اصحاب قلم و نویسندگان برتر استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در همایش تجلیل از اصحاب قلم  و نویسندگان برتر استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بحث کتاب، کتابت و عقلانیت موضوعی است که پردازش آن باید با عمق و درک و فضیلت خاص صورت گیرد. علی‌محمد احمدی افزود: خوشحالیم که پیام‌آوران دین‌مان با قلم شروع کردند و اگر امروز

کد خبر : 53136
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۹
اصحاب قلم و نویسندگان برتر استان کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در همایش تجلیل از اصحاب قلم  و نویسندگان برتر استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بحث کتاب، کتابت و عقلانیت موضوعی است که پردازش آن باید با عمق و درک و فضیلت خاص صورت گیرد.

علی‌محمد احمدی افزود: خوشحالیم که پیام‌آوران دین‌مان با قلم شروع کردند و اگر امروز به عنوان طلیعه‌داران شجاعت و مردانگی امام اول‌مان را به دنیا معرفی می‌کنیم همه برجستگی‌های آن حضرت از یک سو و نهج‌البلاغه سراسر حکمت ایشان از سوی دیگر مایه مباهات ما است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه قانون اساسی و پیام ما کتاب خدا است، گفت: در کنار مردان ما در سنگرها و هشت سال دفاع مقدس کتاب و کتابت و لوح و قلم بود.

احمدی با بیان اینکه جشنواره‌های مختلف و نشست‌های فرهنگی فرصتی است تا عمق تمدن یک دیار را به خوبی بشناسیم و استان کهگیلویه و بویراحمد هم در کنار صلابت دنا عظمت فرهنگ و تاریخی عمیق دارد، افزود: کهگیلویه و بویراحمد دیار فرهنگ است و هیچگاه فکر نمی‌کردم در جغرافیایی با این محدودیت چنین فرهیختگانی از گذشته تاکنون داشته باشیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: لوح و قلمی می‌تواند انسان را به سعادت برساند که لوح و قلم تعهد، عِرق ملی و دفاع از تاریخ و فرهنگ و تمدن یک ملت باشد و خودباختگی و عقب‌ماندگی در مقابل نگاه‌ها و مدال‌ها و لبخندها و بغض‌ها نمی‌تواند یک تمدن را بزرگ کند.

احمدی با بیان اینکه حافظ و سعدی و بزرگان ما در کنگره‌های آن سوی آب‌ها بزرگ نشده اند، در مهد ایران بزرگ شده‌اند، گفت: امروز وظیفه ما خطیرتر از گذشته است و باید در مقابل امواجی که فضای مجازی و رسانه‌ها و کسانی که عظمت بشریت را هدف گرفته‌ایم، بمانیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.