یادداشتی از حمیده سعیدی-با تخریب استاندار تخم نفاق در جامعه نکاریم

اگر عده ای با لفظ تخریب و نه انتقاد بگویند “از استاندار فعلی کهگیلویه و بویراحمد خیر و شری ندیدیم و ضعف مدیریتی در استان از استاندار گرفته تا دیگرمدیران وجود دارد.” دور از انتظار است.

فصلی نو- حمیده سعیدی

بسمه تعالی
به طور کلی صبحت در مورد شخصیتی که در راس یک منصب که الزاما سیاسی هست در جامعه کنونی سخت است و باید جانب احتیاط را رعایت کرد .
اما از آنجایی که برخی شخصیت ها بالقوه دارای روحیه خدمت ، تعهد، وجدان کاری و کار بدون وقفه هستند.

آقای استاندار به منظور تعالی و رشد نظام اسلامی در قالب خدمت رسانی و ارتقای آن جامعه در مسیر نظام اسلامی از هیچ تلاشی فرو گذار نیست.

آقای کلانتری در شرایط فعلی و حساس بیشتر نیازمند رفتار های دلم گرم کننده است تا تضعیف کننده.

آری استاندار خدوم و خستگی ناپذیر استان کهگیلویه و بویراحمد جناب آقای دکتر حسین کلانتری شخصی ولایت مدار است.

به طور قطع هر شخصی در هر جایگاهی را باید در حیطه وظایف آن شخص از آن توقع داشت و مطالبه گری نمود
که بنده به اختصار برخی اختیارات استاندار را تشریح می کنم.

(ماده ۱ – استانداران در قلمرو مأموریت خویش به عنوان نماینده عالی دولت، مسئولیت اجرای سیاست های عمومی کشور در ارتباط با وزارتخانه ها، مؤسسات و شرکت های دولتی و سایر دستگاه‌هائی که به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می کند.
آقای کلانتر در این خصوص تلاش های بسیاری کرده
از جمله ” براساس انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه بین محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد
سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده های محروم و کم بضاعت این استان ساخته خواهد شد.”
آیا این خود دستاوردمهم و حائزاهمیت برای استان کهگیلویه و بویراحمد نیست!!

“ماده ۲- وظایف و اختیارات استانداران در قلمرو مأموریت خویش به شرح زیر می باشد:
۱- استاندار مسئول برقراری و حفظ نظم و امنیت استان است.”
که در بحث حفظ امنیت انتخابات مجلس شورای اسلامی به خوبی مدیریت کردند و خوش درخشیدند…

و اخیرا هم در زمینه مقابله با بیماری منحوس کرونا که ( قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جناب آقای “دکتر حریر چی “اینطور فرمودند این منطقه یکی از استان‌های موفق و با کارنامه درخشان و امیدوارکننده درزمینه مدیریت، وپیشگیری کرونا در بسیاری از شاخص‌های مورد نظر متولیان امر و ستاد ملی مدیریت کرونا است.

که ایشان اذعان داشتند که شگفت زده شدم از اقدامات که در خصوص پیشگیری این بیماری “کرونا ویروس “))

بنده قصد قدیسه سازی ندارم اما بیاییم و کمی منصف باشیم آنچنان که دیدید که ایشان شبانه به کوه خاییز رفتند و از نزدیک خود پیگیر بود.

در نشست اخیر ایشان با نمایندگان استان حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام، بهمئی و لنده در مجلس شورای اسلامی و مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، به مطلب ذیل اشاره فرمودند” اقدامات مهم و راهبردهای دولت تدبیر و امید در توسعه عمران شهری و روستائی جهت تکمیل زیرساخت‌ها و طرح‌های اشتغال زا در استان پرداخت و گفت: امسال با اجرای ۳۳ طرح اشتغال زا در بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات زمینه اشتغال ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر در استان فراهم می‌شود.”

البته لازم به یاد آوری است قطعا نواقصاتی وجود دارد و منکر آن هم نیستم لکن انصاف را سرلوحه کار خویش قرار دهیم و به نوعی سعی نکنیم همه چیز را سیاه و کبود نشان دهیم.

اگر عده ای با لفظ تخریب و نه انتقاد بگویند “از استاندار فعلی کهگیلویه و بویراحمد خیر و شری ندیدیم و ضعف مدیریتی در استان از استاندار گرفته تا دیگرمدیران وجود دارد.” دور از انتظار است.

آقایان انتقاد کن…این جمله، هم تعجب اکثر افراد را برانگیخت وهم در شرایط حساس کنونی که بیماری کرونا ویروس همچنان سرکشانه می تازد لازم نبود گفته شود.

ما باید در کنار هم با اخوت و وحدت رویه در ریشه کن کردن این مهمان ناخوانده تلاش کنیم و مشوق باشیم جوری حرف نزنیم که یاس و ناامیدی به استان تزریق شود.

گفتن این جملات فقط تخم نفاق را در بین افراد می کارد.

آقایان منصف نما، واقع بین باشیم و حتی الامکان واقعیتها را بگوئیم.

با آرزوی توفیقات روز افزون مسئول دلسوز انقلابی و لایت مدار کشور جمهوری اسلامی ایران

والسلام
حمیده سعیدی فعال سیاسی فرهنگی رسانه