روایتی از روزهای سخت فکه و شهید یزدانپناه؛ بچه‌هایی که دنبال ریاست و سیاست نبودند

شهید نورالله یزدان‌پناه برای خودش یک فرمانده گردان بود اما با این همه بسیار صادق بود بارها به وی گفتم شما فرمانده باشید می‌گفت نه وقتی سردار فضلی مشخص کرده شما خودتان باید فرمانده باشید.

فصلی نو ، دوران دفاع مقدس سرشار از ایثار و رشادت غیور مردانی است که زن و فرزند را رها کردند و برای دفاع از میهن به میدان مبارزه شتافتند.

با رزمندگان جنگ که همکلام می‌شویم از آن روزها با عشق یاد می‌کنند.

از ایثار و اخلاصی که رزمندگان داشتند از آنهایی که جانشان را در راه این انقلاب فدا کردند.

با فرمانده گردان خرمشهر همکلام می‌شویم تا از آن روزها برایمان حرفی بزند و سردار زمانی می‌گوید: بچه‌های آن زمان خدایی بودند و دنبال ریاست و سیاست نبودند.وی ادامه می‌دهد گردان‌هایی که از شهرستان‌ها می‌آمدند خودشان فرمانده گردان داشتند اما فرمانده‌هان اصلی ماهایی بودیم که در منطقه حضور داشتیم.

بچه‌ها اصلا نمی‌دانستند دیشب فرمانده گردان من بودم یا کسی دیگر فقط حرف‌شنوی داشتند.فرمانده گردان خرمشهر یادی از شهید یزدان‌پناه می‌کند و می‌گوید خدا رحمت کند .

شهید نورالله یزدان‌پناه برای خودش یک فرمانده گردان بود اما با این همه بسیار صادق بود بارها به وی گفتم شما فرمانده باشید می‌گفت نه وقتی سردار فضلی مشخص کرده شما خودتان باید فرمانده باشید.

زمانی ادامه می‌دهد: الان این زمان را می‌بینیم و با دوران دفاع مقدس مقایسه می‌کنیم غصه می‌خوریم که آن همه ایثار زمان جنگ چرا از بین رفته است.زمانی با یادی از عملیات فکه عنوان می‌کند عملیات فکه قبل از عملیات خرمشهر بود وقتی عملیات کردیم چون زیادی جلو رفته بودیم و نیروها خسته بودند دستور عقب‌نشینی دادیم که عراقی‌ها متوجه شدند و با خمپاره بچه‌ها را هدف قرار می‌دادند بچه‌ها هم از شدت تشنگی رمق نداشتند روی تانکر آب عراقی‌ها افتاده و آب می‌خوردند من به آنها گفتم زیاد آب نخورید شهید می‌شوید که ۴ یا ۵ نفر از بچه‌ها چون بعد از ۱۷ یا ۱۸ ساعت آب می‌نوشیدند شهید شدند.

وی ادامه داد: عراقی‌ها همچنان با گلوله مستقیم تانک بچه‌ها را هدف قرار می‌دادند که گلوله مستقیم به سر یکی از رزمندگان خورد و سرش از تنش جدا شد اما این شهید علی‌رغم اینکه سری در بدن نداشت ۱۰ یا ۱۵ قدم به جلو حرکت می‌کرد و در بین راه پایش به تانکی می‌خورد و بعد از زمین افتادن به شهادت می‌رسد.

زمانی عنوان کرد: بچه‌های ما در دوران دفاع مقدس اینگونه جان خود را تقدیم کردند و انقلاب را به دست کسانی دادند که متاسفانه نسبت به اقتصاد مردم بی‌توجه هستند.

وی ادامه می‌دهد: حضرت امام(ره) فرمودند امتی که ما داریم از امت رسول‌الله بهتر است لذا مردم و آقایان سیاسی باید گوش به فرمان رهبر باشند.
منبع:فارس