نیم نگاهی به انتخابات آتی گچساران و باشت/حواشی عزم چهارباره تاجگردون برای ورود به مجلس یازدهم

قطعا عبدالرحیم رحیمی یکی دیگر ازمدعیان جانشینی تاجگردون است که ید طولایی در انتخابات دارد. حواشی دوران صدارت وی در فرمانداری گچساران از عوامل به حداقل رسیدن

فصلی نو – رحیم علی پور

حواشی عزم چهارباره تاجگردون برای ورود به مجلس یازدهم

به این زودی نمی توان پایانی برای این حواشی متصور شد. این حواشی با انتخابات آتی گچساران و باشت در شهریور امسال به اوج خواهد رسید. حال باید دید تاجگردون تا چه حد به حرف خود در مراسم افتتاحیه خیابان بلادیان مبنی بر اینکه (تعین کننده نماینده آینده آن حوزه در صورت نبود خود خواهد بود) پایبند میماند!
با رد اعتبارنامه تاجگردون همچون ایام بیماری وی، عده ای برای حضور در انتخابات عزم خود را جزم کرده اند. حضور تعداد زیادی از موافقان و مخالفان تاجگردون قابل پیش بینی است که از میان آنها می توان به یکی از قشقایی ها، اردلان زینل زاده، ساسان تاجگردون، حسن نوروزی، اردشیر یاری، هادی زارع پور، عبدالرحیم رحیمی وقدرت حسینی اشاره کرد.
از این عده هیچکدام به اندازه حسن نوروزی و اردوان زینل زاده از تجربه، توان و کاریزما برخوردار نیستند. این دو بر خلاف گزینه های یاد شده از آرای مناسبی در میان طوایف بویراحمد، باوی و قشقایی، جوانان و تحصیل کردگان برخوردار هستند.
ساسان تاجگردون گزینه دیگری است که به دلیل برادری وقرابت فامیلی با غلامرضا و روحیات خاص، احتمال حضور وی در انتخابات را به صفر می رساند.
عدم توفیق هادی زارع پور برای تمدید ریاست بر آموزش و پرورش و بی ثمر ماندن تلاش و رایزنی گسترده نامبرده طی چند ماه اخیر و نهایتا بازنشتگی در اوایل شهریور ۹۹ می تواند وی را به سمت حضور در انتخابات سوق دهد. مسلمآ حضور احتمالی وی در انتخابات منوط به موافقت و حمایت غلام تاجگردون می باشد که البته احتمال آن بسیار ضعیف است. اما عرض اندام اردشیر یاری در این عرصه می تواند وضعیتی مطلوب تر ایجاد کند چراکه نامبرده از روابط عمومی بالا، کلام نافذ و فراصت مناسبی برخوردار بوده و در واقع از وی به عنوان مدیر روزهای سخت و بحرانی در آموزش و پرورش یاد می شود.
قطعا عبدالرحیم رحیمی یکی دیگر ازمدعیان جانشینی تاجگردون است که ید طولایی در انتخابات دارد. حواشی دوران صدارت وی در فرمانداری گچساران از عوامل به حداقل رسیدن حمایات مردمی و اقبال نامبرده در موضوع مورد نظر است.
از اثر گذاری طیف علی مراد جعفری و دیگر رجال سیاسی حوزه بویراحمد گرمسیر نمی توان غافل ماند. مواضع این اشخاص تعین کنندگی زیادی در معادلات سیاسی منطقه دارد.
اما قدرت حسینی!
اگرچه نامبرده به گمان خود برنده انتخابات پیش رو می باشد اما تصویر نامناسبی که از وی در ذهن شهروندان آن دو شهرستان نقش بسته سرنوشتی معلوم‌ برای وی رقم خواهد زد. حرف و حدیث هایی که حاکی از تلاش نامبرده برای حذف تاجگردون و همسویی با تیم زاکانی دهان به دهان می شود و اقدام براندازانه و تقابلی تاجگردون و طرفدارانش باعث می شود حسینی بازهم در حسرت راهیابی دوباره به مجلس بماند و همچنان عنوان نماینده تک دوره ای را یدک بکشد.
از طرف دیگر مشاهدات و شنیده ها حاکی از درخواست های فراوان از یکی از نامزدهای ادوار گذشته انتخابات در شهرستان بویراحمد برای حضور در انتخابات حوزه مورد بحث است.
حال باید دید کدام یک از این اشخاص و تا چه حد می توانند حمایت مردم، ایلات و جناح های سیاسی آن حوزه را به دست بیاورند؟