سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۹ / ۱۹:۲۶:۱۵
دسته بندی: اخبار استان
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۴:۱۱

پرواز تهران یاسوج و آسمانی پرحاشیه! از جعلی بودن مدرک تحصیلی رئیس سازمان هواپیمایی کشور تا یکی ازکارشناسان پرونده سقوط هواپیمایی تهران یاسوج!

فصلی نو، پرواز تهران یاسوج و آسمانی پرحاشیه! از جعلی بودن مدرک تحصیلی رئیس سازمان هواپیمایی کشور تا یکی ازکارشناسان پرونده سقوط هواپیمایی تهران یاسوج! روزنامه «شرق»نوشت: بخش‌های نظارتی دریافته‌اند که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد علی عابدزاده، رئیس کنونی سازمان هواپیمایی کشوری که از فیلیپین اخذ شده، جعلی است. در پرونده دیگری که برای […]فصلی نو، پرواز تهران یاسوج و آسمانی پرحاشیه! از جعلی بودن مدرک تحصیلی رئیس سازمان هواپیمایی کشور تا یکی ازکارشناسان پرونده سقوط هواپیمایی تهران یاسوج!

روزنامه «شرق»نوشت: بخش‌های نظارتی دریافته‌اند که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد علی عابدزاده، رئیس کنونی سازمان هواپیمایی کشوری که از فیلیپین اخذ شده، جعلی است.

در پرونده دیگری که برای فلایت‌چک‌ها از سوی سازمان بازرسی کل کشور تهیه شده، علی عابدزاده یک هواپیمای کینگ‌ایر ۲۰۰۰ با پنل فلایت‌چک را به سه‌برابر قیمت خریداری کرده است، درحالی‌که در روند بررسی این موضوع روشن شد که این هواپیما تنها ۲.۵ میلیون دلار می‌ارزیده اما ۱۱ میلیون دلار فاکتور شده است.⁣

جالب‌تر آنکه پیشتر این سازمان بر جعلی بودن مدرک یکی از کارشناسانی که در پرونده سقوط هواپیمای تهران- یاسوج، تأکید داشت و آن را نشانه‌ای از بی‌اعتباری نظرات کارشناسی در این پرونده عنوان می‌کرد و حالا نام رئیس همین سازمان، با جعل مدرک، گره خورده است.

عابدزاده طی سال‌های ۹۵ الی ۹۷، درست زمانی‌که در سمت ریاست سازمان هواپیمایی کشوری حضور داشت، در یکی از شرکت‌های خصوصی (ماهان)، هر ماه به‌صورت تمام‌وقت بیمه و سنوات برای او پرداخت می‌شد. سوال این است؛ باتوجه به نقش حاکمیتی و نظارتی سازمان هواپیمایی کشوری در صنعت هوانوردی و همچنین از حیث تضاد منافع، دریافت حقوق از یک شرکت خصوصی، عملی قانونی است؟ جالب‌تر آنکه این اتفاق سابقه دارد و او طی سال‌های ۹۱ الی ۹۴ باوجودی‌که در هواپیمایی آسمان حضور نداشته، اما برای او حق بیمه و سنوات پرداخت شده است!

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید

تعداد نظرات منتشر شده: 1
  • ناشناس
    ۲ / شهریور / ۱۳۹۹

    حا ل مگر مدرک بقبه آقایان از نمایندهها تا وزرا وکلا اکثرا قلاب است بررسی کنبد تا ثابت شود