یادداشت ارسالی؛

به قلم ؛ مهرداد نادری- نوروزی با صلابت در مدیریت

ولی با تمام این مصائب در پشت میز مدیریت ، انسان های پاک و شریف ی هم هستند که دل در گرو توسعه استان دارند و برای چرخش چرخ های توسعه با دست های تنومند و قامت ی استوار با تعهد و تخصص

کد خبر : 82867
تاریخ انتشار : شنبه 22 تیر 1398 - 5:24
به قلم ؛ مهرداد نادری- نوروزی با صلابت در مدیریت

فصلی نو – مهرداد نادری

فضای مدیریتی در استان مدت هاست در تمام حوزه ها بر اساس جریانات سیاسی می چرخد و برای پیمودن اهداف یک جریان تعبیه شده اند ، تا آنجایکه مطالبات مردم در هر نهادی یا سازمانی با خودی ، خویش و گروه های سیاسی اولویت بندی شده اند ، و اولویت های که جلوتر از قوانین و وظایف قرار دارند و پیگیر درخواست های جریانات متبوع هستند .

ولی چرا مدیران میزان پرداختن به وظایف را تنها برای دوست و اقوام و هم فکری ها می پندارند و در لایه های پایین تر به عامه ی مردم نظر میندازند و رسیدگی می کنند ؟
چرا باید مدیران استانی را در فضای رصد کنیم که بیشتر به خود بزرگنمایی می آید تا خدمت به مردم ؟

حال که عملکرد مدیران استانی را

نه بر حسب نگرش جامعه بلکه بواسطه ی رسانه های کاسب و تملق گوی و مجیز گویی برخی ها باید ببینیم ، حال که مدیران استان برای دفاع از عملکردهای ضعیف خود دست به دامان رسانه ها شده اند ، حال که همین مدیران ناتوانی در مسولیت خود را برای توجیه به مردم به تمنا و خواهش از قلم بدستان مزد بگیر اینگونه می خواهند توضیح دهند ،حال که کم کاری و کاهلی مدیران را ایستاگرام باید مبرا کند ، حال که روابط قومی و سیاسی برخی مدیران چرخ توسعه این استان محروم را ویران ساخته اند و حال که برای گمراهی جامعه ببشتر از آنکه به فکر خدمت باشند به فکر عکس هستند برای تشبیه به تلاش و فعالیت ، اینجاست که بی کفایتی برخی از همین مدیران مانعی می شوند برای رسیدن توسعه به استان

ولی با تمام این مصائب در پشت میز مدیریت ، انسان های پاک و شریف ی هم هستند که دل در گرو توسعه استان دارند و برای چرخش چرخ های توسعه با دست های تنومند و قامت ی استوار با تعهد و تخصص در مسولیت با جدیت در تلاشند تا محرومیتی که در عمق این استان درد کشیده و رنج کشیده فرورفته بیرون کشند و این مردم را از محرومیت به کامیابی برسانند .

دکتر حسن نوروزی ؛ ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد ، مدیری توانمند که در جایگاهی به این مهم ی با تسلط در مسولیت تا به امروز ، نه برای نمایاندن و گزافه گویی و مبالغه کردن و نه برای حجم دادن به عملکرد خود گام ی برداشته و نه برای بزرگنمایی و افراط در مسولیت حرکتی کرده ، و نه برای مدیحه سرایان و تملق گویان مزدی داده و نه خود را منسوب به یک طرف پنداشته ، و نه تصوری بر تشویق ها و تمجیدهای فضای مجازی دارد .

نوروزی در مجموعه ای که قلب توسعه و کلید پیشرفت استان است ، با تخصص و تعهد و جدیت در مسولیت برای پایان دادن به دردهای که این مردم بواسطه نبود توسعه به مجبور می کشند و تحمل کرده اند ، تمام توان خود را بکار بسته تا نقطه ای باشد بر قصه پر درد و رنج این مردم ، مردمی که از محرومیت در انبوهی از آلام غرق شده اند .

نوروزی ، یکی از محدود مدیران این استان است ، که بدور از حواشی و دامن زدن به مسائل بی محتوا و بی ارزش در مسولیتی که عهده دار وظایفی سخت در حوزه بودجه است ، تا به امروز نه کوتاهی کرده و نه خرده ای کم کاری در قامت این مجموعه برای مردم ش کرده است .
شاید در برخی از استان ها که مسیری هموارتر از کهگیلویه وبویراحمد در راه توسعه دارند چنین مسولیتی اندکی راحت تر باشد ، ولی برای این استان که در نبود نیازهای اولیه همچون راه ، مدرسه ، اب ، ،، رنج می برند و در فقر تنگ دستی محروم و محدود مانده اند و همه کبودهایش با بودجه برای ساختن و آبادانی برطرف می شود سخت و دشوار است .
پس چنین مدیری که با تلاش و مجاهدت برای رسیدن به آرامش قلبی مردمش از هیچ تلاشی و هیچ لحظه ای فروگذار نبوده شایسته ی قدردانیست .

نوروزی ، نزدیکترین گزینه برای استاندار ی کهگیلویه و بویراحمد بود ، که تنها برای صلابت مجموعه سازمان مدیریت در جذب بودجه و اعتبارات عمرانی برای استان و همچنین پیگیری مستمر به اجرا و تکمیل تمام پروژه ها از این جایگاه امتنا ورزید ، و در سازمان مدیریت ایستاد و شایستگیش را اثبات کرد .

نوروزی ، به صلابت در مدیریت در قامت مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای توسعه سرزمینش نه از هیچ بادی لرزید ، و نه از هیچ قلمی آسیب و نه از هیچ تفکری بیم و نه از هیچ سختی و دشواری مغلوب و نه از برای توسعه استانش لحظه ای نه آرام گرفت و نه سکوت کرد .

حال قضاوت را به مردمی بسپاریم که عمریست در این دامان زیسته اند ، می بینند و می فهمند و لمس می کنند ، امروز این استان با دیروز این استان فاصله ها دارد که به همت ، تلاش و مشقت مدیران جوان و پویایی همچون دکتر حسن نوروزی رسیده است .
که این نوشته هم تنها گریزی بود بر صلابت مدیری که نه برای خودنمایی وبزرگنمایی بلکه برای رساندن قطار توسعه به شهر به شهر و بخش به بخش و روستا به روستا ی استانش لحظه ای دریغ نکرد و مسولیت را در آسودگی مردمش خواسته نه نمایش در فضای مجازی .

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 10 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۱۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آشنا شنبه , 22 تیر 1398 - 11:01

خیلی تند رفتی آقای نادری. این به اصطلاح دفاع حساسیت برانگیز هست و از هزار تخریب بدتره.
اصولا دفاع نکردن بهتر از دفاع بد هست.

آشنا شنبه , 22 تیر 1398 - 11:08

امام جمعه که غیر از تخریب و انتقاد کاری نداره!اصلا توی عمرش به آجم اومده؟

فرهنگى بازنشسته شنبه , 22 تیر 1398 - 11:49

خدا ميدونه در اين شش سال مديريت يه ضعف و نقطه تاريكى نداشته

نا شناس شنبه , 22 تیر 1398 - 12:32

الحق که عین حقیقت بودگفته هاتون 

محسن شنبه , 22 تیر 1398 - 20:58

دکتر نوروزی ابروی و افتخار استان هستن تبلیغشم تخصوص و سواد و کار بلد بودنشه احتیاجی ب فضای مجازی نداره 

محسن شنبه , 22 تیر 1398 - 21:07

به عمل کار براید به سخندانی نیس ارزوی موفقیت بیشتر برای شما جناب دکتر نوروزی عزیز  

بی طرف یکشنبه , 23 تیر 1398 - 13:44

جهنم با صلابته. تا بیخ گوشش نیروهای بی سواد تاجگردون و باوی اومدن. از ترسشون نیتونه آب بخوره.اگر صلابت داشت یه معلم ابتدایی از آموزش و پرورش نمیشد همه کارش!بنده خدا اختیار منشی خودشم مداره شما میگی صلابت داره!

حقگو یکشنبه , 23 تیر 1398 - 13:45

یه کار نگهبانی شرکتی گیرت اومده این همه فک میزنی.اگر به جای م ح بی سواد و سخن چین بودی چکار می کردی؟

هر هر یکشنبه , 23 تیر 1398 - 23:00

همه نویسنده شدن

چاووش پنجشنبه , 3 مرداد 1398 - 0:51

دوستی که داری از صلاب ن…. میگی از زدو بند هاش و دزدی هاش هم بگو. مردانه و جوانمردانه بگو نترس بگو

رفتن به نوار ابزار