موسس واتس‌اَپ به جنبش ضد فیس‌بوک پیوست و اکانت خود را پاک کرد/ عکس

فصلی نو ،چه کسی فکرش را می‌کرد که روزی موسس واتس‌اَپ که کمپانی را به قیمت ۲۲ میلیارد دلار به فیس‌بوک فروخت، ضد فیس‌بوک شود؟

 

به گزارش فصلی نو ، «برایان اکتون» در پست توئیتر خود نوشت: حالا وقتش است.هشتک دیلیت فیس‌بوک!

برایان که سال گذشته کمپانی را ترک کرد با این توئیت نشان داد در حمایت از حریم خصوصی کاربران جدی است و با پیوستن به جنبش «فیس‌بوک را دیلیت کن» اعتراض نمادین خود را ثابت کرد.

همان‌طور که در زیر مشاهده می‌کنید، برایان بلافاصله اکانت فیس‌بوک خود را پاک کرد تا ثابت کند موضوع بسیار جدی است.

فیس‌بوک در سال ۲۰۱۴ واتس‌اَپ را به مبلغ ۲۲ میلیارد دلار خرید و برایان حالا روی حفاظت از دیتای کاربران و حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی تمرکز کاری کرده است و ماه گذشته نیز ۵۰ میلیون دلار برای راه‌اندازی بنیاد سیگنال سرمایه‌گذاری کرده و گفت: اعتقاد دارم فرصتی برای حمایت از منافع عمومی پیش آمده است و باید با ساخت فناوری پایدار که به کاربران احترام می‌گذارد و از دیتای شخصی سوء استفاده نمی‌کند، جامعه را متحول کرد.

فیس‌بوک این روزها وارد بحران عمیق هویتی شده و داستان درز اطلاعاتی و «کمبریج آنالیتیکا» بر مشکلات این کمپانی افزوده است تا جایی که مارک زاکربرگ، از دوستان دموکرات‌ها باید به مقامات آمریکایی و انگلیسی پاسخ دهد.

 

عکس سمت چپ برایان اکتور و عکس سمت راست جان کوم مدیر اجرایی واتس‌اَپ در کنفرانس WSJD در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۶

پست توئیتر برایان و تشویق به پاک کردن اکانت فیس‌بوک / عکس زیر

اکانت پاک شده برایان اکتون در فیس‌بوک / عکس زیر

 

faslino_sadegh

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

Next Post

پیام نوروزی شهردار یاسوج: استفاده از کالای ایرانی، گزارش اقدامات سال 96، برنامه های سال 97

پ فرو ۲ , ۱۳۹۷
فصلی نو ،شهردار یاسوج طی پیامی با تبریک سال نو به شهروندان، چکیده ای از اقدامات شهرداری در سال گذشته ارائه کرد و در خصوص برنامه های شهرداری یاسوج برای سال ۹۷ توضیح داد. در این یادداشت که بر حمایت از کالای ایرانی پیرو شعار سال تاکید شده است، بر […]
نستهن مقدم - شهردار یاسوجنستهن مقدم - شهردار یاسوج

Advertisement