تلگرام
تبلیغات
تلگرام
تبلیغات
تبلیغات
کد خبر: 53134
تعداد نظرات: ۱۰ دیدگاه
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۹۷ - ۲۱:۵۷

پارک جنگلی یاسوج با مساحتی حدود 900 هکتار یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در شمال شهر یاسوج است. سید محمدکاظم نظری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مزایای متعددی در پی ساخت این مجتمع برای مردم به‌ویژه جوانان به وجود خواهد آمد. وی افزود: افزایش پروازها و توسعه خطوط […]

طرح گردشگری پارک جنگلی یاسوج به سود مردم است

پارک جنگلی یاسوج با مساحتی حدود 900 هکتار یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در شمال شهر یاسوج است.
سید محمدکاظم نظری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مزایای متعددی در پی ساخت این مجتمع برای مردم به‌ویژه جوانان به وجود خواهد آمد.
وی افزود: افزایش پروازها و توسعه خطوط هوایی استان، اشتغال جوانان، استفاده از سالن‌های طرحی شده برای برگزاری همایش‌ها، بهبود معیشت مردم و رونق اقتصاد گردشگری ازجمله مزایای طرح مجتمع تفریحی، رفاهی و خدماتی در پارک جنگلی یاسوج است.
نظری بیان کرد: برخی مخالفت‌ها، سخنان و استدلال‌ها در مسیر سرمایه گذاری در پارک جنگلی یاسوج توسط وزارت نفت منطقی نیست.
وی خواستار رفع دوستانه این مخالفت‌ها شد و عنوان کرد: افراد برای رفع این اختلاف، موضع گیری و تقابل نداشته باشند زیرا که همه متعلق به یک استان بوده و در راستای توسعه آن هم سو هستند.
وی عنوان کرد: به اعتقاد شهرداری و شورای شهر یاسوج، طرح وزارت نفت از جهت استفاده عموم از این مجتمع تفریحی و گردشگری شفاف نیست و به همین دلیل نیز شفاف سازی در این بند را خواستار شده‌اند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: همین موضوع، زمینه را برای ایجاد اختلاف نظر و تفسیرهای دوگانه فراهم کرده است.
نظری گفت: مردم کهگیلویه و بویراحمد باید از این فرصت پیش آمده بهره لازم را ببرند زیرا که استان‌های همجوار در پی یافتن چنین موقعیت‌های مغتنمی هستند.
وی افزود: ایجاد مجتمع تفریحی، رفاهی و خدماتی در پارک جنگلی یاسوج توسط وزارت نفت نه تنها به سود مردم بلکه به سود شهرداری و شورای شهر نیز است.
در هفته‌های اخیر واگذاری پارک جنگلی یاسوج به شرکت نفت برای ساخت مجتمع تفریحی واکنش‌هایی در پی داشت.
برخی اعضای شورای شهر یاسوج، مخالفت خود را با اجرای چنین طرحی اعلام کرده‌اند اما استاندار کهگیلویه و بویراحمد معتقد است چنین طرحی سبب رونق صنعت گردشگری استان خواهد شد.
از مساحت 900 هکتاری پارک جنگلی یاسوج تاکنون 75 هکتار قابلیت تغییر کاربری و سرمایه گذاری پیدا کرده است.
بر اساس تفاهم نامه‌ای، وزارت نفت آمادگی دارد تا در این منطقه یک مجتمع تفریحی، رفاهی و خدماتی ایجاد کند.
همچنین در طراحی و اجرای این طرح ضمن اولویت به خواست وزارت نفت برای استفاده شهروندان تمهیدات لازم اتخاذ شود.
مدیریت پارک جنگلی یاسوج در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت دهم به کهگیلویه و بویراحمد در سال 1389 به شهرداری یاسوج واگذار شد، این در حالی است که تا قبل از آن زیر نظر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بود.
پارک جنگلی یاسوج به مساحت حدود 900 هکتار به عنوان بام این شهر معروف است.
تاکنون 30 میلیارد ریال توسط شهرداری یاسوج در پارک جنگلی این شهر سرمایه گذاری شده است.
یکی از مهمترین جاذبه‌های طبیعی کهگیلویه و بویراحمد وجود پارک جنگلی در شهر یاسوج است.
این پارک با پوشش درختانی مانند بلوط، زالزالک و کیکم وحشی و آب و هوایی معتدل پس از آبشار یاسوج دومین مکان مفرح مورد علاقه گردشگران است.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان موافقت کرده که 75 هکتار از پارک جنگلی یاسوج را برای انجام سرمایه گذاری به مدت 30 سال در اختیار وزارت نفت قرار دهد.
طبق برنامه ریزی وزارت نفت زمین 75 هکتاری سپرده شده به آن پذیرای اقامت شبانه حدود 100 خانوار و ایجاد اشتغال 200 نفر به صورت مستقیم است.

انارستانسیم کارت دانشجویی همراه اول
تلگرام
تلگرام

10 دیدگاه

  • شما که معاون سیاسی هستید چرا جلوی تخلفات شهردار رو نمیگیری و اجازه دادید تمام معاونت ها و پست های مدیریتی شهرداری رو شورای محترم بده به بستگان خودشون و شهرداری رو تاراج کنن و این درحالیه که همشون قراردادیه و خلاف قانون دارن این کار رو میکنن
  • این شهردار عرضه هیچ کاری رو نداره تا مشکل برای شهر و شهرداری پیش نیومده سریع باید استیضاح بشه
  • تمام پرسنل شهرداری و سازمانهای تابعه از عملکرد مقدم راضی نیستیم و ایشان یکی از ضعیف ترین شهردارها از زمان تاسیس شهرداری یاسوج بوده است
  • چرا تمام پست های مدیریتی شهرداری را شهردار محترم به نیروهای قراردادی واگذار کرده است و چرا استانداری در مورد این تخلف آشکار سکوت کرده !!!!!!!
  • سلام من شرکت نفت بودم حالا هم شهروند یاسوج به شما اطمینان میدم اگر پارک جنگلی به نفت واگذار شد ابتدا ورودی آن دژبان وزنجیر میاندازه شاید پولی به جیب شهرداری برود ولی بدترین ظلمی است که به مردم یاسوج می شود خواهش به درآمدی ناچیز حق ماراواگذار نکنید
  • خواهشا محل تفریح مردم یاسوج را به خاطر رسیدن سود به شهرداری واگذار نکنید مگه شهر داری با بقیه درآمد ها چه گلی به سر مردم زده این کار بدترین ظلمی است که به مردم یاسوج می شود خواهشا کمی فکر کنید این کار یعنی محاصره مردم اگر این اتفاق افتاد شرکت نفت همان ابتدای ورودی دژبان میگذارد و معلوم چه خواهد شد
  • دکتر نظری سلام.چه اشتغالی برای مردم بوجود می آید بجز اینکه کارهای خدماتی مجتمع فوق به مردم بویراحمد داده می شود ؟شما که مردم سالاری و شورا را قبول داری پس لطفا اجازه بده که نمایندگان مردم که اعضا شورا هستند و شهر متعلق به شهرداری و اعضا شورا است تصمیمات لازم را بگیرند.آیا وظیفه نماینده شهرستان و سیاسیون است که در کارهایی که به آنها ربطی ندارد دخالت کنند؟آیا استفاده مردم از پارک مربوط به خودشان اشکالی دارد؟در زمان اصولگراها، حاج دهراب پور(رییس شورای وقت) اجازه واگذاری پارک فوق را به یکی از نهادها نداد پس چرا شما اصلاح طلبان که مدعی حمایت از مردم می باشید طرفدار واگذاری به نهاد نیمه خصوصی را دارید؟انعطاف پذیری مطابق با نفع گروهی خاص و به ضرر مردم لابد از خصوصیات جناح های اعتدال و اصلاح طلب می باشد.
پربازدید ها
عکس