Take a fresh look at your lifestyle.

سرنوشت اصلاحطلبان بویراحمد ودنا در گرو تصمیم سرنوشت ساز

15 0

فصلی نو – احسان کریمی

در این روزهای پایانی مهرماه سرنوشت تنها کرسی قانونی صیانت از حقوق نادیده گرفته شده ی کل استان به خصوص مرکز استان مظلوم ما طی این شانزده سال در گرو یک تصمیم مبنی بر منطق و دلسوزی و به دور از تعصب و منیت و خودخواهی می باشد. یک تصمیم سرنوشت ساز که به نظر یا اکثریت مطلق و اندیشه غالب (اندیشه اصلاحات) در استان به انزوای تحمیلی شانزده ساله ادامه خواهد داد و یا با رسیدن به یک نقطه مشترک و مطلوب اکثریت ،خونی تازه به رگهای استان سراسر پتانسیل ما سرازیر خواهد شد و با دمیدن صور امید غبار یاس را از چهره مردم ما خواهد زدود.
چهره های مطرح جریان غالب آقایان اردوان ایزدپناه ،محمد علی وکیلی و قوام فروزان و به زعم برخی ،دیگر کاندیدای مدعی ادوار پیشین آقای محمد بهرامی می باشند که به تصور برخی دو گزینه نخست کیس های شناسنامه دار جریان اصلاحات با عقبه سیاسی مشهود و دارای ثبات مواضع طی این چند ساله می باشند. در این میان آقای سیدباقر موسوی فردی که به دلیل عملکرد و تفکر قاطع و جسورانه اش به نحوی نامش با نام اصلاحات گره خورده و با داشتن شخصیتی با ثبات و البته نافذ و تاثیر گذار توانسته عنوان پدر معنوی و حتی حقیقی اصلاحات با این تصمیم اخیر مجمع اصلاحطلبان استان(انتخاب ایشان به عنوان رئیس شورای اصلاحطلبان استان) را بدست آورد ،به ظاهر نقش تعیین کننده و غیر قابل انکاری را در رسیدن به این مهم بازی می کند. شواهد حاکی از آنست که جریان شکل گرفته در جامعه با معرفی گزینه های معرفی شده بیشتر بر پاشنه دو گزینه نخست می چرخد و موافقان و مخالفان را در رد یا تایید این دو (آقایان ایزدپناه و وکیلی ) به چالش انداخته است هر چند که به نظر آقای اردوان ایزدپناه حمایت تمام قد موسوی را به همراه خود دارد. شنیده ها و اظهارنظرهای رسمی و غیر رسمی خود آقای موسوی در این سه ماهه ی استارت پروژه معرفی گزینه اصلح شاهد این ماجراست که تحلیل آقای موسوی در حمایت همه جانبه از اردوان ایزدپناه شامل این چند نکته است ؛ اول اینکه از نظر آقای موسوی ،آقای ایزدپناه از آقای وکیلی به تعبیری اصلاحطلبتر بوده و دارای خصوصیات ارزشی و راستین و تفکر اصیل اصلاحطلبی بوده و مهم تر از همه دارای ثبات ،آن هم به شکلی ملموس در طی این چند سال تغییر جریان حاکم به اصلاحات و اصولگرایان بوده است.
دوم اینکه از دید آقای موسوی ، ایزدپناه طی این چند سال مسئولیتهای مختلف در نهادهای اجرایی و حتی نظارتی فاقد هرگونه نقطه ضعف بوده و فردی پاکدست و دارای سلامت کامل می باشد و از معدود کسانیست که پایش به معاملات و بده بستانهای سیاسی و اقتصادی رایج باز نشده است.
سوم اینکه به تعبیر وی اصلاحات علاوه بر داشتن خصوصیات اصلاحطلبی بیشتر شهامت و شجاعت و قاطعیت “نمود” و “بروز” و “عمل” میخواهد که اسقامت ایزدپناه در این نوسانات و تغییر جریان ها و ثبات ایشان بر این عقیده گواه این مدعاست.
چهارم اینکه در پاسخ به این دیدگاه که آقای وکیلی درحال حاضر نماینده مردم تهران بوده و عضو هیئت رئیسه مجلس، لذا توان رای آوری بیشتری دارد تحلیل آقای موسوی به ظاهر این است که اولویت اول و هدف نهایی احیای تفکر راستین اصلاحطلبی در استان بوده و تلاش باید بر این مبنا باشد هرچند که ایشان با این تصور که توان رای آوری وکیلی در استان بیشتر از ایزدپناه هست به شدت مخالف بوده و به عقیده او هم از جهت حضور در استان و داشتن مسئولیتهای مختلف استانی و هم به جهت وابستگی قومی و طایفه ای با این فرض که خواه ناخواه بخشی از آرای استان ما هرچند به غلط قومگرایی می باشد آقای ایزدپناه در هر دو مورد اولاست.
و پنجم اینکه از زبان خود آقای موسوی در ورای همه این اولویتها و نامهای زیبای اصلاحات و اصولگرا دغدغه اصلی ایشان و همه جریانهای دلسوز باید زدودن محرومیت تحمیلی و فقر و بیکاری و مشکلات عدیده ای که مردم استان با آنها درگیرند ،باشد و هدف گرفتن حتی کرسی های بیشتر در مجلس شورای اسلامی و فراهم آوردن شرایط حضور استعداهای فرزندان مستعد استان در عرصه و رسیدن به جایگاهای شایسته است. لذا ایشان با اینکه بر توانایی ها و قابلیتهای هردو گزینه صحه میگذارد و منکر هیچکدام نیست با مطرح کردن این موضوع که آقای دکتر وکیلی در تهران همانند دور قبل وارد عرصه شده و آقای ایزدپناه در استان کاندیدا شوند و همه توان فرزندان استان در تمامی جایگاهای استانی و کشوری بر موفقیت هردو گزینه استوار شده و کسب هردو کرسی علاوه بر دو کرسی گچساران و کهگلویه محقق گردد.
با همه این اوصاف آقای سید باقر موسوی با گذاشتن جلسات هم اندیشی با تمامی شخصیتها و چهره های مطرح استانی در پایتخت گویا سعی در تحقق این مهم با رسیدن به یک اتحاد و همدلی دلسوزانه داشته و طی این چند روز گویا وارد منطقه شده تا با حضور در میان آحاد مردم فهیم استان و برگزاری جلسات متعدد گامی راسخ در رسیدن به یک نقطه مشترک برداشته شده و معرفی گزینه نهایی به صورت جمعی و با اتفاق نظر همه دلسوزان حقیقی استان صورت پذیرد تا شاید استان محروم ما از این بن بست و انزوای چندین ساله برون رفته و حرکت به سمت پیشرفت و شکوفایی و رونق با یک تصمیم حکیمانه و مدبرانه آغاز گردد.

15 نظرات
 1. چیتاب نقاره خانه می گوید

  یعنی ازنظر آقای موسوی آقای……. اهل بده بستان بوده و همچنین خانواده وا طایفه ی کوچکی دارد؟؟؟متاسفم برای خودم که قبلا به سفارش …… برای موسوی خون می دادم

 2. حمید می گوید

  اقای موسوی دل سوز ترین فرد برای این استان بود و بدون هیچ چشم داشتی و بدون شک گزینه انتخابی اقای موسوی اصلح ترین فرد برای این انتخابات هست

 3. هوشنگ می گوید

  کاملا تحلیل منطقی هست کسب هر دو کرسی به جای از دست دادن هردوکرسی .واقعا تصمیم مدبرانه ای گرفته سید عزیز.

 4. زاد می گوید

  سید باقر اخرش پول میگیره و کوتاه میاد .مطمئن باشید

  1. ناشناس می گوید

   سید باقر مگه مثل خانواده شریف شماست که پولی باشه دوست عزیز؟؟؟!

 5. خطاب به سیدباقر موسوی می گوید

  واقعا به حال و روز سید باقر باید خون گریست! اینجانب از اهالی سررود در تمامی ادواربا خانواده با طیب خاطر همراه سیدباقر موسوی بودیم. اما این دور به خاطر وجود علی اکبر در کنار سید از ایشان کناره خواهیم گرفت و اتفاقا مقابل ایشان هم خواهیم ایستاد.
  تاسف . تاسف . تاسف.

 6. ناشناس می گوید

  و‌کیلی نباشه دیگه به هیچکس رای نمیدم

 7. ناشناس می گوید

  سیدباقر اومده باز معامله کنه هر که جیبشو پر کرد همونو حمایت میکنه مثل دور قبل

 8. خطاب به ناشناس می گوید

  از حال و روز خودت قصه نگو !از اونجایی داری میسوزی که کاندیدت نفر چهارم شد !

 9. عقلگرا می گوید

  این آقایی که دفتر دستش گرفته و به سید باقر آویزون شده آبروی این سید بزرگوار را میبره. لازم هست جناب موسوی دقت بیشتری به خرج بدن.

 10. ناشناس می گوید

  موسوی باز از زارع پول گرفته تا در اردوگاه اصلاحات انشقاق ایجاد کنه و زارع راحت رای بیاره. موسوی که حامی زارع بوده به بهرامی خورده میگیره که چرا به هدایتخواه رای دادی. بهرامی اگر رای داده هم مردونه بوده نه برای پول

  1. ناشناس می گوید

   تورو خدا شما طرفدارای بهرامی که واسه رای هر تهمت و حرفی که لایق کاندیدتونه به سید باقر میچسبونید حرف از مردی و مردونگی نزنید مردم خودشون مرد رو از نامرد تشخیص میدن اگر نمیدادن چند شب پیش کل طایفه آقای بهرامی تون با سید مرد اول اصلاحات استان جلسه نمیگذاشتن و حمایت نمیکردند. وقتی میسوزید دست به هر تهمت کثیفی میزنید. جوابتون رو مردم فهیم استان توی انتخابات میدن نه با تهمت و ناسزا.

 11. ناشناس می گوید

  درود بر پدر اصلاحات استان سید باقر موسوی درود بر حاج اردوان ایزدپناه نایب بر حق شهید کرامت الله ایزدپناه.

 12. کریم می گوید

  میخوام به دوستان و همشهریان عزیزم بگم بیاید از این فضا و این نوع سبک تفکر فاصله بگیریم که این شخص پول گرفته اومده اون یکی برای فلان کار اومده بیایید ریشه ای به مسائل نگاه کنیم بدون تعصب و بدون قضاوت نااگاهانه اینطوری میشه به یک شناخت جزیی دست یافت و با تحقیق بیشتر گزینه درست را در جهت منافع و مصالح استانمون انتخاب کرد.بنده به عنوان کسی که به نوعی با کاندیداهای معرفی شده اشنایی کامل دارم گزینه انتخابی و پیشنهادی ام اقای ایزدپناه هستن 

 13. پیر کوه نشین می گوید

  سلام خدا بر روح تمام انسان های پاک و خیر خواه  در تمام طول تاریخ  در این اربعین حسینی  از خدا بهترین راه را برای مجد و اتحاد و پیشرفت و احیا عظمت بویراحمد از خدا بخواهیم  و دوستان و دشمنان خود را بشناسیم و فقط به کسانی رای و کمک کنیم که از سرزمین بویراحمد و مردم آن حمایت واقعی کند  خطرات اصلی  عبارتند از تفرقه و فقر و بیکاری و مسولین ضعیف و خود خواه و جریان تاجگردون و بد خواهان که از تهران و فارس و گچساران  و پول و سیاستبازی اهداف شومش را ادامه میدهد و مشکلات زیست محیطی  و خیانت و دنیا طلبی افراد داخلی و خیانت به وطن و اشاعه فرهنگ مضر و تلف کردن عمر جوانان  خطرات و بیم های راهند و امید ها و نقطه قوت های زیادی هم وجود دارد از جمله مردم غیرتمند و سلحشور و جوانان با فکر و ایمان قوی و نعمت فرزندان دلسوز از هر گرایشی  و عنایت اهل بیت به این مردم و اشتراکات زیاد با همسایگان  خصوصا کهگیلویه و……… سعی کنیم اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم و تفکر و ارزیابی گذشته و درک زمان کنونی مهم است  و بقول استاد بزرگ هر قلبی که برای بویراحمد و مردمش نتپد بهتر است که نتپد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.