تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 74012
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۹۷ - ۱۴:۱۲

فصلی نو، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۹۴ آموزشگاه با یکهزار و ۴۹۱ اتاق برای اسکان مسافران نوروزی اختصاص یافت.   به گزارش فصلی نو، هادی زارع پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ان اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد به سبب دارا بودن شرایط مساعد آب هوایی و وجود […]

اختصاص ۱۹۴ آموزشگاه در کهگیلویه و بویراحمد برای اسکان نوروزی

فصلی نو، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۹۴ آموزشگاه با یکهزار و ۴۹۱ اتاق برای اسکان مسافران نوروزی اختصاص یافت.

 

به گزارش فصلی نو، هادی زارع پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ان اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد به سبب دارا بودن شرایط مساعد آب هوایی و وجود اماکن تاریخی از جایگاه ویژه‌ای در امر پذیرش گردشگر برخوردار است.
وی افزود: هر ساله تعداد زیادی از میهمانان از سایر استان‌ها و شهرستان‌ها در ایام تعطیلات نوروزی در شهر یاسوج به سر می‌برند.
زارع پور بیان کرد: نوروز ۹۷ حدود ۱۵ هزار و ۹۴۳ خانوار در مدارس کهگیلویه و بویراحمد اسکان داده شدند که یاسوج بیشترین سهم اسکان مسافران را داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۱۲ ستاد اسکان گردشگران نوروزی در اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق کهگیلویه و بویراحمد مستقر است.
زارع پور ابراز داشت: بیش از ۵۰۰ نفر عامل اجرایی وظیفه پذیرش و خدمات رسانی به مسافران نوروزی اسکان یافته در کلاس های درس کهگیلویه و بویراحمد در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ را بر عهده دارند.
وی اظهار داشت: با توجه به بارش های پیش روی کهگیلویه و بویراحمد در نوروز ۹۸ مدارس و سالن های ورزشی مختلفی برای اسکان اضطراری مسافران در نظر گرفته شده است.
کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۰۰ هزار نفر در جنوب غربی ایران واقع شده است.
این استان با داشتن ۲۵۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه، ۷۵۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران نوروزی است.
حرم بی‌بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع)، آبشار یاسوج، چشمه بلقیس چرام، گردنه شلال دون، رود رونه، آبشار کمردوغ، برم الوان، بافت تاریخی دهدشت و سواحل سد کوثر از مهمترین جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است.
سال ۱۳۹۶ بیش از سه میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد دیدن کردند.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس
This is an example of popup. Please create your custom popup inside your admin panel. Go to Settings > Right Click Popup
Powered by Right Click Popup