Take a fresh look at your lifestyle.

به‌هیچ عنوان، فلش و هاردهای اکسترنال ناشناس را به لپ‌تاپ یا رایانه خود متصل نکنید!

0

در زندگی روزمره، فلش و هاردهای اکسترنال، نقش عمده‌ای را ایفا می‌کنند؛ شاید برای شما، این‌گونه به نظر برسد که زندگی بدون آن‌ها، ارزش چندانی ندارد. اکثر ما برروی درایوهای USB، داده‌ها و محتویات زیادی را ذخیره می‌کنیم و با استفاده از فلش و هاردهای اکسترنال، آن‌ها را میان چندین دستگاه، به سرعت انتقال می‌دهیم. بنابراین، می‌توان گفت که زندگی روزمره بسیاری به آن‌ها، وابسته است. البته منظور از فلش و هاردهای اکسترنال، لفظی نیست و می‌توان آن‌را برای دیگر محصولات که حافظه‌ای به آن‌ها برای ذخیره اطلاعات تخصیص داده شده است، تعمیم دهیم. با این‌وجود،  توصیه می‌ شود  که به هیچ‌عنوان، فلش و هاردهای اکسترنال ناشناس را به لپ‌تاپ یا رایانه خود متصل نکنید. برای جزئیات بیشتر، با ما همراه باشید .

بسیار مراقب باشید! اگر شما یک فلش یا هارد اکسترنال، پیدا کردید یا کسی شما از تقاضا کرد تا فلش و حافظه اکسترنالی را به لپ‌تاپ‌ یا رایانه خود بدون هیچ دلیل محکمی که نشان دهد به بدافزار و فایل مخرب آلوده نیست، متصل نمایید؛ هرکاری انجام می‌دهید، فقط لطفاً آن‌ها را به هیچ‌وجه به لپ‌تاپ یا رایانه خود، متصل نکنید.

برطبق یک پژوهش جدید، تقریباً نیمی از افراد، هنگامی‌که با یک درایو USB مواجه می‌شوند، ترجیح می‌دهند که آن‌را به رایانه یا لپ‌تاپ خود متصل کرده و محتویات درون آن‌را باز نمایند. از این تعداد، 70 درصد نیز، بدون بررسی این‌که آیا درایو USB به بدافزار یا فایل‌های مخرب آلوده است، به بازکردن محتویات آن‌ می‌پردازند.

این نکته را مدنظر داشته باشید که درایوهای USB، می‌توانند بسیار خطرناک باشند و امنیت رایانه یا لپ‌تاپ شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. بزرگ‌ترین تهدید، آن است که فلش و هارد اکسترنال، به بدافزار آلوده باشد؛ آیا شما یک فایل الحاق‌شده به یک ایمیل ناشناس را دانلود می‌کنید؟ احتمالاً خیر! اتصال یک درایو USB بدون اطلاع از امنیت آن، به این موضوع شباهت بسیاری دارد زیرا ممکن است فلش یا هارد اکسترنال، به بدافزار آلوده شده باشد و امنیت رایانه و لپ‌تاپ شما را تحث تاثیر قرار دهد؛ فایل‌های مخرب می‌توانند از عملکرد صحیح رایانه و لپ‌تاپ شما جلوگیری کرده و بدافزارها، باعث به سرقت رفتن اطلاعات ضروری شما نظیر شماره کارت‌های اعتباری و … می‌شود.

 به درایو USB و نوع آن‌ها، ارتباطی ندارد؛ اتصال آن‌ها به پورت USB رایانه و یا لپ‌تاپ شما، می‌تواند به سادگی باعث انتشار بدافزار و فایل‌های مخرب و آلوده‌شدن دستگاه شما به آن‌ها، شود. بنابراین، بهتر است که به‌هیچ عنوان، فلش و هاردهای اکسترنال ناشناس را به لپ‌تاپ یا رایانه خود متصل نکنید.

شاید، اکنون این سوال برای شما پیش آمده باشد که چه باید کرد؟ ساده است؛ درایوهای USB ناشناس و فلش‌هایی را که از آلوده‌ نبودن آن‌ها به بدافزار یا فایل مخرب مطمئن نیستید، به رایانه خود متصل نکنید. با این کار، عملاً امنیت دستگاه خود را تحت تاثیر قرار داده‌اید و این در انتها، به ضرر شما خواهد بود.

شما با دیدن یک درایو USB سرگردان، چه اقدامی انجام می‌دهید؟ آیا تابه‌حال شده است که یکی از آن‌ها به‌دلیل کنجکاوی به رایانه یا لپ‌تاپ خود، متصل کنید؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.