تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 53118
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۹۷ - ۱۳:۴۶
رئیس بنیاد نخبگان در نشست هم‌اندیشی با حوزه های علمیه؛

سرآمدان حوزوی و فرهنگی کهیگلویه و بویراحمد الگوسازی می شوند

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنیاد نخبگان استان در بخش فرهنگی فعالیت‌های خود، از سرآمدان و مستعدان برتر حوزوی و فرهنگی تجلیل و الگوسازی می کند. به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد، حمداله اکوانی در نشست هم اندیشی با شورای حوزه‌های علمیه استان با اشاره به رسالت اصلی بنیاد نخبگان […]

سرآمدان حوزوی و فرهنگی کهیگلویه و بویراحمد الگوسازی می شوند

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بنیاد نخبگان استان در بخش فرهنگی فعالیت‌های خود، از سرآمدان و مستعدان برتر حوزوی و فرهنگی تجلیل و الگوسازی می کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد، حمداله اکوانی در نشست هم اندیشی با شورای حوزه‌های علمیه استان با اشاره به رسالت اصلی بنیاد نخبگان در شناسایی، جذب و پشتیبانی از نخبگان، تعریف نخبه را دارای دو تفسیر مضیق و موسع دانست و اظهار کرد: در تفسیر موسع آن، نخبه به شخصی اطلاق می شود که در کار خود بهتر بوده و بتواند منشا اثر باشد.

وی افزود: نخبه صرفا معطوف به حوزه‌های فنی نیست بلکه وجوه فرهنگی هم دارد و بخشی از نخبگان ما در حوزه فرهنگی و حوزوی فعال هستند و باید از آنها حمایت شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بنیاد نخبگان هر ساله از میان اعضای اجتماع حوزوی و با در نظرگرفتن فعالیت‌های نخبگانی آنان در ساحت‌های «آموزش»، «پژوهش»، «تبلیغ و امور فرهنگی»، برگزیدگان حوزوی را در دو رده «مستعد برتر حوزوی» و «سرآمد حوزوی» شناسایی و از فعالیت‌های آنها پشتیبانی می‌کند.

اکوانی با بیان اینکه بنیاد در زمینه تکریم و الگوسازی از نخبگان، فعال است و پس از این نیز فعال‌تر خواهد شد، عنوان کرد: اگر فردی در هر حوزه ای منشا اثر باشد مورد تکریم، تجلیل و الگوسازی توسط بنیاد نخبگان قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در الگوسازی از نخبگان، هدف هدایت کسانی است که در اول راه قرار دارند و می‌توان با الگو دادن به آنها، شکوفایی استعداد و پیمایش مسیر را برای آنان هموارتر و تسریع کرد.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به دو مشکل هدایت و حمایت از نخبگان حوزوی اشاره و بیان کرد: عدم اطلاع از مستعدین برتر حوزوی و نبود اطلاعات جامع از مستعدین و سرآمدان حوزوی در استان از جمله مشکلاتی است که امروز در اجتماعات نخبگان حوزوی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

اکوانی از همه نهادهای فرهنگی خواست که به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان با بنیاد استان ارتباط داشته باشند و اظهار کرد: آئین نامه های بنیاد به نهادهای فرهنگی و حوزوی ارسال و یک رابط مشترک نیز بین بنیاد نخبگان و حوزه علمیه در استان تعیین می شود تا شناسایی مستعدین و سرآمدان حوزوی و فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد انجام شده و بانک اطلاعاتی آنها نیز تهیه گردد.

وی از راه اندازی کانال سرآمدان استان در پیام رسان سروش به منظور الگوسازی و ارتباط بنیاد و سرآمدان با جامعه نیز خبر داد و بیان کرد: آئین نامه ها و شیوه نامه های تسهیلات و حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر در سایت بنیاد نخبگان استان به نشانی kb.bmn.ir موجود است که علاقه‌‌مندان می توانند با مراجعه به این سایت اطلاعات جامعی کسب نمایند.

در این نشست مسؤولان حوزه‌های علمیه استان نیز پیشنهادات خود را در مورد بهبود تعامل بنیاد نخبگان استان با مراکز حوزوی در جهت شناسایی و حمایت از مستعدین برتر و سرآمدان حوزوی مطرح کردند.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

پربازدید ها
عکس
This is an example of popup. Please create your custom popup inside your admin panel. Go to Settings > Right Click Popup
Powered by Right Click Popup