میزان بارش در ۲۷ استان منفی است +نمودار

طبق اعلام رسمی مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی، مجموع بارش های کشور از ابتدای سال آبی جاری تا روز گذشته نسبت به متوسط مدت مشابه در درازمدت کاهشی ۵۲.۷ درصدی داشته است.

هر چند در بسیاری از روزهای فصل پاییز و زمستان امسال از بارش باران و برف خبری نبود ولی در روزهای اخیر شاهد بارش‌های قابل قبول بودیم اما هنوز کم‌بارشی شدید سال آبی جاری جبران نشده است. به دلیل افت شدید بارش‌ها در سال آبی ۹۷ – ۹۶ نسبت به متوسط درازمدت (آمار ۴۹ سال اخیر) و همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بارشهای اخیر تنها ۲ تا ۳ درصد در تعدیل شدن میزان کاهش بارش ها تأثیر داشت.

بیشتر بخوانید:

منتظر “بارش برف و باران” باشید

آغاز بارش برف و باران در کشور

طبق اعلام رسمی مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی، مجموع بارش های کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۹۶) تا روز گذشته (دوم اسفندماه) نسبت به متوسط مدت مشابه در درازمدت کاهشی ۵۲.۷ درصدی داشته است.

همچنین بررسی آمار بارش ها به تفکیک هر استان نشان می دهد میزان بارشها در مقایسه با متوسط مدت مشابه در درازمدت در ۲۷ استان منفی بوده و تنها در ۴ استان کشور میزان بارشها مثبت بوده است.

استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان به ترتیب با ۲۹.۱ درصد، ۲۴.۱ درصد، ۸.۸ درصد و ۰.۲ درصد افزایش نسبت به متوسط درازمدت تنها استانهای کشور هستند که میزان بارشها در سال آبی جاری در آنها مثبت بوده بود.

در نمودار زیر درصد مقایسه میزان بارشها در ۳۱ استان کشور نشان داده شده است.

نمودار تغییر بارش استان ها در مقایسه با مدت مشابه در بلند مدت

faslino_sadegh

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

Next Post

عملیات تجسس اجساد سقوط هواپیما به کجا رسید؟

پ اسف ۳ , ۱۳۹۶
معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: بالگردها در استان یاسوج و اصفهان مستقر و آماده هستند تا در صورت بهبود شرایط جوی نسبت به انتقال امدادگران به بالا و انتقال اجساد اقدام کنند.

Advertisement