بازدید هیئتی متشکل از فعالین اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد از مجتمع کشت و صنعت گربان کرمانشاه

پیشینه کشت گیاهان دارویی و گلابگیری سنتی در منطقه گرِه بان از توابع شهرستان هرسین استان کرمانشاه به سالیان دور باز می گردد، گره بان یکی از موفق ترین مناطق کشور در حوزه کشت گیاهان دارویی می باشد،

فصلی نو ،با توجه به ظرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گیاهان دارویی، گل محمدی و گل رز، کمیسیون صنعت و معدن اتاق یاسوج اقدام به اعزام هیئتی متشکل از فعالین اقتصادی استان در حوزه های کشاورزی، گیاهان دارویی، گل رز ،گل محمدی و صنعت فرآوری محصولات کشاورزی، به استان کرمانشاه و شهر گره بان برای بازدید از مجتمع کشت و صنعت این شهر نمود.

پیشینه کشت گیاهان دارویی و گلابگیری سنتی در منطقه گرِه بان از توابع شهرستان هرسین استان کرمانشاه به سالیان دور باز می گردد، گره بان یکی از موفق ترین مناطق کشور در حوزه کشت گیاهان دارویی می باشد، منطقه ای که به دلیل آب و هوای خاصش، بسیار نزدیک به مناطق زیادی از استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد. در همین راستا کمیسیون صنعت و معدن اتاق یاسوج با اعزام این هئیت تلاش کرده است تا با کمک تجربیات کشاورزان و صنعتگران گره بان در زمینه های مختلف کشت، داشت، برداشت و فرآوری محصولات مختلف گیاهان دارویی، فعالین حوزه کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد را نیز در مسیر حرفه ای و توسعه کسب و کارهای مرتبط با کشاورزی و گیاهان دارویی قرار دهد. اعضای این هیئت در بازدید از مزارع و کارخانجات مختلف گره بان، از نزدیک با مشاهده مراحل مختلف تولید محصولات این منطقه از کشت تا فرآوری و بسته بندی نهایی، آموزش های لازم را در این زمینه گذراندند.

faslino_sadegh

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

Next Post

پنجمین نمایشگاه مبلمان و لوازم خانگی در مصلی امام خمینی یاسوج آغاز بکار کرد/ تصاویر

س تیر ۱۸ , ۱۳۹۸
مدیرعامل شرکت نمایشگاههای استان بیان کرد: با توجه به اینکه دست واسطه در معاملات نمایشگاهی کوتاه شده است عرضه محصولات 10 تا 20 درصد زیر قیمت اقلام مشابه در بازار است .

Advertisement