فصلی نو

اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد-بویراحمد-دنا-گچساران-یاسوج

حاصل حضور استاندار در استان جز جلسات غیرضرور چیست؟

1 دقیقه خوانده شده
عدل هاشمی‌پور نماینده کهگیلویه بزرگ در پی گزارش عملکرد 6 ماهه و همچنین اظهارات استاندار کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر اینکه «عباس آخوندی» در وزارت راه و شهرسازی به نفع استان خواهد بود، با ارسالی متنی به این سخن استاندار واکنش نشان داد.

این متن به شرح زیر است؛

حضور محترم استاندار کهگیلویه و بویراحمد جناب آقای دکتر احمدی

با سلام و احترام، لازم میدانم به‌عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در جهت استیلای حقوق حقه موکلینم نکاتی را خدمتتان معروض دارم.

قبل از آن مواردی را که در هنگام تصدی مسئولیت استانداری متذکر شدم را یادآوری می‌نمایم.

وظیفه خود را همکاری و همراهی با جنابعالی در خدمتگزاری به مردم و پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانسته و می دانم.

در جهت استقرار منویات مقام معظم رهبری و جلب رضایت مردم، مشفقانه و برادرانه فضای سیاسی حاکم بر استان را متذکر و جنابعالی را به رعایت عدل و انصاف، پرهیز از افراط و تفریط و دوری از افرادی که با تنگ نظری و سیاست زدگی، نظام، انقلاب و رهبری اولویت آنان نیست را خواستار شدم.

جنابعالی نیز در ابتدای پذیرش مسئولیت دنبال رضایت خالق و مردم بودید و در موارد متعدد توسعه استان را بر محور عدالت و انصاف ترسیم و نوید دادید اما عملکردتان در ۶ ماه گذشته در راستای آن شعارهای آرمانی نبوده است.

بنابراین مواردی را در چند بند عرض می‌نمایم.

۱_ در اظهار نظری عجیب ابقاء وزیر راه را به نفع استان دانسته‌اید در حالیکه تجربه نمایندگی مجلس را دارید!!! و گفته‌اید پس از سانحه هوایی دوبار به استان آمد، بهتر است بگویید چند ساعت در استان حضور داشت و اصلاً آمدنش چه خروجی داشت و چرا حتی شب را در پا دنا نماند؟

آیا سوال کردید، چرا حداقل اخطار هواشناسی را جدی نگرفت؟

اگرچه استیضاح ناموفق بود اما این حسن را داشت که ابعاد مختلف سانحه هوایی تهران یاسوج برای ملت شریف ایران محرز گردید و این استیضاح در نزد افکار عمومی و وجدان‌های بیدار موفق بود.

به‌عنوان استاندار استان، چرا همراه مردم استان و همدرد خانواده‌های جانباختگان نیستید؟

۲_ صحبت‌های زیادی از تعالی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار می‌دارید که صرفاً محدود به برگزاری جلسات متعدد و غیر ضرور است که در این شش ماهه برگزار شده و البته تاکید داشته‌اید که مدیران کل شخصاً حضور یابند که متاسفانه حرمت، شان و شخصیت حقیقی مدیران در آن جلسات نیز رعایت نمی‌شد که موارد لازم را خدمتتان عرض می‌نمودم و رسانه‌ها و افکار عمومی نیز تذکرات دلسوزانه را ارائه می‌دادند.

حال خروجی جلسات را بفرمایید؟

۳_ شهرستان‌های چهارگانه حوزه انتخابیه اینجانب علیرغم خدمات متعدد نظام مقدس جمهوری اسلامی همچنان در محرومیت بسر می‌برند و با وجود نیروهای نخبه، متخصص، توانمند و متعهد که خوشبختانه در سطح ملی از آنان بهره می‌جویند اما متاسفانه به دلیل معاملات سیاسی در مدیریت استان جایگاهی ندارند و حتی آنانکه در دولت یازدهم به خدمت گرفته شدند یا عزل شده و تعدادی نیز در آستانه عزل قرار دارند، چرا؟

واگذاری مسئولیت‌ها و مناصب را بر اساس دو اصل شایسته سالاری و انقلابی بودن با لحاظ جامعیت را به‌عنوان مطالبه مردمی و در راستای حقوق شهروندی، مطالبه می‌نمایم.

امیدوار بوده و هستم که با دوراندیشی و برنامه ریزی اصولی، واگذاری مسئولیت‌ها بر مبنای عدالت و در جهت تقویت انسجام مردمی باشد.

اکنون و با استناد به آنچه که در این ایام اتفاق افتاد و تصمیماتی که برای ادامه مدیریت استان در دستور کار دارید، صرفاً بر اساس فرمایشات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص تعامل قوا برای تسهیل امور مردم، خدمتگزاری و جلب رضایت آنان و در راستای چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی، مشفقانه و قاطعانه میگویم؛ عدالت و انصاف را سرلوحه کارتان قرار دهید و نسبت به مطالبات به حق مردم همیشه در صحنه شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده خصوصاً جوانان و نیروهای متخصص، با مشخصه دانایی، توانایی و تعهد در مدیریت کلان استان بی تفاوت و بی توجه نباشید.

چراکه هم نسبت به آنان و هم آینده و توسعه استان مسئول هستید.

بدانید که بنده در جهت ایجاد حقوق مردم حوزه انتخابیه‌ام و در دستیابی آنان به فرصت‌های ممکن و موجود، هرگونه مصلحت و مسامحه کاری را کنار گذاشته و ملاحظه هیچ مسئولی را نخواهم داشت.

بنابراین از تمام ظرفیت‌ها، راه‌ها و راهکارهای قانونی و ممکن استفاده خواهم کرد.

در پایان فرازی از نامه‌ی مظهر عدالت و تقوا امیر مومنان علی (ع) به مالک اشتر را به‌عنوان یک سند معتبر و الگوی تمام عیار مدیریتی یادآور می‌شوم، امیدوارم آنرا نصب العین قرار دهید.

ای مالک؛

«باید محبوبترین کارها نزد تو اموری باشند که به حق و عدالت موافقتر و با رضایت توده مردم هماهنگ‌تر باشد. چراکه خشم توده مردم، خشنودی خواص را بی اثر می‌سازد، اما ناخشنودی خاصان با رضایت عموم جبران پذیر است.»

سایه خدمتگزاران صدیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی مستدام باد.

۱۳۹۶/۱۲/۲۴

عدل هاشمی پور

نماینده مردم شریف شهرستان‌های کهگیلویه، یهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی

2 دیدگاه

اکتبر 2019
ش ی د س چ پ ج
« سپتامبر    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031