میوه‌های ممنوعه را بشناسید (+عکس)

نایب رییس اتحادیه میوه و سبزی درباره میوه‌های خارجی غیر مجاز و قاچاق تاکید کرد: فروش میوه‌های غیرمجاز و قاچاق ممنوع است و با فروشندگان متخلف برخورد می‌شود.

اسداله‌ کارگر با اشاره به میوه‌های وارداتی غیرمجاز گفت: از مجموع میوه‌های وارداتی تنها چند نوع از آن مجاز هستند و به صورت قانونی وارد کشور می‌شوند، دیگر محصولات و میوه‌های خارجی موجود در بازار غیر مجاز هستند.

وی بیان کرد: میوه‌هایی که به صورت رسمی وارد می‌شوند و فروشندگان مجاز به فروش هستند عبارتند از نارگیل، موز، آناناس و انبه؛ انبه در فصل تابستان به بازار عرضه می شود اما به نظر می‌رسد عرضه این میوه در فصل‌های دیگر از واردات غیر مجاز و قاچاق باشد.

نایب رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران درباره نظارت اتحادیه بر فروشندگان این صنف تاکید کرد و گفت: با فروشندگان محصولات غیر مجاز و قاچاق برخورد می شود. نظارت بر حسن اجرای ممنوعیت فروش محصولات غیر مجاز با رصد بازرس تعزیرات که همچنین از نمایندگان اتحادیه میوه و سبزی محسوب می شود به صورت مداوم انجام می‌شود.

وی با اعلام اسامی میوه‌های غیرمجاز افزود: آووکادوی کنیا، میوه رامبوتان ویتنامی (این میوه طعمی شبیه به انگور دارد)، گلابی آفریقای جنوبی، لیموترش ویتنامی، میوه درگون یا اژدها محصول تایلند و ویتنام و انگور آفریقای جنوبی ازجمله میوه‌های وارداتی به صورت غیر مجازند که فروش این محصولات ممنوع است.

آووکادوی کنیا

 

آووکادوی کنیا

میوه رامبوتان ویتنامی

 

میوه رامبوتان ویتنامی

گلابی آفریقای جنوبی

 

گلابی آفریقای جنوبی

لیموترش ویتنامی

 

لیموترش ویتنامی

میوه درگون یا اژدها محصول تایلند و ویتنام

 

میوه درگون یا اژدها محصول تایلند و ویتنام

انگور آفریقای جنوبی

 

انگور آفریقای جنوبی

 

faslino_sadegh

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

Next Post

بیمارستان شهدای گمنام یاسوج موفق به کسب رتبه دوم در بین بیمارستان های تامین اجتماعی کشور شد

ی اسف ۲۰ , ۱۳۹۶
فصلی نو ، بیمارستان شهدای گمنام یاسوج تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی استان موفق به کسب  مقام در خور توجه بین بیمارستان های این سازمان در سطح کشور شد. به گزارش فصلی نو ؛ در آخرین رتبه بندی بیمارستان های سازمان تامین اجتماعی کشور که بنا بر آیتم های مختلف […]

Advertisement