیت ناچیز است و من حتی خودم را متعلق به طایفه نمی بینم و خودم را یک کهگیلویه و بویراحمدی می دانم و تعامل برای ضایعه کردن حق دیگران من را بر نمی تابم این رفتار برای برخی ها ناخوشایند است و به همین دلیل بفکر تغییر و استیضاح هستند که شاید شهردار مورد دلخواه خودشان را بیاورند تا وارد این بازی شود .

من دلخواه همین اعضای شورای شهر بودم

من دلخواه همین مخالفین در شورا بودم اما چون کسی نبودم که با هر تیمی که شبانه تعیین می شود تعامل کنم من بر اساس موازین کار می کنم و شایسته سالاری را در نظر می گیرم اما اگر نیرویی توانمند باشد اما حلقه بگوش کسی باشد عذر او را هم می خواهم خواست .

شاخصه بارز فصلی نو انتقال مطالب بدون دستکاری است

فصلی نو را من یکی دو بار اظهار نظر کردم یک شاخصه بارز دارد که انتقال مطالب را بدون هیچگونه دستکاری انعکاس می دهد حالا باید جامعه تحلیل کند من توصیه می کنم بخشی از اخباری که عزیزان ما در فصل نو قصد انتشار دارند و صحت آن را قطعی نمی دانند من فکر می‌کنم در شرایطی که مردم ما نیاز به همدلی مدیران و آسایش و آرامش دارند اول آن را بررسی کنند من برای گفته خودم دلیل دارم شما در همین سایت فصلی نو ، از زبان دو سه نفری که الان با ما ساز مخالف می زنند و می خواهند به هر قیمتی بازی را بر هم بزنند که خارج از تشریفات قانونی و عقلانیت است به سه ماه قبل همین سایت و اظهار نظرهای آنان دقت کنید که مقدم شهردار پاکدست ، توانمند را کنار هم بگذارید در یک سایت و آن را تحلیل کند که یا حرف اول شان دروغ است و یا این قسمت تکذیب شود مردم خوراک های سالم را دوست دارند.

اما در زمینه پای کار بودن فصلی نو عالی و راجب به انتقال بدون کم و زیاد مطالب امانت دار خوبی هستید و من بارها به شما گفتم که صادق رسانه هستید .

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89949 توسط faslino_sadegh و در روز ساعت ۰۹:۳۰:۴۸
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89946
۲۳ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۰:۱۱

محمد بهرامی در غرفه فصلی نو؛؛

تجربیات دو دوره گذشته به من کمک می کند- خروجی اصلاح طلبان منطقی باشد گردن می نهیم – آمدن هدایت خواه از ماهها قبل معلوم بود

بهرامی ادامه داد: با توجه به اصرار دوستان و شرایط اجتماعی محیا شده و با توجه به همفکری دوستان این دوره نیز حضور پیدا خواهم کرد و قطعا در هر مسیری که انسانها گام بر می دارند خود به خود تجربه هایی هم کسب می کنند .؛

فصلی نو ، شهردار سابق یاسوج گفت : با پیوستن دوستان جدید و استفاده از تجربیات دو دوره پیش حضور قوی در انتخابات اخیر خواهد داشت .

به گزارش فصلی نو ، محمد بهرامی امشب با حضور در غرفه فصلی نو واقع در نمایشگاه کتاب بیان کرد: با توجه به سابقه دو دوره حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و شرایط ایجاد شده در واقع اکنون مقدمات خوبی برای حضور من در انتخابات پیش رو فراهم شده است .

بهرامی ادامه داد: با توجه به اصرار دوستان و شرایط اجتماعی محیا شده و با توجه به همفکری دوستان این دوره نیز حضور پیدا خواهم کرد و قطعا در هر مسیری که انسانها گام بر می دارند خود به خود تجربه هایی هم کسب می کنند .

وی با تایید بر اشکالات دوره های گذشته عنوان کرد : قطعا در هر دوره اشکالاتی وجود داشته است و با توجه به روند کاری و تجربه های گذشته این مشکلات حل خواهد شد ، و این مشکلات عمدتا توسط دوستان و عزیزانی که بتازگی به جریان ما ورد کرده اند حل شدنی خواهد بود .

کاندید دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تغییر شرایط و حل مشکلات و پوشش برخی از مشکلاتی که نمایان نبود با عنایت به آسیب شناسی انجام شده و در حال بررسی همه کمک خواهند کرد تا این دوره شاهد موفقیتی در خور توجه باشیم .

محمد بهرامی ادامه داد : قطعا این دوره ما حضوری تمام قد خواهیم داشت که البته همه این ها به لطف دوستان و پشتوانه عظیم مردمی شکل خواهد گرفت .

بهرامی در ادامه به بحث خروجی شورای هماهنگی اصلاحات اشاره کرد و گفت : بطور یقین انشالله در زمان خاص دوستان به یک نتیجه واحد خواهند رسید و جریان اصلاحات در انتخابات آتی با کاندیدای واحد و انرژی کامل و با حضور پرشور مردمی به انتخابات سال ۹۸ ورود پیدا می کند .

وی در پاسخ به این سوال که به خروجی جریان اصلاحات تمکین خواهید کرد گفت : مجمع یک ساز و کار منطقی را طی خواهد کرد و استارت آن در شورای هماهنگی ملی زده شده است و چنانچه خروجی بر اساس منطق باشد ما نیز تابع هستیم .

وی در ادامه به حضور ستار هدایت خواه اشاره کرد و افزود: بالاخره گمانه زنی ها هم از حضور ایشان خبر می داد و از ماهها قبل نیز معلوم بود که ایشان حضور پیدا خواهند کرد اما من در جریان اصولگرایی شهرستان های بویراحمد و دنا آشفتگی می بینم و قطعا خروجی این جریان هر خروجی داشته باشد شاهد پراکنده گی هایی در این حوزه خواهیم بود .

شهردار سابق یاسوج گفت : انشالله در این دوره شاهد یک انتخابات جریانی خواهیم بود و امیدوار هستیم در این دوره بحث قومیت کم رنگ شود هر چند که نمی شود قومیت را بطور کلی رد کرد اما اگر انتخابات قومیتی شود مردم آسیب خواهند دید .

محمد بهرامی عنوان کرد : اعتقاد دارم در شرایط ملی و منطقه ای می توانم نماینده تاثیر گذاری باشم و تلاش خواهم کرد در صورت پیروزی همه تلاش خود را برای برون رفت از وضعیت موجود بکار خواهم بست .

بهرامی در انتها در ارتباط با رسانه ” فصلی نو ” گفت : به شخصه مدیریت سایت را قبول دارم و در طول مدت فعالیت این سایت رعایت اصول اخلاق مداری در مطالب آن برای من جذاب بود در همین حوزه برخی از رسانه ها چهارچوب رخلاقی را رعایت نمی کنند اما شما خبرنگار هستید و در چهارچوب های خبری بسیار حرفه ای فعالیت می کنید .

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89946 توسط faslino_sadegh و در روز ساعت ۰۰:۱۱:۵۱
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89953
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۳

با حضور در منزل قهرمان؛؛

تقدیرزارعی از جوان بویراحمدی برنده مدال طلای کیک بوکسینگ جهان +تصاویر

بر پایه این گزارش،نماینده بویراحمد ودنا در مجلس شورای اسلامی تنها مسئولی از استان بوده است که با این ورزشکار دیدار و از وی تجلیل کرده است.؛

فصلی نو،تیم ملی ایران که با ۱۱ ورزشکار در رقابت‌های کیک‌بوکسینگ WKA قهرمانی جهان شرکت کرده، موفق شد به ۱۰ مدال طلا (۵ مدال توسط بانوان و ۵ مدال توسط آقایان) دست پیدا کند.

به گزارش فصلی نو، ،سجاد حیدر پور ورزشکار کهگیلویه و بویراحمدی نیز ازجمله مدال آوران طلا در این مسابقات بود.

وی تا کنون سه مدال بین المللی و بیش از ۱۶ عنوان قهرمانی کشوری را به خود اختصاص داده است.

بر پایه این گزارش،نماینده بویراحمد ودنا در مجلس شورای اسلامی تنها مسئولی از استان بوده است که با این ورزشکار دیدار و از وی تجلیل کرده است.

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89953 توسط faslino_sadegh و در روز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۳:۵۱
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89950
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:؛

افتتاح و بهره برداری سه مدرسه در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل نوسازی مدارس استان به ساخت مدرسه القچین چرام اشاره کرد و بیان داشت: مساحت زمین پروژه ۸۰۰ متر مربع بوده و با ۵۵۰ میلیون تومان و زیربنای ۲۹۸ متر افتتاح خواهد شد

فصلی نو- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد از افتتاح و بهره برداری سه مدرسه با مشارکت بنیاد علوی خبر داد.

به گزارش فصلی نو- پیروز کرمی ، افزود: افتتاح مدرسه سه کلاسه روستای القچین علیا چرام، افتتاح مدرسه دو کلاسه تنگ هیگون کهگیلویه و بهره برداری از مدرسه دو کلاسه ابتدایی نهضت آباد کهگیلویه از این موارد است.

کرمی تصریح کرد: مدرسه نهضت آباد شهرستان کهگیلویه در ۱۲۰۰ متر مساحت کل و زیربنای ۱۳۸ به بهره برداری می رسد.

وی افزود: محوطه سازی پروژه در ۱۰۰۰ متر ربع و با ۴۳۰ میلیون تومان عملیاتی می شود.

مدیرکل نوسازی مدارس استان به ساخت مدرسه القچین چرام اشاره کرد و بیان داشت: مساحت زمین پروژه ۸۰۰ متر مربع بوده و با ۵۵۰ میلیون تومان و زیربنای ۲۹۸ متر افتتاح خواهد شد.

کرمی افتتاح مدرسه تنگ هیگون کهگیلویه با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان را از دیگر پروژه های تکمیل شده دانست و گفت: مساحت کل پروژه ۵۰۰ متر و در ۱۳۸ متر زیربنا ساخته شده است.

وی افزود: این پروژه ها روز پنجشنبه با حضور مسئولین و مردم افتتاح خواهد شد.

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89950 توسط samaneh kheradmand و در روز ساعت ۲۲:۲۲:۲۵
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89943
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

زمین ستاد فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد جوازهای ساخت را دارد

یکی از مسئولان در نشست مبارزه با پدیده زمین خواری واقع در استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرده بود که زمین در حال احداث ستاد فرماندهی نیروی انتظامی حریم راه رعایت نشده و خواستار اجرای قانون در این خصوص شده بود.

فصلی نو- فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی مسئولان استانی مطالبی خلاف واقع درباره زمین ستاد فرماندهی انتظامی اظهار داشتند و به تبع آن این مطالب از سوی سایت‌ها و پایگاه‌های خبری منتشر شد که تنها تشویش خاطر اذهان عمومی را در پی داشت.

به گزارش فصلی نو- سردار مهدی انصاری اظهار داشت: لازم است برخی از مسئولان در جلسات با علم و آگاهی لازم اظهار نظر کنند.

وی افزود: در چند روز گذشته جلسه ای با موضوع زمین خواری با حضور برخی از مسئولان و مقامات استانی در سالن استانداری تشکیل شد و یکی از مسئولان مطالبی را در خصوص زمین ستاد فرماندهی انتظامی استان بیان کردند که احتمالا تشویش خاطر اذهان عمومی را در پی داشته باشد. 

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: موضوع این جلسه در رابطه با زمین خواری بوده نه بررسی حریم راه‌ها، بنابراین اظهارنظر این مسئول، بی‌محل و سنخیتی با جلسه و موضوع مورد بحث نداشت. 

سردار انصاری عنوان کرد: نیروی انتظامی بازوی نظام و ضابط عام در اجرای قانون و طلایه‌دار امنیت است و جانهای گرانبهایی را در این راه فدا کرده اند که همچون ستارگان درخشان بر تارک این نیروی خدوم می درخشد، بدیهی است که دامن آن، از این گونه اتهامات مبرا است. 

وی ابراز داشت: این زمین برای احداث ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی استان، در طول قریب به ۳۰ سال از جمله مطالبات به حق مردم استان و پرسنل خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی بوده ، که در نهایت زمین مذکور در سال ۱۳۹۱ طی قولنامه رسمی و به متراژ تقریبی ۱۲ هکتار از مالک حقیقی خریداری شد.

سردار انصاری گفت: ضمن پرداخت وجه معامله ، سند مالکیت آن به نام نیروی انتظامی استان منتقل شد و همه مدارک آن موجود و قابل استعلام از مبادی رسمی از جمله اداره ثبت اسناد و املاک است. 

وی به مسئولان ذیربط در این خصوص توصیه کرد که بدون داشتن اطلاعات کافی، از اظهار نظر نسبت به موضوعاتی که باعث تشویش و ایجاد شبهه در اذهان عمومی می شود، خودداری کنند.

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89943 توسط samaneh kheradmand و در روز ساعت ۱۵:۲۹:۰۸
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89940
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲

بارش برف و باران کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد

میانگین میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی ۹۷-۹۸ تاکنون به ۳۴.۲ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۹.۴ میلی متر کاهش یافته است.

فصلی نو- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به نقشه‌های هواشناسی بارش باران در نقاط مختلف استان و برف در ارتفاعات از اواخر وقت جمعه در این استان پیش بینی می‌شود.

به گزارش فصلی نو- ولی بهره مند اظهار داشت: با توجه به بررسی جدیدترین نقشه های پیش یابی هواشناسی با ورود سامانه بارشی به جو استان شاهد باران، رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات استان خواهیم بود.

وی افزود: بارندگی های کهگیلویه و بویراحمد از اواخر وقت جمعه ۲۴ آبان سال جاری آغاز و تا سه شنبه آینده ادامه دارد.

بهره مند عنوان کرد: ظرف ۲۴ ساعت گذشته سردترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد یاسوج با دمای ۱.۶- درجه سانتی گراد بوده است.

میانگین میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی ۹۷-۹۸ تاکنون به ۳۴.۲ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۹.۴ میلی متر کاهش یافته است.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران کهگیلویه و بویراحمد را در سال زراعی ۹۷و ۹۸ از نظر میانگین بارندگی استان ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام کرده است.
سال هایی که کمتر از میانگین بلند مدت در منطقه ای باران ببارد را خشکسالی و بیشتر از این میانگین را ترسالی می خوانند.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89940 توسط samaneh kheradmand و در روز ساعت ۱۵:۲۲:۲۸
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89936
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:؛

تولید سالانه ۲۸۰ هزار تن محصولات باغی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: خدمات پس از فروش، ذخیره و فراوری و بسته بندی در سال های گذشته باوجود زحمات همکاران، مغفول ماند.

فصلی نو- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: سالانه ۲۸۰ هزار تن محصولات باغی در این استان تولید می شود.

به گزارش فصلی نو، “الیاس تاج الدینی” افزود: حدود ۴۰ درصد از گوشت مرغ مصرفی استان در خارج از استان تامین می شود بنابراین مشکلاتی برای تنظیم بازار وجود دارد اما سعی کردیم بازار را با قیمتی متعادل تنظیم کنیم.

وی اظهار کرد: استان در بحث کشاورزی، مکانیزاسیون، استفاده از بذور اصلاح شده، باغداری، پرورش ماهی و شیلات، دامداری و…قبل از انقلاب رو به صفر بود اما اکنون تولیدات استان بسیار خوب و با کیفیت است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: بالغ بر ۳۹ هزار هکتار باغ در استان وجود دارد که بالغ بر ۲۹هزار هکتار باغات بارور با تولیدات بسیار خوب و بالا که ۲۸۰هزار تولیدات دارند.

تاج الدینی ادامه داد: تولید سیب در استان امسال، بالغ بر ۱۲۰هزار تن است که نسبت به سال گذشته ۳۰تا ۴۰ هزار تن بیشتر شده است.

وی بیان کرد: سیب درختی درجه یک متاسفانه از طرف دولت خرید تضمینی نداشته اما خرید سیب درجه سه با قیمت ۸۰۰ تومان در نقاطی از استان و خارج از استان و تعاون روستایی انجام شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: خدمات پس از فروش، ذخیره و فراوری و بسته بندی در سال های گذشته باوجود زحمات همکاران، مغفول ماند.

تاج الدینی افزود: از سال گذشته تا کنون ذخیره سردخانه استان را از حدود ۸ تا ۹ هزار تن تقریبا دوبرابر کرده ایم و به ۱۸هزار تن رساندیم که حدود ۱۵ هزار تن نیز تا پایان امسال به ذخیره ها اضافه خواهد شد و امیدواریم بالغ بر حداقل ۳۰هزار تن به ظرفیت سردخانه های استان اضافه شود.

وی با بیان اینکه صنایع فرآوری و بسته بندی نیز مغفول مانده و در حال پیگیری هستیم، تصریح کرد: نزدیک ۵ واحد بسته بندی میوه خشک با پوشش ۵۳۰۰تن در دوماه اخیر در استان به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: تولیدات استان به اسم استان‌های دیگر از استان صادر می شد اما در حال حاضر متقاضیان و سرمایه گذارانی را پای کار آورده و کار صدور مجوزات در آینده نزدیک به اتمام می رسد.

تاج الدینی اظهار کرد: آبیاری نوین در سطح استان نزدیک به ۳۴هزار هکتار مجهز شده و وضعیت استان از متوسط کشوری بالاتر است و استان جزو سه یا چهار استان اول کشور در این موضوع است.
وی ادامه داد: حدود ۱۰هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی دیم استان به آبی تبدیل شده است و در صدد افزایش این میزان هستیم که با این روش از لحاظ صرفه جویی در آب، راندمان، عملکرد و کیفیت بالا می رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: گسترش و توسعه آبیاری تحت فشار، توسعه باغات در اراضی شیب‌دار، توسعه گیاهان دارویی به صورت تجاری، جایگزین کردن باغات مدرن و جدید با نهال‌های جدید و تجاری با باغات سنتی، استفاده از بذور اصلاح شده، رعایت تاریخ کاشت و تناوب زراعی از جمله برنامه های سازمان جهاد کشاورزی استان است.

تاج الدینی افزود: در ۳تا ۴ سال اخیر کل تولیدات کشاورزی استان در بخش‌های مختلف به حدود ۹۵۰هزار تن رسیده در حالی که طی سال‌های گذشته ۵۵۰ تا ۶۰۰هزار تن بوده است.
وی تاکید کرد: کل اراضی شیب دار استان را می توان به باغات تبدیل کرد اما یکسری محدویت وجود دارد به عنوان مثال ورود به چهار عرصه جنگل، اراضی جنگلی، مرتع و بیشه زار برای کشاورزی ممنوع و غیرقانونی است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: حدود ۴۰ درصد از مصرف گوشت مرغ استان از سایر استان‌ها تامین می شود بنابراین مشکلاتی برای تنظیم بازار وجود دارد اما سعی کردیم بازار استان را با قیمتی متعادل تنظیم کنیم.

تاج الدینی ادامه داد: حدود ۲۳ واحد طرح مرغداری راکد در استان داشتیم که برخی از آنها متروکه شده بودند و مجوزشان را باطل کردیم و مشخصاتشان را به بانک ها فرستادیم تا در صورت توان تسهیلات در گردش به آن ها تعلق بگیرد و راه اندازی شوند که تاکنون سه واحد را راه انداخته و به چرخه تولید بازگرداندیم.

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89936 توسط samaneh kheradmand و در روز ساعت ۱۱:۴۹:۵۷
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89933
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

فیبر نوری در جاده باشت به چرام در دست اجراست

مدیرعامل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد تعداد روستاهای مجهز به اینترنت پرسرعت ای دی اس ال در کهگیلویه و بویراحمد را ۶۱ روستا ذکرکرد.

فصلی نو- مدیرعامل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح فیبر نوری با هدف توسعه و رونق کسب و کارهای اینترنتی در ۱۱۹ کیلومتر از جاده ارتباطی باشت به چرام در دست اجراست.

به گزارش فصلی نو ، سید محمدهادی امیری اظهار داشت: این طرح مهم ارتباطی با برنامه ریزی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد تا پایان سال ۹۸ اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این طرح ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد بیان کرد: این میزان عملیات با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجراست.

امیری تصریح کرد: ۸۹ کیلومتر از این میزان فیبر نوری در راه های روستایی باشت در قالب سه قطعه در دست اجراست.

وی ابراز کرد: هم اکنون ۳۷ روستا در گچساران و ۲۲ روستا در چرام دارای شبکه اینترنت هستند.    

امیری افزود: ۳۲۵ روستای در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون به شبکه اینترنت متصل شده است.

مدیرعامل مخابرات کهگیلویه و بویراحمد تعداد روستاهای مجهز به اینترنت پرسرعت ای دی اس ال در کهگیلویه و بویراحمد را ۶۱ روستا ذکرکرد.

وی تصریح کرد: پوشش جاده‌ای تلفن همراه در جاده‌های ارتباطی استان در سال ۹۷ از ۹۵۲ کیلومتر به ۹۹۹ کیلومتر افزایش یافته است.

امیری  افزود: برای رفاه حال روستائیان ۳۷ دستگاه خودپرداز پست بانک در روستاهای این استان تاکنون نصب شده که ۲۱ مورد آن را دولت تدبیر و امید تأمین اعتبار کرده است.

بیش از ۴۴ درصد جمعیت افزون بر ۷۲۳ هزار نفری این استان در روستاها ساکن هستند.

کهگیلویه وبویراحمد دارای یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که حدود ۷۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.

ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89933 توسط samaneh kheradmand و در روز ساعت ۱۱:۰۵:۲۹
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 89931
۲۲ / ۸ / ۱۳۹۸ - ۴:۳۸

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبرداد:؛

نشست کتاب خوان و جمع خوانی کتاب ویژه پاکبانان شهرداری علاقمند به کتاب با همکاری معاونت فرهنگی شهرداری یاسوج

یاسررحیمیان ضمن تقدیر از همکاری مسعود نیک پی معاونت فرهنگی شهرداری یاسوج گفت: در نشستی که با حضور کارشناسان این اداره کل با معاونت فرهنگی شهرداری یاسوج برگزارشد، مقرر شد در روز دوشنبه 27 آبان یک نشست کتاب خوان و جمع خوانی کتاب با حضور پاکبانان خدوم شهرداری و کتاب؛
فصلی نو،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از برگزاری نشست کتاب خوان و جمع خوانی کتاب ویژه پاکبانان خدوم و علاقمند به کتاب شهرداری یاسوج در کتابخانه مرکزی آیت الله ملک حسینی(ره) خبرداد.

به گزارش فصلی نو، روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از برگزاری نشست کتاب خوان و جمع خوانی کتاب ویژه پاکبانان خدوم و علاقمند به کتاب شهرداری یاسوج در کتابخانه مرکزی آیت الله ملک حسینی(ره) خبرداد.

 یاسررحیمیان ضمن تقدیر از همکاری مسعود نیک پی معاونت فرهنگی شهرداری یاسوج گفت: در نشستی که با حضور کارشناسان این اداره کل با معاونت فرهنگی شهرداری یاسوج برگزارشد، مقرر شد در روز دوشنبه ۲۷ آبان یک نشست کتاب خوان و جمع خوانی کتاب با حضور پاکبانان خدوم شهرداری و کتابداران شهر یاسوج در محل کتابخانه مرکزی آیت الله ملک حسینی (ره) برگزارشود.

رحیمیان افزود:  در این روز علاوه بر نشست کتاب خوان، برنامه های فرهنگی متنوع دیگرنظیراهدای کتاب، پویش کتاب خوان مجازی وعضویت رایگان پاکبانان و خانواده های ایشان در این کتابخانه انجام خواهد شد.
 گفتنی است نظیر این نشست، در برخی از شهرهای دیگر استان برگزار می شود.
بیشتر
ثبت شده در سایت فصلی نو طی شماره 89931 توسط faslino_sadegh و در روز ساعت ۰۴:۳۸:۱۸
© Copyright 2019 http://fnkb.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر